Afflicted (2013)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Afflicted (2013)

Post by Michel » 15 Apr 2014, 16:24

http://www.imdb.com/title/tt2309961/?ref_=fn_al_tt_1

Best friends Derek and Clif set out on a trip of lifetime. Their plan: travel to the ends of the earth, see the world, and live life to the fullest. But the trip soon takes a dark and bloody turn. Just days in, one of the men shows signs of a mysterious affliction which gradually takes over his entire body and being. Now, thousands of miles from home, in a foreign land, they must race to uncover the source before it consumes him completely. Footage meant to be travel memories may now become evidence of one of the most shocking discoveries ever captured on film...and perhaps will be their only postcard home.

TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=JRh4moUcGGg

http://en.wikipedia.org/wiki/Afflicted_%28film%29

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Afflicted (2013)

Post by Michel » 15 Apr 2014, 16:25

Zasad film ima vrlo dobre kritike i svi govore o nekakvom neočekivanom twistu. Ima ga za ksinut :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Afflicted (2013)

Post by xEdgex » 15 Apr 2014, 17:18

posto sam ja ocito jedna o rijetkih budala koja voli found footage filmove (iako mi vecina pruzi svega par minuta dobrih scena; cast izuzecima kojih je u ovom podzanru jako jako jako jako malo) , ovo gledam veceras obavezno :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Afflicted (2013)

Post by Matango » 15 Apr 2014, 23:47

Da, već sam se zabrinuo da nitko nije otvorio temu.

Meni osobno jedan od najboljih horora u zadnjih par godina, toliko dobar koncept da bi ga trebali pogledati i oni koji mrze found footage i shaky cam filmove.

Chronicle meets V/H/S meets REC meets Paranormal Activity meets 30 Days of Night, uz sve to još uvijek originalan i nepredvidljiv film.

I da, bolje nemojte gledati trailer ako već niste, samo ćete si pokvariti doživljaj.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Afflicted (2013)

Post by HorrorHR » 16 Apr 2014, 08:58

pogledati će se onda

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Afflicted (2013)

Post by yakkazu » 18 Apr 2014, 15:41

xEdgex wrote:posto sam ja ocito jedna o rijetkih budala koja voli found footage filmove (iako mi vecina pruzi svega par minuta dobrih scena; cast izuzecima kojih je u ovom podzanru jako jako jako jako malo) , ovo gledam veceras obavezno :)
nisi jedini :mrgreen:

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Afflicted (2013)

Post by Matango » 20 Apr 2014, 16:00

Ja isto obožavam found footage i zapravo u zadnje vrijeme jedino to i gledam.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Afflicted (2013)

Post by GreenHornet » 27 Apr 2014, 18:29

Evo jedan VRLO DOBAR FF filmic!
Sto se tog podzanra tice- uistinu pravo osvjezenje! Film obiluje poprilicno sokantnim scenama postepene transformacije ljudskog bica u nesto zastrasujuce. Na momente je ta transformacija iznimno jeziva sa par dobrih "trzavica". Sve sto ide uz nju takoder veliki plus,da ne spoilam previse;te scene su odlicno odradene... Takoder je napravljeno tako da se mozes poistovjetiti sa glavnim akterom u njegovoj patnji, te sa nizom pitanja i strahom kod njegovog suputnika. Sto se scena "akcije" tice jako su dobro odradene, na trenutke vise nego dobro brutalne i krvave. Doduse, ima nekoliko nelogicnosti u samom tijeku radnje, te su oko jedne zenske osobe, vrlo bitne za radnju trebali pojasniti neke stvari.
7,7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Afflicted (2013)

Post by Michel » 11 May 2014, 06:26

Afflicted (2013) - iliti ga kako uništiti dobru horor ideja sa akcijskim scenama. Nepotrebno. Prva polovica loša i trebali su težiti realnosti, a ne kad jednom krene, akcijske scene kvare horor užitak. Ipak, druga polovica filma nekako spašava i napokon sam tu dobio nekekav horor užitak uz par jezivih scena.
SpoilerShow
Ali prva polovica i skakanje, penjanje pa razbijanje onih dvoje. Mislim, čemu takve nepotrebne gluposti. Samo kvare horor atmosferu. Ok je ono bilo s očima i trebali su bacit još takvih horor stvari. Nikakve akcije i prikazivanja jebenih supermoći. Daj mi realnu transformaciju koliko je to moguće.
ovo su tu originalnu ideju pomalo uništili s tom previše nabrijanom superhero akcijom. FF horori sveukupno su ništa posebno. Ne mogu niti jedan izdvojiti da mogu reći kako je odličan. Ni vještice iz blaira (dobar!) ne mogu reći da je odličan. Jebiga, odličan horor je ono, jebeni vrh. Santa leda. U ovom podžanru ih za mene nema. Al dobro, neka ih samo nastave snimati, gledat će se :zubifale:

8=====-o/8==========o (5.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply