The Houses October Built (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

The Houses October Built (2014)

Post by Matango » 19 Oct 2014, 13:23

Image

"I'm not afraid of werewolves or vampires or haunted hotels.
I'm afraid of what real human beings to do other real human beings." (Walter Jon Williams)


Konačno jedan dobar film na Halloween tematiku pošto Trick 'r Treat nikad nisam volio.
Dobar koncept, ne znaš tko je tko jer svi su maskirani i plaše ljude a neki od njih su, da sad ne spoilam, otišli i korak dalje jel :mrgreen:
Ima hrpa dobrih lokacija i ukletih kuća u filmu, set design i kostimografija je odlična.
Kraj filma je otvoren interpretaciji što mi se također sviđa.

http://www.imdb.com/title/tt1958043/

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Houses October Built (2014)

Post by GreenHornet » 20 Oct 2014, 13:32

Jedan vise nego solidan film, uz kojeg se dobro ubije vrijeme. Nazalost, sto je vec dugo IN u horrorima, i ovdje dosta toga nije pojasnjeno, vjerovatno kako bi gledatelji sami donijeli neke zakljucke. Usprkos toj namjeri, nije dobro ispalo, jer jako puno bitnih stvari za radnju nije pojasnjeno, sto je totalno lose. Ipak, zadnjih 10ak minuta je odlicno sa par uznemirujucih i zastrasujucih scena. Takoder sama ideja filma mi se svida, te isti tokom radnje obiluje odlicnim i zastrasujucim maskama u duhu Halloweena, sa nekoliko finih scena u mraku, kad ne znas sto se dogadja...Uz to imamo jos par solidnih scena, uz ok glumu likova. Villiani sasvim solidni takoder, pogotovo radi misterioznosti.
5.8/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply