It (2017)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It (2017)

Post by Michel » 26 Sep 2017, 00:04

:facepalm:

Worldwide: $478,096,375 :jawbreaker: :supz: :prayer: :rock: :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It (2017)

Post by Ash_Williams » 26 Sep 2017, 00:44

Nemoj mi nametati svoje mišljenje. Ti misliš da je u toku velika renesansa Kingovih adaptacija a ja mislim da je ovaj film cash in na reputaciju mini serije. Hipsteri su mi zgadili ionako dovoljno stvari,dugu bradu, tetovaže, ne trebaju i horror filmove.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It (2017)

Post by Michel » 26 Sep 2017, 00:51

wow odlično omajgad http://comicbook.com/anime/2017/09/25/i ... e-artwork/ :prayer: :supz: :rock: :kokicarenje:

It već ima ogroman utjecaj na pop kulturu :prayer:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: It (2017)

Post by lemonzoo » 26 Sep 2017, 07:34

Ash_Williams wrote:
26 Sep 2017, 00:44
Nemoj mi nametati svoje mišljenje. Ti misliš da je u toku velika renesansa Kingovih adaptacija a ja mislim da je ovaj film cash in na reputaciju mini serije. Hipsteri su mi zgadili ionako dovoljno stvari,dugu bradu, tetovaže, ne trebaju i horror filmove.
Ekranizacija romana ili remaekiranje filmova svakih 20 godina je normalna stvar otkad se snimaju filmovi. Pogledaj samo koliko je puta Ben-Hur snimljen. Ona najpoznatija verzija je tek treći pokušaj. A i mnogi klasici koji su možda među najvećim filmovima svih vremena su remake. Poput Scarfacea. Tako da nije ništa čudno za Ita.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: It (2017)

Post by Shp86 » 26 Sep 2017, 11:26

It (2017) - hmm.. valjda sam očekivao više nego što sam dobio, ali sve u svemu jako solidno djelce. Ne bih rekao revolucionarno, kao što neki pokušavaju nametnuti, ali solidno pretočeno iz produkcije 90-ih u 2017. Dobar casting, solidna atmosfera i dobar klaun su neke od prednosti. Od mana bih izdvojio generičnost na trenutke, isforsiranu krv u nekim scenama ne bi li naglasili da se ipak radi o hororu, jer mene je na trenutke itekako podsjetilo na krvaviju verziju Goonies-a.

6.5/10 (inače sam strog po pitanju novih horora)
It's in your nature to destroy yourselves...

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It (2017)

Post by Ash_Williams » 26 Sep 2017, 14:23

lemonzoo wrote:
26 Sep 2017, 07:34
Ash_Williams wrote:
26 Sep 2017, 00:44
Nemoj mi nametati svoje mišljenje. Ti misliš da je u toku velika renesansa Kingovih adaptacija a ja mislim da je ovaj film cash in na reputaciju mini serije. Hipsteri su mi zgadili ionako dovoljno stvari,dugu bradu, tetovaže, ne trebaju i horror filmove.
Ekranizacija romana ili remaekiranje filmova svakih 20 godina je normalna stvar otkad se snimaju filmovi. Pogledaj samo koliko je puta Ben-Hur snimljen. Ona najpoznatija verzija je tek treći pokušaj. A i mnogi klasici koji su možda među najvećim filmovima svih vremena su remake. Poput Scarfacea. Tako da nije ništa čudno za Ita.
Prerade u to vrijeme su mi bile vise opravdane i imale veću svrhu kad bi usporedio the Fly i the Thing sa izvornikom. I u to vrijeme nisam osjetio manjak svježih ostvarenja. Mislim da nisam jedini.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It (2017)

Post by Michel » 26 Sep 2017, 14:51

lemonzoo wrote:
26 Sep 2017, 07:34
Ash_Williams wrote:
26 Sep 2017, 00:44
Nemoj mi nametati svoje mišljenje. Ti misliš da je u toku velika renesansa Kingovih adaptacija a ja mislim da je ovaj film cash in na reputaciju mini serije. Hipsteri su mi zgadili ionako dovoljno stvari,dugu bradu, tetovaže, ne trebaju i horror filmove.
Ekranizacija romana ili remaekiranje filmova svakih 20 godina je normalna stvar otkad se snimaju filmovi. Pogledaj samo koliko je puta Ben-Hur snimljen. Ona najpoznatija verzija je tek treći pokušaj. A i mnogi klasici koji su možda među najvećim filmovima svih vremena su remake. Poput Scarfacea. Tako da nije ništa čudno za Ita.
Bravo. Ja u principu nemam ništa protiv remakeova ako su dobro odrađeni.

It NIJE remake. Neka si to ovaj ash ponovi tisuću puta ako treba. It NIJE remake kao što svaki Dracula NIJE remake. Dracula (1992) NIJE remake već adaptacija knjige samo na drugačiji način. It je isto adaptacija knjige, a ne remake.

Hipsteri su mu zgadili dugu bradu, tetovaže? Stari moj ti živiš u nekom svojem svijetu. Razlikuje se duga brada od nekog motoriste i od nekog hipstera. Od hipstera brada je ovo http://beardoholic.com/wp-content/uploa ... l-Copy.jpg kakve veze ima tetovaže sa hipsterima. Tetoviraju se pederi, psihopati pa vjerujem i pedofila ima istetoviranih. WTF o čemu pričaš ti.

I hipsteri upropaštavaju horor filmove? Koji to hipsteri? Ti misliš ovo, ti misliš ono, nebitno. Bitno je da su fanovi od Kinga oduševljeni s ovom adaptacijom tako da kad će oni smatrati da je ovo cash onda će biti relevantno. Dok za Dark Tower upravo to smatraju. Dakle, ti isti fanovi koji dižu It, spuštaju Dark Tower film jer vide da je cash. Točno se vidi razlika koji je film cash, a koji nije.

Po tome onda i Exorcist je samo cash i cash, i Halloween i ostali horor klasici koji su zaradili.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: It (2017)

Post by HorrorHR » 26 Sep 2017, 14:56

Kingove adaptacije, IT i sve što krene sada - rade se isključivo jedino radi novaca. Sada je samo stvar na produkcijskim kućama da naprave što bolji scenarij, uzmu što bolje glumce i naprave što bolji proizvod - i to opet ne radi nas gledatelja, nego čisto samo radi novaca. Bolji film = više love.

Nećemo genralizirati, ali mislim da je ovo gore što sam napisao vezano za 99.99% filmova koji izlaze u kinima. Art(sy) stvari i filmove iza kojih stoje ljudi kojima novac nije primarna stvar stavljam van toga.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It (2017)

Post by Michel » 26 Sep 2017, 15:01

Nije tako. Pogotovo ovo isključivo. Svaki film je radi novca. Svaka glazba, sve svaka umjestnost je zbog novca, ali krivo je ovo ISKLJUČIVO. To je potpuno pogrešno razmišljanje. Naravno da će nogometaši igrati radi novca, ali zar zbilja misliš da isključivo samo zhbog toga. Zar zbilja misliš da Ronaldo od 5 godina kad je počeo igrati da mu je u glavi bilo kako ću zaradit. Mnogi brazilski igrači koji su odrasli u favelama poput Rivalda je počeo nogomet samo da bi izašao iz ghetta. Dakle, potpuno je pogrešno govoriti da je isključivo radi novca.

Da je radi novca, ne bi It imao srce i dušu knjige. Andy Mushieti je fan Kinga što s etočno vidi i radio je s ljubavlju. Ne bi svi filmovi ikad koji imaju dušu i srce poput spomenutih Gooniesa, Stand By Me, svi oni izvrsni coming of age filmovi da su rađeni isključivo radi novca. Da je sve rađeno isključivo radi novca, svi ali baš svi filmovi bi izgledali kao Transformeri. Jer ako se radi isključivo radi novca, to znači da redatelj i glumci ne mogu penijeti taj svoj talent i srce u film.

Godfather isključivo radi novca? Nema šanse stari moj. Ne kažem da to nije jedan od razloga jer je, ali nema šanse d aje isključivo. Bolio bi onda kurac Copolu i glumce kako bi film ispao, pogotovo u to vrijeme (70-e) gdje je bilo kakva para dobrodošla.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: It (2017)

Post by HorrorHR » 26 Sep 2017, 15:08

Pričam iz primarno perspektive onih koji financiraju filmove sada. Ne ulaze ljudi u to jer žele imati fora ekranizaciju. OK mogu voliti to i sve to, ali pare su prvo... Jebga tako svijet ide, a pogotovo filmska industrija.

Ne živim u lalalandu gdje filmovi u kina izlaze radi umjetnosti ili radi dobrog koncepta ideje/scenarija sta vec.

A usporedbe sa 70tima bas i ne drze vise vodu, nogomet je recimo nekada bio primarno sport, sada je valjda tercijarno sport... Stvari se mijenjaju..

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It (2017)

Post by Ash_Williams » 26 Sep 2017, 15:29

Zar ja nemam pravo na svoje misljenje?
Ljudi kad god procitam Michelovo misljenje jednostavno ga smatram njegovim koliko god mi glupo zvuci dok on ne postuje nicije a da ne napomenem da je dosta neugodan.

Da It je cash in za mene zbog mnogih familijarnosti sa mini serijom. Sklopljen sa paznjom al he prvenstveno ovdje da zaradi na. novim generacijama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: It (2017)

Post by john_constantine » 26 Sep 2017, 17:56

Ash_Williams wrote:
26 Sep 2017, 15:29
Zar ja nemam pravo na svoje misljenje?
Ljudi kad god procitam Michelovo misljenje jednostavno ga smatram njegovim koliko god mi glupo zvuci dok on ne postuje nicije a da ne napomenem da je dosta neugodan.

Da It je cash in za mene zbog mnogih familijarnosti sa mini serijom. Sklopljen sa paznjom al he prvenstveno ovdje da zaradi na. novim generacijama.
Nisam se htio miješati, ali već drugi put kažeš to za mišljenje. Ono, ne kužim poantu za hipsterima. Djeca u filmu izgledaju kao hipsteri?

A it, i ostale kingove ekranizacije, normalno da se snimaju radi love. King je i danas aktualan pisac. I veselim se ekranizacijama. Ne znam da li je i Lindseyina priča uključena u ekranizaciju. Druga stvar kao u slučaju dark tower da na kraju ispadne šrot. Ne samo da je teško ekranizirati knjige u kojima revolveraš gleda kroz vrata u tuđe oči. A koliko se razvlačilo, film je na kraju napravljen za masovnu publiku na razočaranje fanova.

A usporedbe mini serije i nove verzije danas, ne da mi se koliko je već glupo i prožvakano. Već se zna da je miniserija obradila samo 10 % knjige. Zabavan i jezovit, ali horor za one koji nisu čitali knjigu. A čitateljima šaka u oko. Mene više zanima tko je bolji klaun. I normalno da je sniman za nove generacije. Oni donose veću zaradu od nas starih fosila koji gledamo filmove 80 - tih i 90 - tih.
Michel puši karu.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It (2017)

Post by Ash_Williams » 26 Sep 2017, 20:10

john_constantine wrote:
26 Sep 2017, 17:56
Ash_Williams wrote:
26 Sep 2017, 15:29
Zar ja nemam pravo na svoje misljenje?
Ljudi kad god procitam Michelovo misljenje jednostavno ga smatram njegovim koliko god mi glupo zvuci dok on ne postuje nicije a da ne napomenem da je dosta neugodan.

Da It je cash in za mene zbog mnogih familijarnosti sa mini serijom. Sklopljen sa paznjom al he prvenstveno ovdje da zaradi na. novim generacijama.
Nisam se htio miješati, ali već drugi put kažeš to za mišljenje. Ono, ne kužim poantu za hipsterima. Djeca u filmu izgledaju kao hipsteri?

