A Cure For Wellness (2017)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

A Cure For Wellness (2017)

Post by Michel » 09 Mar 2017, 22:34

Image

Imdb
Wiki

Director: Gore Verbinski
Writers: Justin Haythe (screenplay), Justin Haythe (story by)
Stars: Dane DeHaan, Jason Isaacs, Mia Goth

An ambitious young executive is sent to retrieve his company's CEO from an idyllic but mysterious "wellness center" at a remote location in the Swiss Alps. He soon suspects that the spa's miraculous treatments are not what they seem. When he begins to unravel its terrifying secrets, his sanity is tested, as he finds himself diagnosed with the same curious illness that keeps all the guests here longing for the cure.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: A Cure For Wellness (2017)

Post by Michel » 09 Mar 2017, 22:36

Trailer izgleda veoma mistično. Ramonesi :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: A Cure For Wellness (2017)

Post by GreenHornet » 10 Jun 2017, 10:09

Dosta dobar!
Od samog pocetka imamo neki jezivo-bizarni ugodaj, lokacija radnje je odlicna, taj kompleks klinike bas izaziva osjecaj nelagode i zle kobi. Film bi opisao kao mix "Shutter Islanda" i neke vrste moderne bajke, s primjesama horrora. A horror je ocito dobio inspiraciju zahvaljujuci Lovecraftu. Mada su mozda mogli smisliti neko strasnije bice, iako je i ovo ok, te vise nego solidno scary. Odlican soundtrack na momente, koji se bas nadopunjuje s ugodajem. Gluma vecine likova je dosta dobra, prica cisto ok ; doduse s nekim rupama i greskama, a neke stvari nisu ni skroz pojasnjenje. Pred kraj imamo i neke sokantne scene, sto se erotike tice ;bas bolesno jako na trenutke. Tu su i jos neke strasne scene tokom filma, pod uvjetom da se bojite zubara. ;) Traje 140 min, pa ce vjerojatno nekima biti dosadnjikav, ali ja sam ga pogledao iz 2 pokusaja, pa je bilo ok.
Preporuka!
7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: A Cure For Wellness (2017)

Post by boyko » 10 Jun 2017, 13:22

i ja ga škicnul pred par dana i također sam jako zadovoljan ovime.
skoro pa potpisujem sve iz Greenovog osvrta. stvarno jako dobra atmosfera i lokacija, i ima dosta dobrih scena.
jedini minus mi je predvidljiva radnja. kak sam očekival tak se i odigralo, tak da me s tim twistom pred kraj nisu baš očarali. istina da dosta dugo traje ali mi to čak i nije smanjilo napetost, prošlo mi je vrijeme sam tak (unatoć mojim suprotnim očekivanjima),
7/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Post Reply