La casa del fin de los tiempos (2013)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by Michel » 31 Aug 2015, 15:35

Image

Director: Alejandro Hidalgo
Writers: Alejandro Hidalgo
Stars: Rosmel Bustamante, Adriana Calzadilla, Simona Chirinos


The first Venezuelan supernatural thriller: Dulce is a mother of two who suddenly experiences encounters with mysterious apparitions in her old house, a place where a terrible prophecy is about to be unleashed. Thirty years later, an elderly Dulce returns home to try and decipher the mystery and the tragedy that have tormented her for so long.

Imdb
Wiki


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ATMOSFERIČNO LJETO

Post by Michel » 31 Aug 2015, 15:37

La casa del fin de los tiempos (2013) - top 5 horora u zadnjih 5 godina. I zasigurno zbog prih sat vremena spada među najstrašnije filmove u tom razdoblju. Teško je reći nešto o ovom filmu, a da ne spoilam. Film ima jedan od najvećih twistova koji sam vidio. Čisti mindfuck i nisam mogao nikako pogoditi. Na prvu se čini tipična ghost priča, ali je puno više od toga. Odmah počinje, početak ona leži, dolazi u podrum, vidi krv, gdje joj je sin. Puno se toga izdogađalo u prvih 10-ak minuta. Puno pitanja postavljeno tko, što i zašto? Ali isplati se jer kad priča krene i kad odgovori dođu bude odlično. Samim time što je od početka strašno, sv eone scene koje ne bi trebale biti strašne su napete i zanimljive. I zbog zadnjih pola sata ovo spada među najemotivnije horore koje sam pogledao. Stvarno emotivan film i još k tomu strašan. Što se tiče twista
SpoilerShow
znači kuća se svakih 30 godina budi. Tu ima i drugih dimenzija otkud dolazio Leopoldo. Rekao je svojoj majci da je došao iz 2071. godine, a radnja je na početku u 1981. godini što značli da je već više puta to prošao.
strašnjih scena u prvih sat vremena ima na bacanje. Pogotovo ona u podrumu kad pozove onu babu koja je medij pa zatvori oči i onda mi vidimo samo crni ekran i samo neke zvukove. Uh, a tek kasnije. Isto su jako lijepo sve na kraju spojili početak sa krajem. Ne znam zašto je ovaj film prošao tako nezapaženo. Dobio je puno festivalskih nagrada, najviše zaradio u svojoj zemlji. Pogledati.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Inače, htio sam staviti u europske horore jer sam mislio da je španjolski film, ali je iz Venezuele, a pošto je Venezuela Južna Amerika, stavio ovdje :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by HorrorHR » 01 Sep 2015, 23:06

interesting...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by Decadentor » 02 Sep 2015, 11:33

Obradovah me recenzija :D
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by Asfodel » 02 Sep 2015, 23:09

Ovo sam htjela skinuti jednom i zaboravilaa, drago mi je da je dobro :kokicarenje:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by Asfodel » 04 Oct 2015, 21:30

Ovo bi bilo divno ostvarenje da nisu na kraju toliko pretjerali s twistovima i umetanjima sitnica u priču :facepalm:
Dali su si truda u razradi, nije tek obična površna pričica kojoj su cilj jump scareovi.. ali pred kraj tog bude malo nagomilanog da se osjetiš glupo gledajući.. Za jedno gledanje i đenja, šteta.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by Michel » 04 Oct 2015, 22:10

Slažem se za te twistove u većini filmova i meni to smeta kad idu pretjerivati, ali ovdje su mi baš bili dobri. Ima ih stvarno dosta, ali nije utjecalo kao što bi utjecalo većina filmova sa dosta preokreta.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by Ash_Williams » 06 Oct 2015, 22:48

jel Ruddy Rodriguez nešto u rodu sa Robertom Rodriguezom?

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by boyko » 25 Oct 2015, 22:20

nisam već dosta dugo pogledal film s ovakvim twistom na kraju. baš su ga zapaprili :D do pred sam kraj sve oke, laganini pratiš radnju i onda BUM! ne znaš više ko tu koga, s čim i zašto :D
opčenito cijela radnja je jako dobro realizirana a ima i sasvim dovoljno spuki scena.
sam kraj mi se jako sviđa.
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: La casa del fin de los tiempos (2013)

Post by Victor Crowley » 26 Oct 2015, 08:29

Asfodel wrote:Ovo bi bilo divno ostvarenje da nisu na kraju toliko pretjerali s twistovima i umetanjima sitnica u priču :facepalm:
Dali su si truda u razradi, nije tek obična površna pričica kojoj su cilj jump scareovi.. ali pred kraj tog bude malo nagomilanog da se osjetiš glupo gledajući.. Za jedno gledanje i đenja, šteta.
Odlično objašnjeno.

Post Reply