Get Out (2017)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Get Out (2017)

Post by Michel » 28 Feb 2017, 01:54

Image

Imdb
Wiki

Director: Jordan Peele
Writer: Jordan Peele
Stars: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford

A young African American man visits his European American girlfriend's family estate where he learns that many of its residents, who are black, have gone missing, and he soon learns the horrible truth when another frantic African-American warns him to "get out". He soon learns this is easier said than done.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Get Out (2017)

Post by Michel » 28 Feb 2017, 01:59

I službeno otvaram sezonu otvaranja tema za horor filmove iz 2017. godine. Što je ovo pitate se. Ovo vam je najhvaljeniji horor u zadnjih 10, 15, 20 godina. Doslovno se ne sjećam kad je neki horor pokupio ovoliko pozitivnih kritika. Da, mali smo The Conjuring, Cabin in the Woods, davnih dana i Shaun of the Dead pa nedavno The Witch, ali niti jedan nije hvaljen kao Get Out. Trailer je lud, ne znam što očekivati osim jedva čekam pogledati.
On Rotten Tomatoes, the film has an approval rating of 100% based on 141 reviews, with an average rating of 8.3/10. The site's critical consensus reads, "Funny, scary, and thought-provoking, Get Out seamlessly weaves its trenchant social critiques into a brilliantly effective and entertaining horror/comedy thrill ride."] On Metacritic, the film has a score of 83 out of 100, based on 41 critics, indicating "universal acclaim"
Variety
Blending race-savvy satire with horror to especially potent effect, this bombshell social critique from first-time director Jordan Peele proves positively fearless.
The Guardian
Writer-director Jordan Peele masterfully combines incisive social commentary with genuine, seat-edge suspense in film exploring evils of American suburbia.
A. V. Club
For every moment that sparks the recall function of horror buffs, there’s another that may provoke, for some portion of the audience, a much less pleasant twinge of recognition.
Vulture
Jordan Peele’s Get Out is the satirical horror movie we’ve been waiting for, a mash-up of Guess Who’s Coming to Dinner? and The Stepford Wives that’s more fun than either and more illuminating, too.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Get Out (2017)

Post by Inferno » 28 Feb 2017, 08:00

bio sam čuo da navodno ovo valja :)

John_Ryder
Posts: 12046
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Get Out (2017)

Post by John_Ryder » 05 Mar 2017, 14:43

trailer izgleda odlično !
Image

Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Get Out (2017)

Post by boyko » 06 Mar 2017, 22:02

John_Ryder wrote:trailer izgleda odlično !
slažem se
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Get Out (2017)

Post by Truba » 07 Mar 2017, 17:51

samo da ne bude kao onaj kabin in the vuds ili kako vec sto na kraju zasrase
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Get Out (2017)

Post by Michel » 07 Mar 2017, 19:47

Cabin in the woods je meni odličan. Vrhunski meta horor.

A pazite što kažu ovi sa bloody disgustinga
The film is razor sharp satire, the likes of which haven’t been popular in horror since the days of Romero and Carpenter.
Dakle, horor satira i kažu da je ovo jedan od najvažijih horora ikada snimljenih. Kao što je Night of the Living Dead bio za 60-e, tako je ovaj za ovo desetljeće.

http://bloody-disgusting.com/news/34268 ... thing-new/
The horror world, like the box office, is being completely dominated at the moment by Jordan Peele’s Get Out, one of the most critically acclaimed horror films of all time. Countless articles and think-pieces have been making their way around the net in the wake of last weekend’s release, and it’s been really great to see. Even sites and writers who don’t often talk horror can’t help but sing the praises of Get Out, which is without question one of the most impressive debut films we’ve ever seen.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Get Out (2017)

Post by Decadentor » 07 Mar 2017, 22:40

Odbijam pogledati trailer, no veselim se ovome.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Get Out (2017)

Post by Michel » 21 Mar 2017, 20:50

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Get Out (2017)

Post by HorrorHR » 22 Mar 2017, 09:52

hvali se na veliko od početka, tip koliko sam skuzio ima neku jebacku fan bazu - kay and peele neki tv show, znam da su mi par puta preporucali, pogledah jedan sketch i nisam bio nesto odusevljen ;)

film me baš zanima

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Get Out (2017)

Post by Asfodel » 09 Apr 2017, 16:02

Gledat će se obvezno, ali ova veličanja i spomenike ne uzimam k srcu. Prestara sam za to. Vjerojatno će proizvesti redovnu pojavu da se mišljenje formira unaprijed i kao kod Cabin da ako ti se ne svidi - nije da ti se ne sviđa, nego "nisi ga shvatio" :lol: :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Get Out (2017)

Post by Michel » 13 Apr 2017, 22:06

Da, ali niti jedan horor 21. stoljeća nije ovako hvaljen od kritike, horor fanova kao ovaj tu. Naravno da ima onih kojima hype formira mišljenje, ali to je kao da netko kaže da se formirali mišljenja za Kum jer je nevjerojatno hvaljen. Pa sad ako netko kaže da je neki film kvalitetan, a da je prije toga jebeno hvaljen onda svatko može doći i reći "e ti si pao pod utjecaj hypea". To mi je na isto na razini ovo što si napisala "nisi ga shvatio".
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Get Out (2017)

Post by Asfodel » 23 Apr 2017, 23:29

Michel wrote:svatko može doći i reći "e ti si pao pod utjecaj hypea". To mi je na isto na razini ovo što si napisala "nisi ga shvatio".
i jest, samo ja to u praksi nisam vidjela ni doživjela, za razliku od onog prvog

javite obvezno kad izađe, jer ne volim gledat horore u kinu zbog sebičnosti :kokicarenje:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Get Out (2017)

Post by GreenHornet » 24 Apr 2017, 13:06

Jako dobar film, ali ni blizu onim komentarima kako je rijec o najboljem horroru u zadnjih deset godina, pa i ovom stoljecu. Zapravo, ovo nije horror, vec psiholoski triler i misterija, s elementima horrora. I komedije. A te crnohumorne scene su zapravo odlicne, na njih sam se nasmijao vise puta, nego gledajuci skupe komedije. Glavnog aktera gledam prvi put, i momak je vrhunski odradio svoj posao, idealan lik za ovaj tip filmova. Najvise me razocarala cinjenica da ugodaj nije ni blizu zlokoban, kao sto su govorile brojne recenzije. Na trenutke je jeziv i pomalo bolestan, ali nista previse. Sama "akcija" prekasno pocne, a kad pocne imamo finu dozu brutalnosti i gorea, uz nekoliko pomalo "teskih" scena. Objasnjenje svega je pomalo sturo, i vec vidjeno, opet, radi mnogih recenzija, ocekivao sam nesto potpuno novo u zanru. Iznenadila su me dva twista doduse, mora priznati da ih nisam predvidio. Sve u svemu- nemam nekih vecih zamjerki, ali cinjenica je da su tko zna koji put "horror" bez razloga digli u nebesa. Pogledajte svakako; opet cu ponoviti da je jako dobar. Ali neko remek djelo- ni blizu.
6.5-7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Get Out (2017)

Post by Truba » 24 Apr 2017, 17:51

dobar film
www.lasetta.net :axe:

Post Reply