V/H/S 3: Viral (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

V/H/S 3: Viral (2014)

Post by Matango » 14 May 2014, 18:02

Image

Službeni trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=pZMebnH0mgA

Jedva čekam, ako uspiju nadmašiti dvojku klanjam se do poda.
Redatelji su obećavajući :D

"The new tape features segments directed by Marcel Sarmiento (Deadgirl, the incredible The ABCs of Death segment “D Is for Dogfight”), Nacho Vigalondo (Timecrimes, Extraterrestrial), Gregg Bishop (The Other Side, Dance of the Dead), Todd Lincoln (The Apparition), as well as Justin Benson and Aaron Moorhead (Resolution, Spring)"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by HorrorHR » 15 May 2014, 17:54

segments directed by Marcel Sarmiento (Deadgirl, the incredible The ABCs of Death segment “D Is for Dogfight”)
:rock: :rock: :rock: :rock:

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by xEdgex » 15 May 2014, 20:08

brat bratu safe haven je iznadprosjeka i definitivno top 5 FF materijala koje sam ikada pogledao :supz: cekam tricu :supz:
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by Michel » 15 May 2014, 22:02

Zasad volim V/H/S tako da se radujem trici.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by HorrorHR » 16 May 2014, 18:17

xEdgex wrote:brat bratu safe haven je iznadprosjeka i definitivno top 5 FF materijala koje sam ikada pogledao :supz: cekam tricu :supz:
dokaz da FF može biti odličan

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by xEdgex » 16 May 2014, 19:45

HorrorHR wrote:
xEdgex wrote:brat bratu safe haven je iznadprosjeka i definitivno top 5 FF materijala koje sam ikada pogledao :supz: cekam tricu :supz:
dokaz da FF može biti odličan
pa da, iako je reditelj radio BOGOVSKI Raid pa sam i ocekivao mnogo dobar segment; sto znaci da ako je neko dobar reditelj moze uraditi i dobar FF film. Nije problem u FF podzanru nego u pristupu njemu ( rezultati su u 99 % slucajeva smece da veceg nema; ali taj 1 % je ono radi cega pogledam vecinu FF filmova, jer nada posljednja umire). Ustvari, ljudi bez razloga pljuju taj podzanr, jer kada pogledas globalno koliko je to dobrih ghost/monster/zombie/slasher/štagod filmova u moru škarta navedenog? :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by Michel » 16 May 2014, 19:59

Zašto bi ljudi bez razloga pljuvali FF podžanr? Lako tako diskreditirat nekog. I sam si rekao da su rezultati u 99% slučajeva smeće s čim se slažem. To je meni osobno jedan od najgorih ako ne i najgori podžanr horora koji i dalje gledam jer sam fan horor filmova, ali u ovih 15 godina postojanja tog podžanra ili koliko već ne mogu za niti jedan reći da je odličan. Bilo je dobrih, bilo je i jako dobrih, ali u većini žešće sranje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by xEdgex » 17 May 2014, 00:10

Michel wrote:Zašto bi ljudi bez razloga pljuvali FF podžanr? Lako tako diskreditirat nekog. I sam si rekao da su rezultati u 99% slučajeva smeće s čim se slažem. To je meni osobno jedan od najgorih ako ne i najgori podžanr horora koji i dalje gledam jer sam fan horor filmova, ali u ovih 15 godina postojanja tog podžanra ili koliko već ne mogu za niti jedan reći da je odličan. Bilo je dobrih, bilo je i jako dobrih, ali u većini žešće sranje.
Jer smatram da podzanr nije kriv koliko losa izvedba onih koji se odluce da je iskoriste. Ja iskreno vjerujem da sa FF tehnikama stvarno mozes napraviti dosta jeziviji film nego sa ostalim tehnikama snimanja horor filma (barem sto se tice nelagodnosti/atmosfere i jos nekih drugih aspekata koje mene osobno interesuju u horor filmovima).
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by Wheel Smith » 17 May 2014, 18:26

nisam gledao ni prvi ni drugi dio da probam?
:supz: :supz:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by HorrorHR » 19 May 2014, 10:54

Wheel Smith wrote:nisam gledao ni prvi ni drugi dio da probam?
isplati se definitivno radi nekoliko segmenata.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by HorrorHR » 19 May 2014, 10:57

xEdgex wrote:
Michel wrote:Zašto bi ljudi bez razloga pljuvali FF podžanr? Lako tako diskreditirat nekog. I sam si rekao da su rezultati u 99% slučajeva smeće s čim se slažem. To je meni osobno jedan od najgorih ako ne i najgori podžanr horora koji i dalje gledam jer sam fan horor filmova, ali u ovih 15 godina postojanja tog podžanra ili koliko već ne mogu za niti jedan reći da je odličan. Bilo je dobrih, bilo je i jako dobrih, ali u većini žešće sranje.
Jer smatram da podzanr nije kriv koliko losa izvedba onih koji se odluce da je iskoriste. Ja iskreno vjerujem da sa FF tehnikama stvarno mozes napraviti dosta jeziviji film nego sa ostalim tehnikama snimanja horor filma (barem sto se tice nelagodnosti/atmosfere i jos nekih drugih aspekata koje mene osobno interesuju u horor filmovima).
Može se povući paralela između found footage u horor žanru danas, te horor filmova u ukupnoj kinematografiji pred par desetljeća - ima mali postotak odličnih naslova, a većina je tu jer je najednostavnije ga napraviti - za found footage treba nikakav budžet, kao što je tada (i sada) bilo najlakše snimiti horor jer se ne moraš previše "trošiti" na razradu scenarija nego ubaci monstruma i udaraj.

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by Matango » 19 May 2014, 12:11

Meni možda čak i najbolja stvar u VHS 1 i 2 su specijalni efekti. Ti filmovi nisu skroz low budget ali bome nisu ni visokobudžetni, no zato su efekti vrhunski, najbolji koje sam vidio u hororima i to je razlog zašto mogu bezbroj puta gledati VHS i uživati.

Efekti su digitalno manipulirani, CGI, ali su tako napravljeni da se to ne skuži, odnosno imaju neki organski "analogni" feel, ne znam kako bih to drukčije objasnio.

Dok primjerice jedan visokobudžetni The Mist (iako odličan film) ima očite crappy CGI efekte, stoga respect ekipi koja sa malim budžetom radi čuda :prayer:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by jigsaw » 23 May 2014, 14:11

Ma mene je u VHS serijalima najviše misterije pružila situacija koja se događa u kući u kojoj se gledaju te kazete. Tko, što, kako, zašto je to tako? Zato jako volim ovaj serijal :D

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by Matango » 08 Sep 2014, 17:23

Evo dobra vijest je da izlazi već u listopadu, iako je prvotno trebao izaći tek u 2015.

Nadam se da će konačna verzija sadržavati i Gorgeous Vortex segment od Todda Lincolna koji iz nepoznatih razloga nije prikazivan na test screeningu.

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: V/H/S 3: Viral (2014)

Post by Matango » 16 Sep 2014, 10:46

Razočaran sam s ovim filmom. Jedinica i dvojka su mi super filmovi ali ovo je dosta loše...
Prva priča s mađioničarem je super, dok su ostale dvije meni bezveze.
Da ne govorim da za razliku od prva dva filma nema niti jedne scary scene za film koji se predstavlja kao horor.

Post Reply