Don't Breathe (2016)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Don't Breathe (2016)

Post by Michel » 21 Mar 2016, 22:46

Image

Imdb
Wiki

Director: Fede Alvarez
Writers: Fede Alvarez, Rodo Sayagues
Stars: Jane Levy, Dylan Minnette, Stephen Lang

A group of teens break into a blind man's home thinking they'll get away with the perfect crime. They're wrong.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Don't Breathe (2016)

Post by Michel » 21 Mar 2016, 22:49

Trailera trenutno nema, ali već je film prikazan na jednom festivalu i reakcije su pozitivne. Ovo je home invasion horor tako da me to odmah kupilo. A i tu je Stephen Lang :D

Dreadcentral
In the end, Don’t Breathe is a claustrophobic thrill ride that progressively ramps up the tension until you can’t bear it any longer, boasting more than a few nail-biting sequences that are sure to be buzzed about by horror fans and non-genre followers alike. Alvarez ultimately succeeds with his first wholly original story from tonal, technical, and stylistic standpoints, truly proving his skill here as a master behind the camera through a meticulously brutal tale of suspense that would make even Hitchcock squirm.
Bloody-disgusting 5/5 http://bloody-disgusting.com/reviews/33 ... rror-film/
I could say a thousand more words about Don’t Breathe, but suffice it to say that I absolutely adored it. It was a fantastic way to open the festival and is exactly the kind of nail-bitingly tense adrenaline rush that audiences crave. The idea of overhyping a film bothers me a lot, and I feel like this review will do just that, but I refuse to mask my love for Don’t Breathe. I can’t wait to see what Alvarez has in store for us next!
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Don't Breathe (2016)

Post by Asfodel » 15 Sep 2016, 19:08

Ameri su svi zadovoljni pa i ja ovo čekam, pogotovo zbog home invasion predznaka
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Don't Breathe (2016)

Post by boyko » 15 Sep 2016, 23:15

"A group of teens.." klasika :D

al sviđa mi se trailer, pogledat će se sigurno
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Don't Breathe (2016)

Post by Victor Crowley » 20 Sep 2016, 11:38

Don't Breathe je film koji mi sliči na nekako novije "horror" filmove gdje su uljezi zapravo lovina. Film ima svojih super scena ali u globalu brzo ću ga zaboraviti. I na kraju ne bih ga ni svrstao u horror nego u thriller filmove.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Don't Breathe (2016)

Post by GreenHornet » 16 Oct 2016, 15:01

vrlo dobar! od trenutka kad udju u kucu do kraja neki tmuran i depresivan ugodaj, negativac odlican, puno napetih scena ; u nekima sam bas "navijao" sto se kaze. bas da se u trenucima zapitas tko je negativac i tko je u pravu, ali kasnije krene twist pa se klupko pocinje odmotavati. imamo i nekoliko jako dobro uradjenih scena borbi sa finom dozom brutalnosti,a i jedna scena je vrlo bolesna i bizarna. likovi i gluma vise nego dobri takodjer. 7.2/10 vidite, nemam nijednu zamjerku, ali nesto, ne znam sto mu fali da bude odlican.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Don't Breathe (2016)

Post by Asfodel » 08 Nov 2016, 22:46

Film u kojem se lako prepustiti i uzivati, a i ako se potrudim i probam nalaziti zamjerke nije ih puno i nisu bitne. Naravno, nije ovo neko savrseno i dozivotno zapamtljivo ostvarenje, ali je jako dobro za danasnje standarde. Mislim da ga treba gledati, ukratko
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 13 Nov 2016, 13:23

Bogme ga gledam večeras...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

John_Ryder
Posts: 12143
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Don't Breathe (2016)

Post by John_Ryder » 13 Nov 2016, 18:25

odličan je !
Image

Image

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Don't Breathe (2016)

Post by Truba » 13 Nov 2016, 21:16

ok film
samo za jedno gledanje
www.lasetta.net :axe:

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Don't Breathe (2016)

Post by boyko » 21 Nov 2016, 22:12

jako sam zadovoljan. ovo je ispalo i bolje neg sam očekival.
radnja i više nego dobra. skoro pa i nemam nekih zamjerki osim možda donekle predvidljivog završetka.
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 07 Jul 2017, 14:00

Don't Breathe - novi horor Fede Alvareza, mladog talentiranog horor redatelja. Mene je uvjerio u sve ovo. Film koji ne bi trebao biti horor, ali to nekako je jer je radnja o pljačkama kuća, ali u ovoj jedinoj posebnoj kući troje pljačkaša naiđu na otpor u vidu ratnog veterana. Stephen Lang je razorio s ulogom. Uvjerljiv je i jeziv kako postopeno saznajemo sve o njemu. Ono što me posebno dojmilo je režija pogotovo kada tek uđu u kuću pa brzi rezovi sa jednog lika na drugog, kao u stvarnosti. Scene horora su jako dobro odrađene i ti sitni twistovi. Najbolji trenutak u filmu mi je kad su u podrumu pa on isključi svijetlo. Uglavnom, jedan dobar hororac sa premisom od koje se teško može napraviti neki novi horor klasik, ali kvalitetan horor se može.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply