The Invitation (2015)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Invitation (2015)

Post by Michel » 10 Dec 2015, 01:58

Image

Imdb
Wiki

Director: Karyn Kusama
Writers: Phil Hay (screenplay), Matt Manfredi (screenplay)
Stars: Michiel Huisman, John Carroll Lynch, Logan Marshall-Green

Will and Eden were once a loving couple. After a tragedy took their son, Eden disappeared. Two years later, out of the blue, she returns with a new husband... and as a different person, eerily changed and eager to reunite with her ex and those she left behind. Over the course of a dinner party in the house that was once his, the haunted Will is gripped by mounting evidence that Eden and her new friends have a mysterious and terrifying agenda. But can we trust Will's hold on reality? Or will he be the unwitting catalyst of the doom he senses?


Last edited by Michel on 11 Mar 2016, 22:44, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invitation (2015)

Post by Michel » 10 Dec 2015, 02:01

Mislio sam da je otvorena tema, ali nije. Jedan od najiščekivanijih horora ove godine iako će vjerojatno izaći tek iduće godine. Uz The Witch i Krampus najiščekivaniji ako ne računamo It Follows. Po svemu sudeći još jedna jaka horor godina, ali pričekat ćemo.

Daily Dead
some of the most assuredly confident and nuanced work from her to date and one of the most devastating horror films I’ve seen in years
Za sad sve kritike su vrlo pozitivne. Trailer nisam našao.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Invitation (2015)

Post by HorrorHR » 10 Dec 2015, 08:35

Ja sam naletio na par recenzija i u svima je fokus na "slow"... Dakako to ne mora biti loše.

Paragraf iz Twitchovog reviewa:
Without venturing into spoiler territory, after things are set up, there came a point when I wanted something to happen. I didn't want anything specific -- but something to galvanize the action. Instead the movie keeps circling back upon itself, going over the same issues and refusing to engage with the elephant in the room.

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invitation (2015)

Post by Michel » 10 Dec 2015, 12:28

Pošto je ghost tematika, očekivao sam sporo. Ghost horori ne mogu finkcionirati sa brzom radnjom. Tu trebe posebna pažnja. Uostalom, svi veliki ghost horori su slow burning horori :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Invitation (2015)

Post by Michel » 11 Mar 2016, 22:44

Postavljen trailer :) ne mogu dočekat da pogledam.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: The Invitation (2015)

Post by Matango » 08 Apr 2016, 13:21

I ovaj se pojavio na torrentima danas :supz:

Veselim se gledanju tog filma, najviše me zaintrigiralo to što je ženska redateljica, a u zadnje vrijeme žene rasturaju horor žanrom (Babadook, Honeymoon, pa čak i A Girl Walks Home Alone at Night koji mi se nije svidio ali je skroz originalan film)

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: The Invitation (2015)

Post by yakkazu » 09 Apr 2016, 17:46

Poprilicno spor ali dobar film sa super atmosferom.

I nije ghost tematika ustvar

User avatar
Michel
Posts: 11353
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 10 Apr 2016, 03:55

The Invitation (2015) - dugo nisam gledao napetiji horor. Čisti psihološki mindfuck i film mi je lijepo poremetio um. Sviđa mi se kako su uspjeli pažljivo ići korak po korak i ne previše otkrivati. Uglavnom, ekipa bude pozvana u jednu kuću kod njihove prijateljice i prijatelja. Tu dolazi u bivši od te ženske koja je glavna u kući i uglavnom pratimo njegovu perspektivu. Za ostalo u spoiler
SpoilerShow
sviđa mi se što odmah vidimo njega kako je sumnjičav i polako nam daju hintove. Zaključao vrata, onaj se čudno ponaša pa onaj video. Kao da pripremaju nešto i to nitko ne shvaća osim njega a pošto njega najviše pratimo, mi gledatelji dobivamo dojam da je zbilja tako. Jako napeta situacija sa CHOI-em i tu sam ja povjerovao da nešto smrdi i to previše kad ono, CHOI se pojavi. Tu se me totalno poremetili pa sam počeo razmišljat što ako namjerno nam prikazuju tog glavnog lika kako je paranoičan, a još je izgubio sina, ali opet sve dolazi na svoje kad pogleda onaj video pa sam odmah shvatio da je se ovi žele ubiti. A tek scena za stolom pa udari onu trebu, a minutu kasnije ona azijatkinja mrtva. I onda kreće.
Sami kraj isto upečatljiv i bolestan. Dobar psihološki horor sa dosta neugodnih i napetih scena. Samo treba biti strpljiv i dopustiti da vas film uvuče.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: The Invitation (2015)

Post by olio » 02 May 2016, 13:19

Vrlo dobar film.

Sporo, ali napeto i odiše super čudnom atmosferom.
Dobar kraj

7.5/10

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: The Invitation (2015)

Post by Shp86 » 02 May 2016, 15:22

A meni se baš kraj najmanje svidio..Trebali su to malo pojačati, ovako se baš dogodilo ono što su svi očekivali..ali atmosfera odlična, tjeskobna i mučna.
It's in your nature to destroy yourselves...

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: The Invitation (2015)

Post by Truba » 02 May 2016, 18:41

nije lose...moglo je ranije da se krenu klat
www.lasetta.net :axe:

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Invitation (2015)

Post by GreenHornet » 08 May 2016, 14:54

Nisam odusevljen. Moze se pogledati, ali nista ekstra.
Ugodaj je super, uistinu je od pocetka do kraja nekako zlokoban. Najveci problem je sto je predvidljiv i sto akcija zaista kasno pocne.
Kad pocne- doza brutalnosti je solidna i dobro je prikazano to neko ludilo.
Sve ostalo, nekako dosadnjikavo.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Invitation (2015)

Post by Asfodel » 20 Jun 2016, 23:45

U ovome sam cijelo vrijeme polagano uživala i sviđa mi se sve osim debilnog kraja, no ne zamjeram, jer kad je nešto dobro onda opraštam sitnice. Zanimljiva je cijela tema, uglavnom. Film u globalu nije ono zapanjujuće savršenstvo, ali je nekako poseban i za preporuku svakome, ne samo hororčićima.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Invitation (2015)

Post by boyko » 11 Aug 2016, 23:01

ne bih ga baš pod horore svrstal, više neka psihološka drama.
slažem se s većinom da je radnja spora al meni to uopče nije bilo loše, dapače, polagano se radnja razvijala a s njome i rasla napetost pa mi niti u jednom trenutku nije film dosadil.
iskreno na kraju sam očekival neki veći twist pa me to malo razočaralo a kaj se samog kraja tiće, fora je.
7/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Invitation (2015)

Post by Annabel_Lee » 12 Sep 2016, 12:36

Gledao mi se Huisman pa reko ajde da vidim kakav je The Invitation. Sasvim solidan film, neugoda i uznemirenost držali su me do kraja filma, skoro kao i glavnog lika. Fino je sve dozirano, svidjelo mi se što nisu naglo prešli u završnicu, mada moram priznati da sam očekivala da će se tako nešto dogoditi prije.

Post Reply