The Mortuary Collection (2019)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Mortuary Collection (2019)

Post by Michel » 14 Apr 2021, 13:35

Image

Imdb
Wiki

Director: Ryan Spindell
Writer: Ryan Spindell
Stars: Clancy Brown, Eden Campbell, Hannah R. Loyd

A creepy old mortician manages a very strange mortuary all alone until a young woman shows interest in working for him. The mortician tells the young apprentice a series of stories about those that have died in the town.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2019.

Post by Michel » 14 Apr 2021, 13:35

The Mortuary Collection (2019) - e al zato je ovo tako jebeno dobro bilo. Antologijski film u maniri najboljih kao što su Creepshow ili Tales from the Crypt. Clany Brown glumi Montgomery Darka (koje ime) :prayer: on je pogrebnik koji skriva mračnu tajnu. Za prijavu za posao mu dolazi jedna djevojka po imenu Sam i tako počnu si oni pričati priče. Ona želi da čuje neke dobre priče od njega na što se on ne žali pa krene...

Segment 1 - najkraća priča smještena u 50-e, radnja na samo jednom mjestu. Totalni Lovecraft horor, poanta priče jasna a i najslabija priča čisto jer je najkraća 6/10

Segment 2: Unprotected - priča smještena u 60-e o mladiću koji je u muškom klubu najpopularniji dečko, vidimo ga po danu kako dijeli kondome curama, a pritom ih zove na zabavu koja će se održati navečer. Tako upoznaje jednu curu koja mu upadne za oči, imaju seks i preokret može krenuti. Brutalna priča na kraju nisam očekivao to, ali baš bolestan twist 7/10

Segment 3: Till Death - priča smještena u 70-e radi se o muškarcu koji se oženi ali mu žena doživi paralizu pa se sad mora brinuti o njoj još najmanje godinu dana. Tu se događa twist sa tabletama a scena u liftu mi se zauvijek urezala u pamćenje. Jezivo i originalno sa dodatnim twistom na kraju 7/10

Segment 4: The Babysitter Murders - zadnja priča je najjača. Priča koja sve povezuje na jedan uvrnut način i daje smisao ciijelom filmu. Znao sam da neka caka postoji ali to bome nisam očekivao. Teško mi je pisati bez spoilera ali klasična priča o dadilji koja čuva dijete dok su luđaci vani
SpoilerShow
na kraju ona nije dadilja već jebena zubić vila :supz: serijski ubojica koja ubija ljude i uzima im zube, a ta zubić vila je Sam brutalan preokret
izvrsna i atmosferična priča 8.7/10

Plus između svake priče imamo razgovor između njih dvoje a poslije zadnje priče se sve otkrije i tko je on ustvari ne znam što da mislim o kraju nekako mi je na pravu možda bilo too much baš se sve otkriva a opet uživao sam u filmu. Preporuka svima.

7.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply