It Follows (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: It Follows (2014)

Post by Asfodel » 23 Jun 2015, 20:48

Ne mozes ocekivati da ce ljudi u fejs komentaru elaborirati misljenje u nekoj slozenije srocenoj impresiji..
A sto se tice 'pejorativnih opisa' pa bar tebi Michel ne bi trebali smetati jer si obicavao za recimo cijele opuse redatelja (del toro, aronofsky) ili pojedine im filmove zaciniti s 'govno' i 'smece' (isto ne brinuci za objektivne stvari koje im valjaju poput ovih koje si sad nabrojao za ovaj).

Ne znam, to je fb komentar i tesko da bi ijedan citala da svatko objasnjava u 5-7 redova zasto misli to sto misli. Kad mi se cita nasiroko, uzmem recenziju.

A o pitanjima 'starenja' i sl. je zapravo uvijek ista prica, ona s ukusom. Kod svih ljudi je drukcije, ne mozes predvidjeti njihov individualni dozivljaj. Cudno da to jos nekoga buni. Nastancaj jos par filmova it follows sheme koji su pripravljeni po njegovom receptu oldskulstine i sigurno da nece svima valjati. Ti elementi su samo recept i bitno je kako ce se izvesti.
Al sam nasrala, bye
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: It Follows (2014)

Post by HorrorHR » 23 Jun 2015, 20:59

Asfodel wrote:A o pitanjima 'starenja' i sl. je zapravo uvijek ista prica, ona s ukusom. Kod svih ljudi je drukcije, ne mozes predvidjeti njihov individualni dozivljaj. Cudno da to jos nekoga buni.
u ovom slučaju je fascinantno da profil ljudi koji recimo to tako prati horrorhr ili voli horore ima toliko različiti mišljenje od recimo to tako generalnog stava o filmu (ne uzimaj ovo za riječ, znaš na što mislim). Recimo The Mist koji je opet meni odličan, na HorrorHR-u je imao 48 komentara (http://www.horrorhr.com/the-mist-2007/) gdje su se ljudi doslovno podijelili u dva tabora - jednima je film odličan, drugima je film dno. kod It Follows sam očekivao isto, ali eto ispalo da je omdjer 95 naprema 5 ;)

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 23 Jun 2015, 21:01

Asfodel wrote:Ne mozes ocekivati da ce ljudi u fejs komentaru elaborirati misljenje u nekoj slozenije srocenoj impresiji..
A sto se tice 'pejorativnih opisa' pa bar tebi Michel ne bi trebali smetati jer si obicavao za recimo cijele opuse redatelja (del toro, aronofsky) ili pojedine im filmove zaciniti s 'govno' i 'smece' (isto ne brinuci za objektivne stvari koje im valjaju poput ovih koje si sad nabrojao za ovaj).
Nema ništa objektivno u govnu zvano Pi. Kod It Followsa se vidi režijsko umijeće i odlična produkcija, a kod Pi-a se vidi izdrkavanje na onaj loš art način i to baš najviše ide na režiju koja uopće ne djeluje na mene u tom filmu, a volim art filmove i nagledao sam ih se dosta. Dok recimo Antikrist od von triera mi se jako svidio, a isto mi nije problem reći da je film izdrkavanje, ali mi je sjeo.

Del Toro? Da, toliki sam mrzitelj da sam mu čak i pohvailo film http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 00#p339900 moj glavni argument za Del Tora još uvijek stoji. Ne paše mi ta pretjerana bajkovitost u njegovim filmovima. Te boje dok te iste boje mi izvrsno dođu u Argentovim i Bavinim filmovima. Samo što oni imaju drugačiji pristup. Ali mi isto nije problem reći da se jako veselim njegovom novom filmu bez obzira što mi 90% njegovih filmova ne leži. Veselim se ovom novom jer smatram da će ta njegova bajkovitost napokon doći do mene jer radi gotički ghost horor. Di ćeš bolje stavit tu bajkovitost nego tu.

Isto vrijedi i za Nolana. I koji je problem reći da je tip najprecjenjeniji redatelj ikad, a opet mi nije teško priznati kao što sam već napisao prije da mi je Memento dobar film. Problem je kod onih drugih ljudi koji ne vole nekog redatelja pa mu sve pljuju ili glumac. Pa čak i neki ne vole pojedine žanrove. To se baš vidi. Tako da ti ljudi su mrzitelji i to su baš ti koji pišu na tom faceu od šefa komentare "smeće", "govno", "loš" jer samo to znaju. Sve je do pristupa.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 23 Jun 2015, 21:04

HorrorHR wrote:
Asfodel wrote:A o pitanjima 'starenja' i sl. je zapravo uvijek ista prica, ona s ukusom. Kod svih ljudi je drukcije, ne mozes predvidjeti njihov individualni dozivljaj. Cudno da to jos nekoga buni.
u ovom slučaju je fascinantno da profil ljudi koji recimo to tako prati horrorhr ili voli horore ima toliko različiti mišljenje od recimo to tako generalnog stava o filmu (ne uzimaj ovo za riječ, znaš na što mislim). Recimo The Mist koji je opet meni odličan, na HorrorHR-u je imao 48 komentara (http://www.horrorhr.com/the-mist-2007/) gdje su se ljudi doslovno podijelili u dva tabora - jednima je film odličan, drugima je film dno. kod It Follows sam očekivao isto, ali eto ispalo da je omdjer 95 naprema 5 ;)
Da, a film ima fantastične ocjene kritičara na rottenu i metacriticu. Ustvari, nekako mi je očekivano da će ovaj film i hvaliti kritičari jer je ovo horor upravo za njih. Znači, taj malo artistički štih + režija. Dok kod horor fanova će samo cijeniti mi koji smo odrasli na starijim hororima. Pa sjećam se kad je izašao cabin in the woods, koliko se horor fanovima nije svidio taj film. I opet nije problem ako ti se ne svidi, ali neki nisu skužili o čemu je ustvari taj film. To je meni najviše žao.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: It Follows (2014)

Post by HorrorHR » 23 Jun 2015, 21:17

Michel wrote:Pa čak i neki ne vole pojedine žanrove. To se baš vidi. Tako da ti ljudi su mrzitelji i to su baš ti koji pišu na tom faceu od šefa komentare "smeće", "govno", "loš" jer samo to znaju. Sve je do pristupa.
ali moraš i uzeti u obzir da je ljudima ovo fakat mogao biti užas i loš film i to su jednostavno tako rekli. nije facebook, pogotovo komentari na facebooku neki medij koji iziskuje ili traži argumentiranje ;)

ja nemam ništa protiv takvog tipa komentara, samo eto čudi me iskreno da je "It Follows" ovom dijelu publike koji je tamo komentirao toliko loš... uvijek sam za onu "sto ljudi sto ćudi", tj točnije ono što je asfodel rekla da svatko ima drugačiji ukus, ali eto, očekivao sam malo veći "Za" kamp :mrgreen:

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: It Follows (2014)

Post by Ash_Williams » 23 Jun 2015, 21:26

Michel wrote:
HorrorHR wrote:
Asfodel wrote:A o pitanjima 'starenja' i sl. je zapravo uvijek ista prica, ona s ukusom. Kod svih ljudi je drukcije, ne mozes predvidjeti njihov individualni dozivljaj. Cudno da to jos nekoga buni.
u ovom slučaju je fascinantno da profil ljudi koji recimo to tako prati horrorhr ili voli horore ima toliko različiti mišljenje od recimo to tako generalnog stava o filmu (ne uzimaj ovo za riječ, znaš na što mislim). Recimo The Mist koji je opet meni odličan, na HorrorHR-u je imao 48 komentara (http://www.horrorhr.com/the-mist-2007/) gdje su se ljudi doslovno podijelili u dva tabora - jednima je film odličan, drugima je film dno. kod It Follows sam očekivao isto, ali eto ispalo da je omdjer 95 naprema 5 ;)
Da, a film ima fantastične ocjene kritičara na rottenu i metacriticu. Ustvari, nekako mi je očekivano da će ovaj film i hvaliti kritičari jer je ovo horor upravo za njih. Znači, taj malo artistički štih + režija. Dok kod horor fanova će samo cijeniti mi koji smo odrasli na starijim hororima. Pa sjećam se kad je izašao cabin in the woods, koliko se horor fanovima nije svidio taj film. I opet nije problem ako ti se ne svidi, ali neki nisu skužili o čemu je ustvari taj film. To je meni najviše žao.
ni meni se nije svidio Cabin In the Woods, kužim cijelu stvar i upravo prevelik ambicioznost mi se nije svidjela :lol:
da, radnici u pogonu su filmaši. da, oni znaju da moraju smiriti stare bogove, odnosno njihovu publiku, a ako ne uspiju, njihov svijet završava. da, ako njihov film nije dovoljno zabavan, bit će neuspjeh, a stari bogovi će pisati loše recenzije i žaliti se na internetu, a ljudi u pogonu će izgubiti posao. What Ever!

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 23 Jun 2015, 21:48

HorrorHR wrote:
Michel wrote:Pa čak i neki ne vole pojedine žanrove. To se baš vidi. Tako da ti ljudi su mrzitelji i to su baš ti koji pišu na tom faceu od šefa komentare "smeće", "govno", "loš" jer samo to znaju. Sve je do pristupa.
ali moraš i uzeti u obzir da je ljudima ovo fakat mogao biti užas i loš film i to su jednostavno tako rekli. nije facebook, pogotovo komentari na facebooku neki medij koji iziskuje ili traži argumentiranje ;)

ja nemam ništa protiv takvog tipa komentara, samo eto čudi me iskreno da je "It Follows" ovom dijelu publike koji je tamo komentirao toliko loš... uvijek sam za onu "sto ljudi sto ćudi", tj točnije ono što je asfodel rekla da svatko ima drugačiji ukus, ali eto, očekivao sam malo veći "Za" kamp :mrgreen:
Ma naravno, sve je to do ukusa. Samo što zbilja postoje ti mrzitelji kao i fanovi (vidi pod Nolan fanove) i sve će biti jasno :D tako da argumenti loš, smeće kod mene ne stoje. A baš kod tog filma bilo face, bilo forumi vidim većina negativnih komentara su upravo takvi bez ikakve argumentacije.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

brightest
Posts: 33
Joined: 20 Jan 2013, 18:09

Re: It Follows (2014)

Post by brightest » 23 Jun 2015, 21:50

...točno je ovo što kažeš Michel za tzv. bajkovitost kod 'del Tora'...al tu mi je bez premca ipak 'Tarsem Singh'...

...al dok mi 'del Toro-va'...bajkovitost paše...'Tarsem-ova' mi je prenapadna i iritantna...

...i malo je off-topic...al film ( bar za mene ) koji se ponajviše igra s bojama...

http://www.imdb.com/title/tt0097108/?ref_=fn_al_tt_1

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: It Follows (2014)

Post by Wheel Smith » 23 Jun 2015, 22:04

brightest wrote:...točno je ovo što kažeš Michel za tzv. bajkovitost kod 'del Tora'...al tu mi je bez premca ipak 'Tarsem Singh'...

...al dok mi 'del Toro-va'...bajkovitost paše...'Tarsem-ova' mi je prenapadna i iritantna...

...i malo je off-topic...al film ( bar za mene ) koji se ponajviše igra s bojama...

http://www.imdb.com/title/tt0097108/?ref_=fn_al_tt_1
ti si frend michela?

ili ga samo dikrajdaš?
:supz: :supz:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: It Follows (2014)

Post by Asfodel » 23 Jun 2015, 22:04

SpoilerShow
Michel wrote:Nema ništa objektivno u govnu zvano Pi.
Ma pusti pojedinačni Pi, tebi je Aronofsky - 'govno'. (i ne moraš mi sad postom razjašnjavati zašto ti je govno, vjerujem da imaš razloge, no poanta nije u njima, nego u korištenju tako pejorativnog opisa) Oni komentatori su 'strastveni' (ili neugodni) oko jednog filma, no što je to u usporedbi s pljuvanjem po cijelom nečijem radu.. To sam mislila. I ja imam ljudi čiji mi opus gotovo cijeli ne valja, no nisam ih zvala govnima od redatelja. To je po mom nekom viđenju pljuvanje, a ne obično kritiziranje.

Preosobno se sve ovo shvaća. Toliko da čak ljubiteljima pljuvanja smeta pljuvanje. Onda znamo koliko je sati :mrgreen: Jednostavno se treba pomiriti s nevjerojatnom sudbinom da ne možemo svi voljeti sve i da ti 'drugi' imaju razloge za nevoljenje koji nisu ništa lošiji od naših razloga za nevoljenje nečeg drugog. Meni nikad ne smeta koliko je moguće objektivno kritiziranje, no ovdje je otišlo toliko daleko da se išlo ad hominem na grupe neistomišljenika u svijetu koliko je moguće češće da ih se svrsta pod 'neprave fanove', 'one koji su odrasli na modernim sranjima' i sl. da ne karikiram dalje. Da ne spominjem u svakom trećem postu vađenje neke statistike koliko je kritičara s koje stranice dalo pohvalu. Dobro jednom za informaciju, no sve dalje od toga sliči više na tužno traženje samopotvrde u reakciji kritičara i ljuto dijete u pješčaniku. Koji fan ičega treba mišljenje kritičara svaki treći post? Retoričko pitanje.
Mene većinom loši komentari nisu toliko iznenadili jer razumijem donekle što bi većoj publici moglo smetati (to što nije hororast i otegnuti tempo, recimo). Nesklad ocjena možda može biti do slučajnosti, a možda do baš toga u rečenici prije, ne znam. Možda se i promijene, kad fanovi budu revoltirani većinskom reakcijom pa da doprinesu drugoj strani.

Meni se Cabin isto nije svidio izrazloga koje je rekao Ash (ambiciozni fors) i vrijeđa me već konstantno napominjanje kako je to zato što ga ljudi nisu shvatili. Moram razočarati, ali nije to jedini razlog za nesviđanje tog zaboravnog filmića. I brijem da se svjetska publika uvelike potcjenjuje nekim od tih kvalifikacija. Kad je nešto teško i nedokučivo (a tu nije bilo), ljudi to provjere kroz spiku i na netu. To je današnja realnost. Dijete od 3 god zna instalirati nešto na mobu pa znaju onda i nedjeca surfati nejasnoće kod filmova, nisu ljudi toliki nesposobni debili.
Isto tako, ima ljudi s većim znanjem od klasične publike pa imaju svoje razloge zašto im se nije svidio famozni it follows.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 23 Jun 2015, 22:09

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

brightest
Posts: 33
Joined: 20 Jan 2013, 18:09

Re: It Follows (2014)

Post by brightest » 23 Jun 2015, 22:15

...nisam frend...nit se znamo...a ovo drugo ni ne znam što znači...

...inače danas prvi put da se uključio u diskusije...nakon par godina samo praćenja site-a...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: It Follows (2014)

Post by HorrorHR » 23 Jun 2015, 22:18

vratimo se ontopic...

It Follows Soundtrack
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... NMrH6noa7-

T-1000 Follows- It Follows and Terminator 2 Mashup Trailer Parody :)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... NMrH6noa7-

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 23 Jun 2015, 22:21

brightest wrote:...točno je ovo što kažeš Michel za tzv. bajkovitost kod 'del Tora'...al tu mi je bez premca ipak 'Tarsem Singh'...

...al dok mi 'del Toro-va'...bajkovitost paše...'Tarsem-ova' mi je prenapadna i iritantna...

...i malo je off-topic...al film ( bar za mene ) koji se ponajviše igra s bojama...

http://www.imdb.com/title/tt0097108/?ref_=fn_al_tt_1
Iskreno, za Tarsema nikad čuo iako vidim da sam ledao čeliju i pad.

A ovaj imdb link http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 97#p340997 Helen Mirren :D predivna mi je i sada, sa 90 godina :oops:
HorrorHR wrote: It Follows Soundtrack
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... NMrH6noa7-
Zakon! :rock:

Ovaj terminator link je isti kao ovaj prvi.
Last edited by Michel on 23 Jun 2015, 22:22, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: It Follows (2014)

Post by Wheel Smith » 23 Jun 2015, 22:21

soundtrack mi je bolji nego taj film... film je samo ok... solidan horor
:supz: :supz:

Post Reply