They Look Like People (2015)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

They Look Like People (2015)

Post by Matango » 20 Jun 2016, 18:50

Image

http://www.imdb.com/title/tt4105970

Jedan od najboljih psiholoških horora koje sam imao prilike gledati.
Ovo je jedan od onih filmova koje obavezno treba gledati kasno navečer za bolji ugođaj...
Teško je bilo što napisati o filmu a da ne spoilam, pa evo VELIKI SPOILER:
SpoilerShow
ne pamtim ovako scary prikaz šizofrenije i deluzije glavnog lika prikazanog na filmu
Kad pogledaš tisuće horora postaješ imun na strah, ali ovaj film me uspio jako uznemiriti...
Već nakon prve minute filma i totalno creepy scene u krevetu pomislio sam - ovo će biti mindfuck.
Zadnjih 20 minuta kako se film bliži klimaksu napetost se može rezati nožem... Neki gledatelji su kako vidim razočarani završetkom ali po meni završetak je sasvim logičan i jedini moguć jer ovo nije paranormal horor.

Preporučam svima koji vole moderne psihološke horore (kakvi se nažalost sve manje snimaju) :)

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: They Look Like People (2015)

Post by Asfodel » 20 Jun 2016, 23:41

Gledanje ovoga sam dovršila danas, jer su ga Ameri non stop spominjali, a imao je previše primamljiv naslov da se možeš suzdržati :D

Ovo je posve psihološka shema i svi koji se nadaju hororu ne bi se trebali, jer će ostati debelo zakinuti. Šteta što ga ja nisam doživjela intenzivno kao kolega hororoljubac iznad, jer meni nije bilo nikakvih napetosti, rezanja nožem niti ičega uznemirujućeg (izuzev 2 neizvjesno-napete sekunde pred kraj), unatoč gledanju dvaput po mraku :mrgreen: . Meni je ovo bio samo lijep filmić. Namjerno kažem lijep, jer osim glavne teme, ima dirljiv podtekst o prijateljskoj ljubavi.

Iako posve različit, podsjetio me malo na Battery. Zbog oskudnosti ljudstva, dva frenda i diy štiha kojim odiše. Jedino što je ovo ipak bolje i svime bogatije od Batterya, sjećam se da je on imao praznog hoda i dosade.
Uglavnom preporuka.

@Matango - editiraj si kraj prezadnje rečenice, jer sadrži glavni spojler svakome tko pogleda prvih 10-15 min filma.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: They Look Like People (2015)

Post by Matango » 21 Jun 2016, 00:40

Ne bih to nazvao spoilerom, pa jasno je ako je psihološki film da ne može biti supernatural.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: They Look Like People (2015)

Post by Asfodel » 21 Jun 2016, 01:39

Pa i supernatural tematika moze biti tema psiholoskog horora (najdrazi primjer mi je The Others)

Kako god, ovo je cisto iz dobrih namjera, jer se odmah na pocetku iskristalizira pitanje kod gledatelja je li "jedno" ili "drugo" posrijedi. U tome je fora cijelog filma.
A ako nije supernatural (a to je jedno od ponudjenog), onda je definitivno "ono drugo". Dakle, spoiler. Jbg.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: They Look Like People (2015)

Post by HorrorHR » 22 Jun 2016, 12:41

odlično ime

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: They Look Like People (2015)

Post by boyko » 24 Jun 2016, 00:45

HorrorHR wrote:odlično ime
+1
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: They Look Like People (2015)

Post by GreenHornet » 14 Aug 2016, 10:02

Poprilicno pozitivne kritike, ali ne, nikako mi sjeo nije.
Od pozitivnih stvari bi istaknuo dvije solidne scene, ok prikaz "tegoba" glavnog lika, te neke scene pred kraj, kad se zamislis sto i kako.
Film je dosadnjikav, na trenutke prebrz a na trenutke prespor sa puno nepotrebnih scena i rupa u prici, a bilo je tu i potencijala za strasne scene, kojih prakticki uopce nema. Steta potencijala.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: They Look Like People (2015)

Post by Victor Crowley » 20 Sep 2016, 11:41

Film koji mi nije nikako sjeo i jedva sam čekao da završi. Ne znam zašto, ali jednostavno ne mogu film prekinuti napola.

Post Reply