It (2017)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: It (2017)

Post by dr_gonzo » 13 Sep 2017, 11:03

Truba wrote:
11 Sep 2017, 17:22
za film
nisam nes fan ni kinga ni klauna
ni horora koji dobro zaradjuju
Ne znam kako drugačije da shvatim ovaj zadnji dio nego kako sam ga shvatio...(rečenica ne odaje da se to tiče samo kinga i klauna)

p.s. - najvjerojatnije si to trebao lipše napisati nego ovako, jer smo mi to skužili da se odnosi na sve horore koji dobro zarađuju...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: It (2017)

Post by GreenHornet » 14 Sep 2017, 09:16

Vrlo dobar!
Nije odlican samo iz razloga sto sam original gledao nedavno, te sam dojma, da ovakav tip filmova s modernim efektima i tehnologijom, nikako ne moze biti jeziv kao onaj iz nekih drugih vremena. Film i klaun su objetivno ODLICNI, ali nisu jezivi ni blizu koliko sam ocekivao, pa je u mojim ocima, vrlo dobar samo. Znam, tesko je objasniti, hehehe.
Kao sto rekoh- klaun odlican, dosta odlicnih scena, poprilicno strasnih, bolesnih i krvavih, takve su i mnoge lokacije radnje, imamo par sokantnih scena bullyinga, sto povecava gadost prema djeci villianima, te ponesto dobrog crnog humora. Gluma sasvim dobra takodjer.
Ako niste gledali original, film ce vam biti odlican i morate ga pod obavezno pogledati. Ja mu stvarno zamjerku (bar vecu), izuzevsi neke rupe u prici, nasao nisam.Eto, mozda je jedino i ugodaj kroz citav film mogao biti jezovitiji i zlokobniji!
7.5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: It (2017)

Post by olio » 15 Sep 2017, 08:27

Pogledao sinoć

Skroz dobro.
Ima dobrih scena, a ima dobar miks humora i horrora.

Uvodna scena sa georgijem iako manje jeziva od "originalne"...me tako fucking iznenadila
SpoilerShow
brutalnošću
Film se na trenutke nije štedia sa krvlju :supz:

Po meni jedini minus je zvuk. Ne volim ovako izražene zvučne efekte. Neke scene bi bolje funkcionirali sa nečim umjerenijim ili čak bez ičega.

7/10

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: It (2017)

Post by HorrorHR » 18 Sep 2017, 10:28

Worldwide, IT has now made a staggering $371 million.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: It (2017)

Post by maddjuro » 18 Sep 2017, 18:41

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: It (2017)

Post by boyko » 23 Sep 2017, 11:31

GreenHornet wrote:
14 Sep 2017, 09:16
Vrlo dobar!
Nije odlican samo iz razloga sto sam original gledao nedavno, te sam dojma, da ovakav tip filmova s modernim efektima i tehnologijom, nikako ne moze biti jeziv kao onaj iz nekih drugih vremena. Film i klaun su objetivno ODLICNI, ali nisu jezivi ni blizu koliko sam ocekivao, pa je u mojim ocima, vrlo dobar samo. Znam, tesko je objasniti, hehehe.
Kao sto rekoh- klaun odlican, dosta odlicnih scena, poprilicno strasnih, bolesnih i krvavih, takve su i mnoge lokacije radnje, imamo par sokantnih scena bullyinga, sto povecava gadost prema djeci villianima, te ponesto dobrog crnog humora. Gluma sasvim dobra takodjer.
Ako niste gledali original, film ce vam biti odlican i morate ga pod obavezno pogledati. Ja mu stvarno zamjerku (bar vecu), izuzevsi neke rupe u prici, nasao nisam.Eto, mozda je jedino i ugodaj kroz citav film mogao biti jezovitiji i zlokobniji!
7.5/10
u potpunosti se slažem s Greenovim osvrtom. ali fali mi tu nešto, vjerojatno taj stari štih.
nadodal bi još da je glumački odabir odličan. svi likovi su mi sjeli baš onak kak i treba.
veselim se drugom dijelu
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: It (2017)

Post by filmofil » 24 Sep 2017, 15:35

odličan film, skoro besprijekoran. likovi su jako zanimljivi, glumci svi redom savršeno izabrani, klaun odličan, po meni je ulovljen i duh 80-ih što je rijetkost da filmovi dobro naprave. jedina mala zamjerka mi je što je bilo premalo praktičnih efekata, tj previše CGIa, jednostavno mi ne paše u hororima CGI i odmah me izbaci iz filma.

ovaj film je zapravo ono što sam očekivao da će stranger things biti i što je stranger things mogao biti, ali su tamo usrali sa svime, a ovdje pogodili sa svime.
This is the Zodiac speaking.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It (2017)

Post by Ash_Williams » 25 Sep 2017, 15:02

Ja također mislim da je film dobar ali opet najveći problem mi je sto sam dobro upoznat sa materijalom (gledao sam mini seriju vise puta, knjigu nisam čitao). Za nove generacije vjerujem da je film efektan, za mene je samo čvrsto solidan film.

