Alien: Covenant (2017)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by Inferno » 21 Jul 2017, 13:04

pogledao jučer, i nisam zadovoljan, ali nisam baš ni razočaran
Najveći adut ovog filma je Michael Fassbender koji je daleko najbolji glumac u ovom uratku. Film je vizualno i akustično zadovoljio moja očekivanja, pogotovo vizualno, jer i brod izgleda i izvana i iznutra predobro. Što se tiče samih likova članova posade, tu nisam zadovoljan jer su preprolazni i nedovoljno karizmatični, mislim da se za tjedan dana neću sjećati nikoga osim Davida/Waltera. Vrlo jeziv i zakon mi je dio bio prikazivanje Davidove "radionice" te me sva ta aparatura podsjetila na neki ludi starinski laboratorij iz Zagora. Također smo vidjeli i odnos dviju robota, na poprilično emotivnoj razini. Jedan s više i jedan s manje čovječnosti, nije teško pogoditi koji je pokvareniji od kojeg. Jako mi se svidjao taj bratski odnos, i međusobno nadopunjavanje androida, ali naravno da je tu Hollywood morao zajebati i ubaciti malo gej propagande, kao da je već dovoljno ne dobivamo svaki dan. Također bi reako da se ovaj film malo više vraća iskernom početku ove franšize, da se malo vrati na kurs s kojeg je Prometej malo skrenio, a to je ponuditi ljudima popcorn zabavu s nešto sf filozofije, makljažu prepunu krvi i sluzi, epsku bitku između čovjeka i groznog svemirskog bića, skoro kao tema sf trash romana, ali ovdje je ipak malo to sve prošireno i uljepšano. Kao neka žnj čokolada stavljena u omot milke i prodana kao takva. Također sam u filmu primjetio očite posvete sf divovima "Odiseji" i "Matrix". Osim svega što sam nabrojao, rekao bi da je najveća mana filma što je on užasno predvidljiv, svatko tko je pogledao par sf filmova u životu, mogao je vrlo lako predvidjeti cijelu drugu polovicu filma i kraj. Samo je to razlog slabog završetka filma. Da mu dajem ocjenu, dao bih mu 6 / 10.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by HorrorHR » 01 Aug 2017, 18:36

Image

The full breakdown of extras includes:

Deleted and Extended Scenes

Prologue (Extended)
Walter in Greenhouse
Oram and Daniels (Extended)
Walter Visits Daniels
Daniels Bedroom Flashback
Jacob’s Funeral (Extended)
Ledwards Fall
Crossing the Plaza (Extended)
Daniels Thanks Walter
Rosenthal Prayer
Walter Reports Back
Stairs to Eggroom (Extended)

USCSS Covenant
Meet Walter
Phobos
The Last Supper

SECTOR 87 – PLANET 4+
The Crossing
Advent
David’s Illustrations – Image Gallery

Master Class: Ridley Scott – Documentary on the making of Alien: Covenant
Director Commentary by Ridley Scott
Production Gallery

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by sikeone » 11 Aug 2017, 13:49

3.5/5- osobno mi je bolji od Prometheusa iako i ovdje zaglavi sa filozofiranjem ali vizualno jako lijepo izgleda a plus je sasvim dobra koljačina. Dasak filozofije i recikliranje prva dva dijela plus odličan Michael Fassbender.
Osobno me zanima novi nastavak.
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by HorrorHR » 15 Aug 2017, 17:05


User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by HorrorHR » 15 Aug 2017, 23:14




User avatar
RocknRolla81
Posts: 182
Joined: 09 Aug 2017, 20:02

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by RocknRolla81 » 17 Aug 2017, 16:42

Meni film ništa extra. I mislim da su ovdje gadno zajebali sa "timelineom", pošto u prvom Alienu nailaze na brod koji je tamooo puuunnn kufeeer vremena.
Godina je 2122. , a Coventant se dešava 2104, što znači da je svega 18 godina u igri!

User avatar
Dead_Child
Posts: 61
Joined: 05 Aug 2010, 23:21

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by Dead_Child » 09 Dec 2017, 14:14

Ono dok u 2100. i dalje bacaju citate iz 1800te.

Ne znam. Po meni je Alien=Ripley. Onda je slučajno naletjela na njega i njezim 300 godina dugačak život je obilježen borbom protiv njih gdje je i sama na kraju postala dio njh.

Ova filozofiranja i otkud oni došli i nastali su skroz nepotrebni. Film za zaborav.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by john_constantine » 09 Dec 2017, 17:05

Dobro rečeno. :D
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Alien: Covenant (2017)

Post by filmofil » 15 Dec 2017, 18:36

baš to, alien je imao smisla dok nije bio film o alienima nego priča o ripley. a i alien kao biće je već toliko demistificirano da bilo kakav pokušaj inovacije u nastavcima izgleda samo smiješno i ostavlja nas ravnodušnima. nažalost, mislim da ova franšiza nema neku budućnost iako sam tračak nade vidio u blomkampovoj ideji gdje bi vratio i hicksa i ripley, to bilo zanimljivo.
This is the Zodiac speaking.

Post Reply