The Dark and the Wicked (2020)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

The Dark and the Wicked (2020)

Post by lemonzoo » 23 Nov 2020, 18:20

Image

https://m.imdb.com/title/tt10229558/

On a secluded farm in a nondescript rural town, a man is slowly dying. His family gathers to mourn, and soon a darkness grows, marked by waking nightmares and a growing sense that something evil is taking over the family.



User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: The Dark and the Wicked (2020)

Post by lemonzoo » 23 Nov 2020, 18:20

Dosta strašan film, predobro napravljeno s obzirom na nizak budžet. Redneci sa Southwesta, nema ušminkanih ljepotica. Atmosfera na mjestu. Glumci dobri.
Primijetio sam elemente posuđene iz Isijavanja (gola baba uz sličnu podložnu babu) i The Vvitcha (motiv koze).
Jedino zamjeram pretjerivanje filterima boja, takve filmove uvijek zaboravim.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Dec 2020, 12:52



''The Dark and the Wicked'' (2020) - Recenzija #40
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 27 Apr 2021, 19:07

The Dark and the Wicked (2020) - kakav crnjak jebote. Kao da je redatelj odlučio napraviti crnji film da ne može biti crnji. Iskreno, možda i najstrašniji film koji sam pogledao u zadnjih dvije godine ajmo reći. Radi se o bratu i sestri koji odlaze kod svoje majke u jednu kuću gdje se događaju neobjašnjive stvari i doslovno su neobjašnjive. Jako malo toga se sazna osim da imaju problem sa nekakvim pradavnim zlim entitetom koji je možda sam vrag. Ima jump scarea ali isto tako ima horor scena koje su čisti teror, ona napetost prije nego se nešto desi i to je napravljeno odlično. Atmosferičan je jako i ima nekih scena poslije koje sam ostao šokiran
SpoilerShow
kao ona kada se brat vrać svojoj obitelji i ubije se jer vidi nad stolom da su mu djeca i žena ubijene a ustvari to je taj entitet ga izmanipulirao totalno neoekivano
ima i pretjeranih scena koje mi nisu uopće legle jer film kao da ne zna di će nema nekakav balans. Taman kad misliš da je prizemljen dogodi se
SpoilerShow
scena sa koljačinom koza koja mi nije legla jer smatram da je jednostavno previše u smislu da su previše pokazali umjesto da budu neke male horor scene.
likovi isto nisu baš nešto previše simpatični. Volim kad horor nema smisla, ali kod ovog mi to i baš nije dobro izašlo. Usprkos manama, radi se o jednom solidnom, depresivnom i uznemirujućem hororu.

6.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply