The Nightmare (2015)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

The Nightmare (2015)

Post by dr_gonzo » 10 Jun 2015, 12:26

Image

Directed: Rodney Ascher
Music: Jonathan Snipes

Trailer

Image

PLOT:
"- The Nightmare is a 2015 American documentary film that was directed by Rodney Ascher. The film had its world premiere on 26 January 2015 at the Sundance Film Festival and focuses on the topic of sleep paralysis. Ascher chose to focus on sleep paralysis as it had happened to him in the past. The film's crew initially began approaching participants via "message groups, YouTube videos, and a half dozen books that had been written", but found that participants began approaching them after the documentary's premise was announced.
The documentary focuses on eight people suffering from sleep paralysis, a phenomenon where people find themselves temporarily unable to move, speak, or react to anything while they are falling asleep or awakening. Occasionally this paralysis will be accompanied by physical experiences or hallucinations that have the potential to terrify the individual. In the film Ascher interviews each participant and then tries to re-create their experiences on film with professional actors."


Image
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Jun 2015, 10:29

Dobro započinje, ali kako ide kraju sve se razvodni....

Nikako ne može biti uz ''It Folows'' najstrašniji film godine
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 Jun 2015, 10:13

Evo i moj brat dijeli mišljenje samnom - dobro počinje, ali kraj šteka :(
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Nightmare (2015)

Post by HorrorHR » 17 Jul 2015, 19:18

Dread Central ga ishvalio - 4.5/5:
Unlike fictional horror, this horror is all too real, and yes, the film directly tells you that simply by watching it, you’ve made yourself a target. That, my friends, is serious mojo. If The Nightmare wasn’t such an amazing, entertaining film, I’d advise you to avoid it.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: The Nightmare (2015)

Post by dr_gonzo » 24 Jul 2015, 10:35

Ma mogu oni njega ne znam kako nahvalit, ali sigurno nije čudesan i genijalan. Za jedno gledanje...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ATMOSFERIČNO LJETO

Post by Michel » 05 Aug 2015, 03:17

HorrorHR wrote:Dread Central ga ishvalio - 4.5/5:
Unlike fictional horror, this horror is all too real, and yes, the film directly tells you that simply by watching it, you’ve made yourself a target. That, my friends, is serious mojo. If The Nightmare wasn’t such an amazing, entertaining film, I’d advise you to avoid it.
Upravo ovo.

The Nightmare (2015) - ja sam apsolutno prestravljen! Nisam mislio odmah ići pisati jer me još sad čekaju dva horora (Madhouse i Subspecies 2). Jednostavno sam se morao pokrenuti jer sam se tako preznojio. Radi se o dokumentarcu koji se bavi sa paralizom sna. E pa ja sam bio budan paraliziran iako sam se mogao pomaknuti da sam htio, ali nisam jer sam se pošteno usrao kao malo kad. A i uvijek sebe volim uvjeravati svaki jebeni dan da me netko gleda ponoći jer si tako gradim atmosferu za horore, a još solo pa je to vrlo učnikovito. Paralizu sna sam nekoliko puta doživio. Znači, da se ne mogu pomaknuti, ali nikad nisam doživio ovo o čemu se priča u dokumentarcu. Ti ljudi sjene, nekakva demonska bića koja mogu biti: a) naš mozak se igra s nama, b) entiteti iz drugih dimenzija, c) vanzemaljci, d) ostale stvari. O Shadow ljudima sam čitao još prije jer me to zanimalo, a i kako sam rekao gore uvijek imam osjećaj da me netko gleda jer si ja umislim neke stvari pa me ovaj dokumentarac koji se bavi sa realnom i svakodnevnom temom prestravio i bolje se osjećam kad ovako pišem. Osam ljudi je ispričalo svoju priču kroz sat i pol, iako se čini razbacano, sviđa mi se kako je svatko doživio drugačije na kraju iako isto na početku. Jedna je našla Isusa što je očekivano u ovom slučaju, drugi misli da su vanzemaljci, treći misli da su nekakvi entiteti/demoni. Svatko od njih na temelju svih tih višegodišnjih iskustava doživljava drugačije. Vjerojatno bih i ja. Vjerojatno vanzemaljci ili demoni. Ima prejezivih i strašnih trenutaka, gotovo svaka nova scena sa snovima mi je bila strašna, a to je svako malo. Pokušavam prestat pisati i sad ću prestati. Idem se opustit uz Madhouse. Da, opustit.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: The Nightmare (2015)

Post by Inferno » 06 Aug 2015, 15:22

Nakon Michelove recnzije sam dobio velika očekivanja od filma, pa je danas i pogledan.
Mogu slobodno reći da sam razočaran. Nemam osobnog iskustva s paralizom spavanja, pa mogu reći da mi je bilo dosadno i nestrašno. Onak nije me uopće dirnulo, nisu me čak ni na trenutak naveli da povjerujem u ta "bića", par jadnih scare pokušaja. Fejk, kao da sam sat i pol gledao neku emisiju tipa My ghost story sa onom ženskom što može naći duhove u svačjoj špajzi :facepalm: 3/10

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Nightmare (2015)

Post by Michel » 06 Aug 2015, 16:05

Odlična recenzija na bloody disgustingu http://bloody-disgusting.com/reviews/33 ... nightmare/ :prayer:

As someone who experienced sleep paralysis for a solid decade, The Nightmare is the documentary I’ve always wanted to see, but never really wanted to see. It dug up a lot of skeletons, brought up a lot of questions, and did so in a chilling manner most straight-forward horror movies fail to achieve. :rock:

Sad me jeza hvata. Dobro da dugo vremena nisam doživio paralizu sna. Dobro, nije bla takva kakva je u dokumentarcu jer nikad nisam vidio neka bića, ali sam osjetio nečiju prisutnost. I ovakvi filmovi samo po noći, dan ne dolazi u obzir. Ja da gledam ovo po danu, ne bih se usrao. Znam da je dan. Kad je noć, uvijek je drugačije i nelagodno. Kod mene je uvijek tako. Zato treba otkrivat načine gledanja, ulazit u svoju podsvijest :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: The Nightmare (2015)

Post by xEdgex » 06 Aug 2015, 22:53

Upravo pregledao koliko sam bio u mogucnosti (i fizickoj i mentalnoj), ovo je stvarno previse, bolje i strasnije sam stvari gledao na " Zone reality ".
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Nightmare (2015)

Post by Michel » 06 Aug 2015, 23:11

Ono što je nekome smiješno, drugome nije. Isto vrijedi i za strah zato volim istraživat o toj psihologiji ljudi i našim emocijama kako sve to doživljavamo drugačije. Evo, onaj Creep je žešće sranje od filma, nemaštovit, a nekome je strašan lol :lol: sto ljudi sto čudi.

Pogledao Madhouse poslije ovog čuda i nevjerojatno kako takav film koji bi trebao biti strašan ne može biti strašan nakon što je The Nightmare toliko prestravio. Izgleda da je i strah limitiran :zubifale: :lol:

Ova recenzija mi se sviđa na Ebertovoj stranici http://www.rogerebert.com/reviews/the-nightmare-2015 :prayer: dobre usporedbe s nekim prijašnjim hororima. Definitivno bih ovlio da se okupit pravi tim znanstvenika i baš istraže, ali neće oni, ipak su previše ograničeni pa sve što je neka kao alternativa, oni ne diraju. Zato su tu ljudi koji to doživljavaju diljem svijeta i svaka čast redatelju kako je napravio realno dokumentarac. Što podsvijest čini. A možda zbilja neka bića iz dimenzija :D mogli bi i film napraviti o shadow ljudima, to bi bilo zanimljivo. :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Nightmare (2015)

Post by boyko » 27 Sep 2015, 22:52

hm imam dojam da ovo ljudi gledaju ko film a ne dokumentarac.
ugl, oke dokumentarac o paralizi sna. nisam još do sad naišel na to da neko tjekom paralize vidi više od jedne "sjene", iako sam do sad već puno dokumentaraca pogledal na tu temu i dost toga pročital.,
al baš me zanima kolko ljudi je nakon gledanja ovog po prvi puta doživjelo paralizu, jer sam i ja to doživjel tek nakon kaj sam prvi put čul za to :D
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

John_Ryder
Posts: 12158
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Nightmare (2015)

Post by John_Ryder » 28 Jan 2016, 11:11

ja sam gledao ovo kao dokumentarac, i ako je zbilja to sve istinito onda u
SpoilerShow
pičku materinu,kako mi je drago što nemam paralizu, ono kada lik priča na mobitel i ono sa crvenim očima i mačkom,kako sam se usrao a nisam ni približno nešto tako doživio :lol:
, zadovoljan sam dokumentarcem, baš zanimljiva tema, 7/10
Image

Image

Post Reply