The Skeleton Key (2005)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
RocknRolla81
Posts: 182
Joined: 09 Aug 2017, 20:02

The Skeleton Key (2005)

Post by RocknRolla81 » 18 Aug 2017, 09:16

Image

ULOGE:
Kate Hudson ... Caroline Ellis
Gena Rowlands ... Violet Devereaux
John Hurt ... Ben Devereaux
Peter Sarsgaard ... Luke Marshall
Joy Bryant ... Jill

TRAJANJE: 104 minute


"Medicinska sestra Caroline Ellis (Kate Hudson) daje otkaz u bolnici kako bi postala kućna njegovateljica u močvarnom gradiću u Louisiani. Obiteljski odvjetnik Luke Marshall (Peter Sarsgaard) ponudi joj primamljivu svotu novca kako bi se brinula o paraliziranom Benu Devereauxu (John Hurt). Njegova supruga Violet (Gena Rowlands) daje Caroline kućne ključeve, pa znatiželjna mlada žena nakon nekog vremena otkriva zastrašujuću sobu u potkrovlju u kojem su prije mnogo godina živjeli vračevi. Caroline inače ne vjeruje u magiju, ali niz neobjašnjivih događaja natjera je na pomisao kako je upravo Violet bacila čini na Bena i time ga paralizirala. Uz Lukeovu pomoć, Caroline želi pomoći Benu.

Omiljena sve-američka djevojka Kate Hudson odlično je odradila prijelaz iz osobe koja vjeruje jedino u materijalno i opipljivo do ustrašene djevojke svjesne nadnaravnih sila i njihova utjecaja na ljude. Čak će i iskusniji poklonici žanra sa zadovoljstvom i zanimanjem pratiti film do samoga kraja, jer je iznimno teško predvidjeti sve rukavce njegova raspleta."

IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt0397101/

TRAILER:


User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Skeleton Key (2005)

Post by HorrorHR » 18 Aug 2017, 13:36

The Skeleton Key (2005)
written by HorrorHR 3.09.2005

Film je jučer igrao u kinu koje inače posjećujem radi mnogih tehničkih razloga, ponajviše radi (ne)kvalitete zvuka, ali čitao sam dosta dobrog o ovom djelu, pa sam rekaom ajde da i to vidimo. Ovo je priča o mladoj recimo medicinskoj sestri koja se seli u bespuća New Orleansa da bi pomagala čovjeku koji je nedavno imao moždani udar. Ubrzo nakon svog dolaska, neke stvari je počinju intrigirati i na površinu isplivava (glupa riječ, dali se uopće tako piše, ma whatever) pozadinska priča u kojoj je glavni element “hudu” – neka pozitivna magična alternativa vudu-u.

Makar je tema vudua ima dosta potencijala za nekakvo horror/thriller filmsko ostvarenje, autori ovoga filma ne iskorištavaju sav potencijal mogućih vudu lajt motiva, već više baziraju film na priči i atmosferi. Gledajući film, imao sam isti feeling kao gledajući The Others – dobra priča, pomalo spora, ali te ipak drži fokusiranog na tijek događaja. Negativni aspekti filma uključuju neki osjećaj nedorečenosti u raznim dijelovima priče (nedovoljno objašnjen odnos charactera Kate Hudson sa njenim ocem koji je baza njenog “majčinskog” odnosa prema oduzetom čovjeku kojega čuva, njeno pre dobro znanje “hudu” rituala samo par sati nakon što je dobila informaciju etc). Finalni obrat priče je zanimljiv, što se i očekivalo od A-list modernog scary filma, ali zbog predetaljiziranja na dijelovima filma, sve zajedno mi daje efekt kao da je ovo samo jedna epizoda originalne Zone Sumraka, koju su sa ciljem usporili da dođe do duljine normalnog kino filma.

Finalno bacanje fraza: zanimljiv film, nije iskoristio sve potencijale, dobra gluma, dobra priča, jako malo – možda čak i ništa strašnijih scena…

User avatar
RocknRolla81
Posts: 182
Joined: 09 Aug 2017, 20:02

Re: The Skeleton Key (2005)

Post by RocknRolla81 » 18 Aug 2017, 14:07

Nije toliko strašan koliko se "supense" provlači kroz cijeli film i na kraju PAF! Takav mi je npr. i onaj Get Out iz 2017., mada ima "happy ending". :D

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Skeleton Key (2005)

Post by boyko » 18 Aug 2017, 22:29

kolko se sjećam bil mi je čist oke
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: The Skeleton Key (2005)

Post by maddjuro » 18 Aug 2017, 22:56

sjećam se da sam ovo posudio u videotevi i da je na dvdu bio jedan dodatak kako napraviti pravi "Gumbo" koji potječe iz područja u kojem se film odvija
I may be an idiot, but i am no fool.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: The Skeleton Key (2005)

Post by Truba » 18 Aug 2017, 23:00

nije los
www.lasetta.net :axe:

Post Reply