The Babadook (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Babadook (2014)

Post by Michel » 04 Mar 2014, 15:36

http://www.imdb.com/title/tt2321549/

A single mother, plagued by the violent death of her husband, battles with her son's fear of a monster lurking in the house, but soon discovers a sinister presence all around her.

TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=k5WQZzDRVtw

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Babadook

Based on 3 reviews collected by Rotten Tomatoes, the film has an overall approval rating from critics of 100%. Dan Schindel from Movie Mezzanine said that "The babadook is the best genre creature creation since the big black wolf-dog aliens from Attack the Block." So far, the film received generally positive reviews.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 04 Mar 2014, 15:37

Nisam vidio da ima tema za najiščekivaniji film godine, barem zasad.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Babadook (2014)

Post by filmofil » 04 Mar 2014, 16:22

kad sam pročitao plot, bio sam uvjeren da je režiser james wan

intrigira me ovo čudovište
This is the Zodiac speaking.

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: The Babadook (2014)

Post by yakkazu » 05 Mar 2014, 12:33

Kada izlazi?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Babadook (2014)

Post by HorrorHR » 05 Mar 2014, 13:38

yakkazu wrote:Kada izlazi?
mislim da nema još datuma, prikazan je u SAD na Sundanceu i tada je prava otkupio IFC Midnight.

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: The Babadook (2014)

Post by yakkazu » 05 Mar 2014, 13:39

HorrorHR wrote:
yakkazu wrote:Kada izlazi?
mislim da nema još datuma, prikazan je u SAD na Sundanceu i tada je prava otkupio IFC Midnight.
vidim da za sad ima finu ocjenu na imdb. Jeste da je vrlo mali broj glasao, no ipak podižu se očekivanja.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Babadook (2014)

Post by HorrorHR » 06 Mar 2014, 17:47

pa imdb baš i nije relevantan, pogotovo mislim kada je mali broj glasova.

ali vjerujem da će film dobro proći, to je taj novi đir horora na koji ljudi sada briju...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Babadook (2014)

Post by HorrorHR » 20 Jun 2014, 12:47

Film možete pogledati na Fantastic Zagreb Film Festivalu. Otvara festival

User avatar
skitkid
Posts: 313
Joined: 12 Feb 2012, 12:39

Re: The Babadook (2014)

Post by skitkid » 28 Jun 2014, 09:39

film je ništa posebno.
možda bi mi bio bolji da na festivale ne ide horda totalnih imbecila koji se cereću na svaku scenu.

tenkre
Posts: 13
Joined: 27 Jul 2009, 21:22
Location: zg tuškanac

Re: The Babadook (2014)

Post by tenkre » 28 Jun 2014, 10:06

...stvarno ne kužim ljude koji se cerekaju na filmove koji uopće nisu smiješni. Ubiju ti gušt gledanja, na Fantasticu se uvijek nađe neki alfa mužjak koji sa svojim konstantnim glasnim komentarima i glupim forama pokušava nasmijati ženske oko sebe koje su usrane od filma (koji uopće nije strašan) pa im je smijeh obrambeni mehanizam isto kao i alfa mužjaku kojem su gaće pune već od početka. Na Festival dolaze valjda jer je to trenutno kul u gradu ili zato kaj su od svog prijatelja Peđe iz organizacije dobili gratis karte pa se idu eto malo zahebavati. Također me dodatno još uvijek iznenađuje kolika su ljudi stoka kad ostavljaju toliko smeća iza sebe ( tu je odgovornost i na organizatoru koji je kod izlaza postavio jednu jedinu vreću za smeće).

Kaj se filma Babadook tiče, slažem se s ocjenom: niš posebno. Ispada da je redateljica, čiji je valjda uzor Kathryn Bigelow jer ne znam zašto bi žena inače išla režirati horor, htjela publici pokazati kako je ona veliki fan klasičnih i azijskih horor filmova pa je od svakog po malo uzela neki element i spojila ih konačno u svoj vlastiti film.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 31 Oct 2014, 19:49

Samo da javim najradosniju vijest godine. Izašao je The Babadook :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Babadook (2014)

Post by Decadentor » 31 Oct 2014, 21:04

Ajde bas me zanima utisak
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 01 Nov 2014, 04:13

The Babadook (2014) - psihološki horor na najjače. Kompletnu sliku tek na kraju dobijemo, ali opet ne znamo koji se vrag desio. Odma hda kažem da je prvih 40-ak minuta solidno, ništa posebno, ali se bavi tom psihološkom stranom majke i djeteta, ali više majke da previše ne spoilam. Druga polovica filma udara tamo gdje treba i stvarno je odlično i zastrašujuće. Totalno mi se pogiralo s umom i postavlja dosta pitanja, a odgovore moramo sami tražiti. Babadook kao čudovište je odlično napravljeno, a u prvih 40-ak minuta klinac je užasno iritantan kao i njegova majka da bi se sve preokrenulo u zadnjih 45 minuta. U tih zadnjih 45 minuta, pa skoro je svaka minuta napeta i jeziva. Ostalo u spoileru
SpoilerShow
pošto je psihološki horor, mislio sam da je to sve njezina mašta pa ajmo to malo pogledat. Pred onim majkama je rekla da je pisac, a znamo da očito ima psiholoških problema i u prilog tome da je sve to ona zamislila tog Babadooka ide to što se film bavi s njom, a ne djetetom. Dijete nije vidjelo Babadooka iako neke stvari ne mogu objasniti. Prvo, došla je u pol. stanicu, a jedna joj je ruka bila skroz crna, da nije od tih pastela jer zbilja mislim da je ona napisala tu knjigu koju je i zapalila. Pa kada bude opsjednuta kao da je Babadook ušao u nju pa ubije psa pa onda izbaci ono iz sebe kroz usta. Mislim, onda je mentalno bolesna što se i vidi, ali ima nekih scena koje se ne mogu racionalno objasniti. Cijelo vrijeme si mislim kako ga je ona izmislila i da je sve to halucinacija no bune me dvije stvari. Bez obzira što klinac ga nije vidio, kako je moguće da ga je on povukao onako gore po stepenicama i kad je došla za njim, bacio ga je na zid. To smo gledali iz njezine perspektive pa se možda nije dogodilo. To si objašnjavam da ga je ona pod tim ludilom pod kojim je povukla gore i nosila, ali si je zamislila da ga Babdook nosi. I ona ga je bacila u zid. Druga stvar je kraj kada padne taj kaput i šešir, a ona ide da to dodirne, a klinac joj govori da ne dodiruje. To znači da je on vidio kako kaput i šešir pada. To nije halucinacija. Znači da je Babadook stvaran makar će se tu voditi polemika. Makar je to samo jedna bitnija stvar zbog koje možemo pomisliti kako je Babdook stvaran. Sve ostalo ona ima prste. Tko misli da je stvaran, a tko ne?

Još se njezin muž pojavio tako da ne mislim kako je Babdook stvaran već je ona stvarno teže bolesna.
Kad netko pogleda, odgovorite na ovo zadnje pitanje u spoileru jer me baš zanima koliko će vas biti za prvo, a koliko za drugo :) I ima jedna jebena scena, čisti rip off Isijavanja i to je odlično skinula Nicholsona kad onako promijeni glas i kaže identičnu/sličnu rečenicu kao Jack Torrance :supz:

Stvaro jeben psihološki horor.

Horor godine uz Hosebound. 2 od 6 su pali i opravdali očekivanja. Još četiri ostala od koja očekujem dosta.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: The Babadook (2014)

Post by Matango » 01 Nov 2014, 21:08

Žene redateljice rasturaju horor žanr ove godine :prayer:
Prvo odlični Honeymoon, pa onda ovo :prayer:

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Babadook (2014)

Post by Michel » 01 Nov 2014, 21:24

Nisam ni znao da je žena redatelj. Aha, sad vidim kako izgleda
SpoilerShow
Image
Nije ni čudo što je prešla u horor :zubifale:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply