The Taking of Deborah Logan (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by Michel » 23 Dec 2014, 23:57

http://www.imdb.com/title/tt3387648/

What starts as a poignant medical documentary about Deborah Logan's descent into Alzheimer's disease and her daughter's struggles as caregiver degenerates into a maddening portrayal of dementia at its most frightening, as hair-raising events begin to plague the family and crew and an unspeakable malevolence threatens to tear the very fabric of sanity from them all.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=uRZPHQ2eXgY

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Taking ... orah_Logan
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by Michel » 23 Dec 2014, 23:58

Izašlo :kokicarenje:

"Critical reception for The Taking of Deborah Logan has been positive. Ain't it Cool News called it "Found Footage done right... One of the most effective entries in the popular subgenre" while The Wrap named it a "Netflix Horror Gem", calling the film "one of the freshest entries in American possession horror". Nerdist and Dread Central both wrote mostly positive reviews for the film, with Dread Central commenting that while the film would not appeal to everyone that "If you’re looking for a spooky little film that’s free of pretension and sometimes logic and are into getting some quick shivers, you really cannot go wrong with The Taking of Deborah Logan." In contrast, Bloody Disgusting panned the movie overall, stating that it was too overly derivative of other similarly themed works to be truly effective and that other than a specific scene during the end, "the film brings nothing new to the table"
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by HorrorHR » 02 Jan 2015, 12:57

Vidim da ga neki horor sajtovima imaju pod top 2014 filmovima...

User avatar
Lumatev
Posts: 209
Joined: 02 Aug 2011, 20:49

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by Lumatev » 02 Jan 2015, 14:27

Jedan od meni najdražih horor filmova iz prošle godine.
Naravno da nije reč o remek delu, ali na veoma zanimljiv način je prikazan spoj bolesti i posesivnosti.
Pored toga, glavna glumica je jako uverljiva pa su i scene u kojima samo bez reči posmatra nekog bile jezivije od kojekakvih 'prepad scena' u drugim horor filmovima koje sam gledao tokom prošle godine.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by boyko » 06 Jan 2015, 15:45

doro izgleda.
al čemu taj "Found Footage". prezirem to :x
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by HorrorHR » 06 Jan 2015, 17:08

boyko wrote:doro izgleda.
al čemu taj "Found Footage". prezirem to :x
jebga još je in, nevjerojatno ali nije krepo još ;)

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by boyko » 06 Jan 2015, 22:34

HorrorHR wrote:
boyko wrote:doro izgleda.
al čemu taj "Found Footage". prezirem to :x
jebga još je in, nevjerojatno ali nije krepo još ;)
nažalost :D
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by HorrorHR » 07 Jan 2015, 23:56

ovo će u naša kina uskoro...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by boyko » 18 Jan 2015, 19:22

ništ posebno.oke za jednom pogledat.
baba je totalno creepy.
6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART FOUR

Post by Michel » 18 Jan 2015, 22:17

The Taking of Deborah Logan (2014) - found footage inače ne volim baš previše, ali ovaj je bio iznenađujuće dobar. Radi se o nekakvim snimateljima koji dolaze u goste jednoj kćeri i njezinoj majci. Film ima tipične gluposti za ovakve filmove, pogotovo postupci likova, ali film spašava jebeno jeziva i izvrsna Jill Larson koja i glumi naslovni lik. I ovako glumica izgleda nekako čudno, a kamoli u filmu. Prva polovica mi je bolja od druge polovice gdje po običaju takvi filmovi upadaju u zamku da pokažu previše i izgube tu početnu napetost. Ima dosta jezivih scena, a najjača scena mi je totalni WTF momenat
SpoilerShow
kad počne gutati onu klinku kao zmija :shock:
uglavnom, ovo je još jedan kvalitetan horor iz prošle godinu i samo još više učvrščuje prošlu godinu kao jednu od jačih horor godina od nultih pa naovamo.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by yakkazu » 17 Feb 2015, 00:06

Ovaj film koristi jednostavnu formulu, sa nekoliko odličnih dodataka. Deborah je stara kulturna gospođa, koja pati od Alzhajmera, bolesti koja je dovoljno strašna da i sama može da dobije svoje mjesto u formuli. Kako vrijeme odmiče, počinje se sumnjati da prste u tome ima i paranormalno i tu se dolazi do klasične boljke modernih direct to dvd horrora, rasplet i kraj su YEBENA LIMUNADA. Dok je film imao odličnu kulminaciju, rasplet je katastrofa. Šejki kamera tamo, šejki kamera amo, nekoliko hektolitara krvi, spaljivanje tijela, creditsi, i to je u biti to. Vremešna Jill Larson, poprilično je dobro odglumila bolesnu osobu, a ostaje žal za nedostatkom koncetracije i ideja u samom finishu.

5/10

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by GreenHornet » 13 Mar 2015, 15:27

Dobar.
Starica je stvarno jeziva svakom svojom pojavom, cak i kad nisu horror scene u pitanju. Odlicno glumi takoder. Imamo nekoliko sasvim dobrih scary scena i trzalica sa doticnom. Takoder, nekako mi je tesko pao i pogled na tu strasnu bolest, gdje prikazuju kako nekad uspjesna zena polako propada...Ipak, imamo nekoliko rupa u prici, kamera je losa u nekim trenucima, tako da neke strasne scene nisu skroz dosle do izrazaja, i previse je pred kraj jurnjava po mraku. Doduse, pred sami kraj imamo i najbolje horror scene, jednu bi posebno istaknuo koja je ODLIČNA i mislim da ce se dugo pamtiti u horror zanru. Sama prica oko opsjednuca je solidna, posebno mi je zanimljivo jer mitologiju indijanaca ubacuju...
Sve u svemu, mislio sam da ce biti i bolji radi mnogih pozitivnih recenzija, ali i ovako cisto dobar filmic (nista vise od toga).
6/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: The Taking of Deborah Logan (2014)

Post by Victor Crowley » 22 Mar 2015, 12:14

Dosadan.

Starica jeziva ali već viđeno i nimalo me nije prepalo, čak i scene koje su to trebale uraditi nisu uspjele. Priča standardna, atmosfera OK i to je to.

Post Reply