Uspjeh filma na kino blagajnama me nema cemu veselit jer mogu očekivati samo jos nastavaka(bilo kakvih) i prerada starih klasika. Rade bi da su Babadook ili the Witch bili na tom mjestu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: It (2017)

Post by HorrorHR » 25 Sep 2017, 15:18

Ash_Williams wrote:
25 Sep 2017, 15:02
Ja također mislim da je film dobar ali opet najveći problem mi je sto sam dobro upoznat sa materijalom (gledao sam mini seriju vise puta, knjigu nisam čitao). Za nove generacije vjerujem da je film efektan, za mene je samo čvrsto solidan film.

Uspjeh filma na kino blagajnama me nema cemu veselit jer mogu očekivati samo jos nastavaka(bilo kakvih) i prerada starih klasika. Rade bi da su Babadook ili the Witch bili na tom mjestu.
jep, sad kreću adaptacije kinga naveliko...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: It (2017)

Post by john_constantine » 25 Sep 2017, 17:24

Samo što miniserija površno obradila knjigu. Osim tog dijela s kosom u kupaonicu, ostalo bi trebalo biti kao u knjizi.
Ovaj vikend idem u kino gaj gledati. Drugi dio bi znači trebao objasniti podrijetlo IT i sve ostalo što je napisano u knjizi.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It (2017)

Post by Michel » 25 Sep 2017, 20:43

Mini serija osim što je užasna (ajde prvi dio je ok), kao ekranizacija ne valja. Izbacili su 90% stvari iz knjige. Film novi nisam gledao (čekam da izađe na torrente9, ali čitam na Kingovim forumima fanovi govore da je ovo jedna od vjernijih ekranizacija.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It (2017)

Post by Michel » 25 Sep 2017, 20:50

HorrorHR wrote:
25 Sep 2017, 15:18
Ash_Williams wrote:
25 Sep 2017, 15:02
Ja također mislim da je film dobar ali opet najveći problem mi je sto sam dobro upoznat sa materijalom (gledao sam mini seriju vise puta, knjigu nisam čitao). Za nove generacije vjerujem da je film efektan, za mene je samo čvrsto solidan film.

Uspjeh filma na kino blagajnama me nema cemu veselit jer mogu očekivati samo jos nastavaka(bilo kakvih) i prerada starih klasika. Rade bi da su Babadook ili the Witch bili na tom mjestu.
jep, sad kreću adaptacije kinga naveliko...
:D

Kao da ne dobiva jednu adaptaciju godišnje, i više u prosjeku. Mene veseli što je sad omjer 1 slab film, 3 kvalitetna filma. Dark Tower spada u slab po kritici i publici, a It, Gerald's Game spadaju pod kvalitetne po kritici i publici. 1922 tek treba izaći, ali po traileru se vidi da će biti dobro primljen. Za Dark Tower sam odmah znao da će biti sranje. To još nikako ne mogu prežaliti. To je trebao biti njegov magnum opus poput Gospodara Prstenova, a sve su zasrali jer nemaju strpljenja. Današnji hollywood.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It (2017)

Post by Ash_Williams » 25 Sep 2017, 21:08

HorrorHR wrote:
25 Sep 2017, 15:18
Ash_Williams wrote:
25 Sep 2017, 15:02
Ja također mislim da je film dobar ali opet najveći problem mi je sto sam dobro upoznat sa materijalom (gledao sam mini seriju vise puta, knjigu nisam čitao). Za nove generacije vjerujem da je film efektan, za mene je samo čvrsto solidan film.

Uspjeh filma na kino blagajnama me nema cemu veselit jer mogu očekivati samo jos nastavaka(bilo kakvih) i prerada starih klasika. Rade bi da su Babadook ili the Witch bili na tom mjestu.
jep, sad kreću adaptacije kinga naveliko...
Ne sumnjam da su vec u pripremi 3 nastavka Ita, nova verzija the Shininga sa Robertom Downey Jr. i the Running Man sa Jasonom Stathamom.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It (2017)

Post by Michel » 25 Sep 2017, 21:42

WTF kakva tri nastavka It-a. Bit će drugi nastavak. Kakav The Shining sa Downeyeom. Nema The Shininga. Kakav The Running Man. Running Man sa Arnoldom ima samo jednu dodirnu točku sa tom Kingovom pričom, a to je naslov. Ostalo nema veze sa pričom od Kinga.

Ovdje su nadolazeći Kingovi filmovi/serije viewtopic.php?f=2&t=124&start=120#p362998 lol, koja rasprava. Pa King je svake godsine ekraniziran, a sad se tu netko čudi što će biti ekraniziran :ANAL:

Neka zarađuje, kog bopli briga. Exorcist i originalni Halloween su zarađivali i ostali horor klasici.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It (2017)

Post by Ash_Williams » 25 Sep 2017, 23:51

:lol: :facepalm: Moja izjava je sala o tome kako glavešine u velikim studijima razmišljaju. Poanta je da meni osobno nova ekranizacija Ita kao i ona od Carrie ne treba. Jebe mi se ako ekraniziraju Kinga, cije romane priznajem nikad nisam pročitao, sve dok ne recikliraju njegove stare uspješnice sa velikih/malih ekrana a oni tome vise naginju vjerujem u svojoj trenutnoj poslovnoj situaciji.

Post Reply