Willow Creek (2013)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Willow Creek (2013)

Post by HorrorHR » 30 Oct 2013, 14:46

Image

In 1967, Roger Patterson and Robert Gimlin captured footage of what they claimed to be the cryptid Bigfoot in the dense forests of Willow Creek, California. Despite its presumed fabrication, the video has gone on to be the definitive “proof” that Bigfoot exists, or once existed, in the forests of the Pacific Northwest, and ultimately helped inspire the Bigfoot phenomenon and cement Willow Creek as the number one destination for all Bigfoot fanatics. This folkloric stalwart serves as the backdrop for Bobcat Goldthwait’s found footage thriller Willow Creek, wherein a true believer named Jim drags his skeptical girlfriend Kelly along for a trip deep into Bigfoot territory to try and catch evidence of the elusive creature for the purposes of a documentary.
Director: Bobcat Goldthwait
Writer: Bobcat Goldthwait
Stars: Alexie Gilmore, Bryce Johnson
Imdb: http://www.imdb.com/title/tt2885364/
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=QPlc9UY2iuQ

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Willow Creek (2013)

Post by HorrorHR » 30 Oct 2013, 14:47

Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Willow Creek (2013)

Post by HorrorHR » 30 Oct 2013, 14:47

Dread Central 4.5/5
Willow Creek breaks the mold, with sensible characters you can relate to, fantastic performances by Bryce Johnson and Alexie Gilmore, and some of the most effective uses of sound in horror in recent memory. Despite a rather slow start (even with all the humor) and a conventional found footage climax, there’s enough in Willow Creek to please even the most jaded found footage fan.
http://www.dreadcentral.com/reviews/willow-creek-2013

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Willow Creek (2013)

Post by xEdgex » 22 Jul 2014, 03:53

Ne komentarisem u zadnje vrijeme, ALI gledam filmove jos uvijek svaki dan :) Samo da naglasim da nisam gledao FF film mozda vec par mjeseci i da me je ovaj film podsjetio zasto bezuvjetno volim ovaj podzanr (koji izbacuje abominacije na svakome koraku i gdje u najbolje slucaju iz sat-sat i po filma izvuces 10-tak minuta dobre atmosfere)... elem, super mi je Willow Creek; podsjetio me je na djetinstvo i Blair Witch Project (gdje je valjda ta ljubav za FF i pocela) i ima jednu stvarno spooky i "inovativnu" (barem za ovaj podzanr) scenu (staticni kadar je u pitanju) koja traje nekih 10-15 minuta i moram priznati da skidam kapu jer je jebeno maestralno odradjena!
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

John_Ryder
Posts: 12159
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Willow Creek (2013)

Post by John_Ryder » 22 Jul 2014, 12:39

Oh,vidim da nisam jedini ovo pogledao ali nisam ništa napisao,odlican film,sa puno creepy scena (ona baba),te podosta cimova,a tek na kraju saznanje zasto
SpoilerShow
žensku ostavlja živu
,strawa.
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Willow Creek (2013)

Post by Michel » 23 Jul 2014, 00:04

Pa ovo nisam ni znao da postoji. Odlično će mi ovo doći za osmi mjesec i jedan veliki horor maraton.

Obožavam sve vezano za Bigfoota i općenito kriptozoologija (tako se mislim zove). A ta snimka je jedna od najuvjerljivijih. Čak imaju i otisak koji su kasnije uzeli i dan danas ne mogu suprotno dokazati. A ovi koji su snimali to jest taj jedan je i kasnije bio potplaćen, nudili mu mito da govori kako je ta snimka hoax, ali ta snimka je do dana današnjeg toliko puta analizirana od strane stručnjaka i oni ne mogu reći da nije istinita. Ima i par odličnih dokumentaraca o tome.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
scary.lady
Posts: 28
Joined: 23 Dec 2013, 14:37

Re: Willow Creek (2013)

Post by scary.lady » 23 Jul 2014, 15:36

Ne bih nikad rekao da bi ovo mogao napisati i režirati lik koji je glumio Zeda u Policijskoj akademiji :D :prayer: 5.5/10

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LJETNE HOROR NOĆI

Post by Michel » 12 Aug 2014, 14:47

Willow Creek (2013) - FF o jednom paru koji odlazi u divljinu/šumu potragu za Bigfootom. Barem on pošto nju to ne zanima, a ide samo zato što mu je djevojka. Film traje sat i 20 i prvih 40-ak minuta nema horora već samo ih pratimo kako se snimaju i idu po motelima, restoranima, voze se i on priča o toj povijesti Bigfoota i gledamo kako je to postalo turističko mjesto. Meni je taj dio dosta zanimljiv i baš mi je bio ugodan uvod. No, onda sa toplog na nevjerojatno hladno. Kako se atmosfera promijeni čim padne mrak u toj šumi. Onih 15 minuta koje svi hvale u tom filmu je fenomenalno i originalno. Kako samo psihološki djeluje na gledatelja. Kao da sam tamo, kamera samo stoji, nitko ne zna što je to, ali je jezivo od početka do kraja. Onda tih zadnjih 10-ak minuta mi spuštaju ocjenu filma jer sam priželjkivao da ne prikažu previše jer su tako počeli, ali prikazali su previše i daleko da je to bilo loše i onak kraj je totalni WTF :shock:
SpoilerShow
prikažu golu žensku na trenutak i malo sam čitao i piše da Bigfooti po nekakvom folkloru vole držati žene, a to je ona koja je nestala.
Baš pozitivno iznenađenje od filma.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Willow Creek (2013)

Post by Matango » 14 Aug 2014, 15:32

Jedan od lošijih found footage filmova, opet onaj klišej gdje se ništa ne događa i čeka se veliki payoff u zadnjih 5 minuta.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Willow Creek (2013)

Post by GreenHornet » 19 Aug 2014, 23:54

Najdosadniji ff horror koji sam pogledao u zadnjih par godina.Znaci, skoro sat vremena se ne dogadja gotovo nista-hrpa kliseja i uobicajenih scena za ovaj ff podzanr(istrazivanje lokalne legende). Dosadno do bola! Ipak, u tih zadnjih 20 minuta ima solidno jeziva scena dok su u satoru, a bice je negdje blizu, te je takoder solidno prikazana ljudska panika u teskoj situaciji u kojoj su se nasli. Takoder, ostalo je poprilicno upitnika...E da, pred sami kraj dobra scena, ali "to" se prikaze samo 3 sekunde doslovce.
Po meni je "The Black Water Vampire" koji ima puno nizu ocjenu na imdb-u puno,punoooo bolji film.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

John_Ryder
Posts: 12159
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Willow Creek (2013)

Post by John_Ryder » 20 Aug 2014, 00:06

ti uopće ne kužiš kako bi ff filmovi trebali izgledat i koja je poanta ff filmova
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Willow Creek (2013)

Post by Michel » 20 Aug 2014, 00:08

Meni je ovo jedan od najboljih ff filmova iako sam mu dao samo sedmicu. Nema ih puno kvalitetnih, a oni koji se kao smatraju nekom kvalitetom, velika većina njih su precijenjeni počevši sa vješticom pa sve do onog azijskog sranja Noroi koje me ubio dužinom trajanja.

Ovdje mi se baš ta prirodnost likova i realnost situacija svidjela, a i lokacija je za prste polizati. Scena u šatoru je definitivno nešto najbolje iz horor filmova ove godine.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Willow Creek (2013)

Post by GreenHornet » 20 Aug 2014, 18:03

John_Ryder wrote:ti uopće ne kužiš kako bi ff filmovi trebali izgledat i koja je poanta ff filmova
Trebali bi izgledati kao "TBWP" recimo.
Volim taj podzanr, pogledao sam ih puno, ali ovaj je nula teska.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Willow Creek (2013)

Post by filmofil » 24 Aug 2014, 20:04

dosta me umorila prva polovica, ali onda se dogodio nagli (možda prenagli) zaokret kada dođu u šumu. ne sjećam se da sam ikada gledao horor koji se toliko oslanja na zvukove, scena u šatoru je baš odlična i atmosferična. smetalo mi je što film nema neki ritam, nema postupne izgradnje atmosfere i likova nego je sve po nekoj špranci. također, likovi su užasno glupi što i nije čudno za horor, ali jel postoji veći klišej od odlaska u šumu i onda gubljenja u istoj iako navodno dolaziš spreman u šumu. nije da su ih bacili usred šume i rekli da se igraju survivora.
SpoilerShow
btw šta je to na kraju? bigfoot ili goli, pomahnitali ljudi? :)
This is the Zodiac speaking.

Post Reply