The Lighthouse (2019)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Lighthouse (2019)

Post by Michel » 18 Sep 2020, 13:38

Image

Imdb
Wiki

Director: Robert Eggers
Writers: Robert Eggers, Max Eggers
Stars: Robert Pattinson, Willem Dafoe, Valeriia Karaman

As the wavering cry of the foghorn fills the air, the taciturn former lumberjack, Ephraim Winslow, and the grizzled lighthouse keeper, Thomas Wake, set foot in a secluded and perpetually grey islet off the coast of late-19th-century New England. For the following four weeks of back-breaking work and unfavourable conditions, the tight-lipped men will have no one else for company except for each other, forced to endure irritating idiosyncrasies, bottled-up resentment, and burgeoning hatred. Then, amid bad omens, a furious and unending squall maroons the pale beacon's keepers in the already inhospitable volcanic rock, paving the way for a prolonged period of feral hunger; excruciating agony; manic isolation, and horrible booze-addled visions. Now, the eerie stranglehold of insanity tightens. Is there an escape from the wall-less prison of the mind?


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Lighthouse (2019)

Post by Michel » 18 Sep 2020, 13:39

Od redatelja odličnog The Witch. Sviđa mi se premisa tako da sam zabilježio. A i idemo malo oživjeti forum :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: The Lighthouse (2019)

Post by maddjuro » 19 Sep 2020, 15:44

Ok film, ali nista specialno pošto je "brutalno" očito kako će završit
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Lighthouse (2019)

Post by Annabel_Lee » 19 Sep 2020, 19:50

Kad sam prvi put naisla na naslov filma pomislila sam da je adaptacija romana Virginije Woolf (To the Lighthouse) i odmah sam ga preskocila jer mi se roman nije svidio. No onda me kopkalo tko je uopce odlucio adaptirati takav roman (skoro da ni nema dijaloga, malo sto se dogadja, uglavnom su zapisane misli) i tako saznala da ovaj film nema veze s tim romanom, odmah mi je zavrsio na watchlisti. Pogurat cu ga malo naprijed na popisu pa se prikljuciti raspravi sto prije, ako je bude. :D

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Lighthouse (2019)

Post by boyko » 21 Sep 2020, 12:02

dosta dobar, barem mi ostal u sjećanju kao takav
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: The Lighthouse (2019)

Post by maddjuro » 21 Sep 2020, 16:02



I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Lighthouse (2019)

Post by Annabel_Lee » 04 Oct 2020, 08:58

Bit će da sam previše očekivala... Super mi je atmosfera, ali to je jedino što bih istaknula. Čim sam stalno gledala koliko je još ostalo do kraja, znači da me ni najmanje nije uspio pridobiti. Šteta.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2019.

Post by Michel » 12 Apr 2021, 04:24

The Lighthouse (2019) - The Witch mi je bio top horor pa sam ušao sa nekakvim očekivanjima u ovaj film jer i volim art filmove ako u dobro napravljeni. Režija je odlična, fotografija još bolja i najbitnije atmosferičan je. Ako niste kliknuli sa likovima na početku, sumnjam da ćete biti oduševljeni. Na svu sreću bio sam odmoran i kliknuo sam. Dakle, radi se o dva čuvara svjetionika koji dođu na rock kako kažu i čuvaju 4 tjedna taj svjetionik, ali sve to je ulazak u njihovo ludilo, alkoholizam i sve zašečereno sa grčkom mitologijom i folk pričama mornara kao recimo ako ubiješ galeba da će ti se nešto loše dogoditi jer galebovi u folk pričama predstavljaju duhove preminulih mornara. Mlađi lik u ovom filmu očito predstavlja Prometeja
SpoilerShow
koji na kraju vidi što je svjetionik (svijetlo koje predstavlja znanje, prosvjetljenje) te na kraju bude ubijen i pojeden od galebova (i zato što je ubio jednog)
a stariji lik predstavlja Proteja (sina od Posejdona) čak i očito to aludira na onu predzadnju scenu sa njim i krakovima. Ima tu još i Freuda, razno razne psihoanalize, ega, autoriteta. Baš film ima dosta različitih tema zbog koje je mogao patiti, ali nije. Nije too much jer je lijepo izbalansirano. Novi horor klasik je tu, sve mi se svidjelo ali atmosfera mljac. I gluma da, vrh!

8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply