Crimson Peak (2015)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Crimson Peak (2015)

Post by Ash_Williams » 13 Nov 2015, 00:56

ti si to krivo protumačio, ja samo kažem da me nije sram priznat da mi je Blade 2 1 od dražih filmova i ima velike kvalitete.
jooj, koliko puta bi mi se javio neki lik da me popljuje sa više kultiviranim ukusom i preporučio Hour Of The Wolf npr. nebi mogao nabrojat :lol:

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Crimson Peak (2015)

Post by Michel » 13 Nov 2015, 01:55

Nisam te ništa krivo protumačio već generaliziraš i odmah smatraš ljude nekakvim snobovima jel im se ne sviđa Blade, a sviđa im se neki tamo zaboravljeni horor kojeg i jedan dio horor zajednice nije čuo. Pa evo meni Blade nije dobar, a Bergmanov Hour Of The Wolf mi je odličan http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... en#p332551 ali ti neću doći i preporučiti jer takvi filmovi nisu za preporuku jedino ako me netko pita jel imaš neki zaboravljeni horor pa ga možeš spomenut. Poanta je da nema potrebe omalovažavat druge zato što im se ne sviđa nešto što se tebi sviđa i onda ih nazivaš snobovima, a pritom ne shvaćajući da sa takvim stavom jedini tko ispada snob si ti. Znači, kao što ti snobovi koji bi ti se smijali u nekoj situaciji jer nisi pogledao ne znam, spomenuti The Shining i Exorcist tako i ti ismijavaš nas kojima se recimo Blade ne sviđa, a sviđa nam se neki tamo zaboravljeni horor i trpaš nas u ladicu sa tim koji tebe ismijavaju iako to nisam vidio.

Generaliziranje je grrrr :zubifale: ajd živio :partyman:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Crimson Peak (2015)

Post by Ash_Williams » 13 Nov 2015, 09:43

tko koga omaložava? nisi li ti rekao tko ne voli onaj prosječni filmić Trick R Treat da nije horror fan uopće.

jesi krivo si me protumačio, ne obraćam se direktno nikome samo sam rekao da volim Bladea 2 a ako drugima ne il je to ljudima smiješno zaboli me. za mene je snobizam ono na što sam ciljao i ostajem pri tome, kao što je znala moja razrednica odbacivat Terminatore kao bedastoću al dizat sebe u nebo sa Odisejom U Svemiru. stvar nije bila da joj se Odiseja U Svemiru svidjela više, nego da je odbacila Terminator filmove u startu kao intelektualno superiorna osoba.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Crimson Peak (2015)

Post by Shp86 » 13 Nov 2015, 10:04

Joj bože...bolje da nisam ni spominjao Blade 2... :zubifale: :zubifale:

Nije vrijedan prepirki :mrgreen:

Ljubav svima, meni je Blade 2 :supz:
It's in your nature to destroy yourselves...

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Crimson Peak (2015)

Post by Ash_Williams » 13 Nov 2015, 10:50

nema prepirki, samo mali nesporazum. inače Michelovo poznavanje žanra smatram daleko boljim od svojeg.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Crimson Peak (2015)

Post by boyko » 21 Mar 2016, 22:15

vizualno savršeno a sve ostalo malo manje. sama priča je solidna ali predugo traje pa se izgubi napetost a lagano i interes. morali su to skratit jer ovak samo čekaš kad će više taj kraj.
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: Crimson Peak (2015)

Post by The Great Duck » 21 Nov 2018, 11:16

Michel wrote:
29 Oct 2015, 23:41
john_constantine wrote:Ne znam, nisam gledao previše Bavinih filmova osim onih demona. Ionako ne vidim ništa loše u tome s obzirom da si sam stavio link da je on fan Bave, a drugo, s obzirom da većinom radi nadrealne fantazije, ne vidim tu ništa loše. Naročito kod panovog labirinta ili Hellboy. Dodajmo tome i stripovski stil koji ubacuje u takve filmove kao hellboy ili Pacific rim.
I ja ne mislim da je loše jer to je kod Del Tora i najbolje ako moram birati. Taj vizualni dio, ali nekako mi to kod njega ne paše s ostatkom filma, sa samom radnjom. Dok kod Bave ili Argenta uživam u tom vizualnom djelu puno više i paše mi puno više iz ovog razloga: Bava i Argento snimaju te nadrealne filmove kao da se nalaziš u nekakvim snovima + vrlo često ona golbinova muzika. I to sve zajedno odlično paše.

Al ništa protiv Del Tora jer mi je simpa kao lik, pogledao sam neke intervjuje i ono kad je gostovao u dokumentarcu masters of horror i vidi se da poznaje žanr. Znači, nije kao onaj Eli Roth, Ti West i slični.
Ok, znam da je glupo odgovarati na post od pred tri godine, ali... Kad sam gledao Cabin Fever, na DVD-u je među dodatcima bio i intervju s Rothom...I čovjek spominje kako je kao klinac gledao Fulcija, Argenta, Bavu i druge tailjanske majstore...Tako da ne bih baš rekao da čovjek ne poznaje žanr...

Što se samog CP tiče, film mi je veliko razočaranje, vizualno lijepo izgleda, ali je inače poprilično dosadan... 6/10 od mene.

Post Reply