A it, i ostale kingove ekranizacije, normalno da se snimaju radi love. King je i danas aktualan pisac. I veselim se ekranizacijama. Ne znam da li je i Lindseyina priča uključena u ekranizaciju. Druga stvar kao u slučaju dark tower da na kraju ispadne šrot. Ne samo da je teško ekranizirati knjige u kojima revolveraš gleda kroz vrata u tuđe oči. A koliko se razvlačilo, film je na kraju napravljen za masovnu publiku na razočaranje fanova.

A usporedbe mini serije i nove verzije danas, ne da mi se koliko je već glupo i prožvakano. Već se zna da je miniserija obradila samo 10 % knjige. Zabavan i jezovit, ali horor za one koji nisu čitali knjigu. A čitateljima šaka u oko. Mene više zanima tko je bolji klaun. I normalno da je sniman za nove generacije. Oni donose veću zaradu od nas starih fosila koji gledamo filmove 80 - tih i 90 - tih.
Ne, Michel mi se doima kao hipster a njih poistovjećujem sa pretencioznošću i snobizmom.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: It (2017)

Post by john_constantine » 26 Sep 2017, 20:13

Ash_Williams wrote:
26 Sep 2017, 20:10
john_constantine wrote:
26 Sep 2017, 17:56
Ash_Williams wrote:
26 Sep 2017, 15:29
Zar ja nemam pravo na svoje misljenje?
Ljudi kad god procitam Michelovo misljenje jednostavno ga smatram njegovim koliko god mi glupo zvuci dok on ne postuje nicije a da ne napomenem da je dosta neugodan.

Da It je cash in za mene zbog mnogih familijarnosti sa mini serijom. Sklopljen sa paznjom al he prvenstveno ovdje da zaradi na. novim generacijama.
Nisam se htio miješati, ali već drugi put kažeš to za mišljenje. Ono, ne kužim poantu za hipsterima. Djeca u filmu izgledaju kao hipsteri?

A it, i ostale kingove ekranizacije, normalno da se snimaju radi love. King je i danas aktualan pisac. I veselim se ekranizacijama. Ne znam da li je i Lindseyina priča uključena u ekranizaciju. Druga stvar kao u slučaju dark tower da na kraju ispadne šrot. Ne samo da je teško ekranizirati knjige u kojima revolveraš gleda kroz vrata u tuđe oči. A koliko se razvlačilo, film je na kraju napravljen za masovnu publiku na razočaranje fanova.

A usporedbe mini serije i nove verzije danas, ne da mi se koliko je već glupo i prožvakano. Već se zna da je miniserija obradila samo 10 % knjige. Zabavan i jezovit, ali horor za one koji nisu čitali knjigu. A čitateljima šaka u oko. Mene više zanima tko je bolji klaun. I normalno da je sniman za nove generacije. Oni donose veću zaradu od nas starih fosila koji gledamo filmove 80 - tih i 90 - tih.
Ne, Michel mi se doima kao hipster a njih poistovjećujem sa pretencioznošću i snobizmom.
Hipsteri su po meni samo izmišljena riječ nastala poslije filma Scott Pilgrim vs the world. Samo pristojni naziv za osobe koje se preseravaju.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: It (2017)

Post by john_constantine » 02 Oct 2017, 07:52

Pogledao film. Onako kao horor verzija Gooniesa. Klinci nisu loši, ali mali iz stranger things je loš izbor za onog brbljavog malog. A knjiga, definitivno nije najvjernija ekranizacija knjige. Scena s kupaonicom podsjeća na evil dead remake. Problem je što su likovi papirnati. Nisu išli dovoljno psihološki u likove i njihove traume, samo na par njih. Klaun je zabavan, ali ne i jezovit. Previše neozbiljan, skoro kao neki akcijski lik. Henry Bowers dobar lik i psihopat. Samo mi se ne dopada završnica. On bi se kao trebao vratiti u drugom dijelu. Nema scene s pticom niti scena s pijavicom iz hladnjaka. A nisu niti objasnili postojanje klauna i njegov smisao. Seksa u kanalizaciji neće biti. Onako, moderni horor čija dva sata pređu bez problema. Ali film nije prikazao atmosferu knjige. Nisam oduševljen, ali niti razočaran. Prosjek. 3\5
Michel puši karu.

Post Reply