The Seekers (2003)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

The Seekers (2003)

Post by Ryuji Takayama » 28 Oct 2013, 20:32

http://www.imdb.com/title/tt0358116/

U osnovi, priča je sljedeća: Kada imaš iznimno loš dan, primiš posjet tajanstvene žene po imenu Tota Levil (ili te ona navede da ti posjetiš nju), koja ti daje jednu neobilježenu video kasetu i govori da se na toj kaseti nalaze rješenja svih tvojih problema. Svatko bi u takvoj situaciji, ako ništa drugo iz radoznalosti, uzeo tu kasetu i pogledao. Međutim, kada kasetu staviš u video i pokreneš, time zapravo stupaš u video konferenciju s Totom, koja ti se obraća putem ekrana i govori kako ćeš biti bolji i napredniji, superioran svim svojim problemima nakon što pogledaš tu kasetu i stvari koje ti ona ima za pokazati. No ono što likovi u filmu u konkretnoj situaciji ne primijete jest simbolika njezinog imena koje nije bez razloga upravo takvo kakvo jest (Tota Levil = Total Evil). Nakon gledanja Totine kasete tvoj život doista više nikada neće biti isti, a promjena koja se dogodi može za tebe biti dobra jedino ako si zao poput nje. Upravo je takva situacija u kojoj se nađe glavni junak ove priče po imenu Scott, prosječan "čovjek iz susjedstva", s vrlinama i manama, nimalo nalik "savršenim" protagonistima stereotipnih filmova. Nakon gledanja Totine paranormalne kasete, on će se naći u najvećoj dilemi svojeg dotadašnjeg života. 8)

meni se svidjela radnja iako efekti baš nisu uvjerljivi, a posebno mi se cijela stvar svidjela jer je Tota vrlo vrlo sexy :oops:

Image

film bi trebao biti kao neki horror, ali zbog nedostatka efekata nije baš strašan. Štoviše, mene je ostavio jedino u maštanju o Totinom posjetu :mrgreen: :oops: ali to je bilo dovoljno da mi se film svidi, koliko god to bilo površno s moje strane...

inače, napravio sam i jedan tribute video o Toti Levil, pa ako nekoga zanima može pogledati, ali moram napomenuti da bi video mogao biti spoiler :zubifale:

http://www.youtube.com/watch?v=Xm0c80iXE8Y
Last edited by Ryuji Takayama on 18 Nov 2013, 16:28, edited 1 time in total.
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Seekers (2003)

Post by HorrorHR » 28 Oct 2013, 22:15

vjerjatno ženi nikada ikada nije palo na pamet da će dobiti tribute video od tipa iz hrvatske :mrgreen:

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Seekers (2003)

Post by Ryuji Takayama » 28 Oct 2013, 23:23

I što misliš, kako bi reagirala kada bi vidjela video? Jel misliš da bi joj bilo drago ili bi rekla da sam TOTAlni manijak? XD :zubifale:
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Seekers (2003)

Post by HorrorHR » 28 Oct 2013, 23:34

mislim da bi bilo riječ o kombinaciji te dvije stvari. ako je cool žena, povuklo bi je ovo prvo, ako nije onda vjerojatno drugo ;)

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: The Seekers (2003)

Post by Ryuji Takayama » 29 Oct 2013, 00:19

:lol: :lol: :lol: :lol:

a jel tko pogledao moj video, ili su komentari utemeljeni samo na činjenici da takav video uopće postoji? :zubifale: ako je netko pogledao, kako vam se čini? :D (moje usklađivanje sekvenci s lyricsima pjesme, i film općenito...)
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Seekers (2003)

Post by HorrorHR » 29 Oct 2013, 10:11

Ryuji Takayama wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

a jel tko pogledao moj video, ili su komentari utemeljeni samo na činjenici da takav video uopće postoji? :zubifale: ako je netko pogledao, kako vam se čini? :D (moje usklađivanje sekvenci s lyricsima pjesme, i film općenito...)
pogledao sam jedno pola minute, začudilo me kako je djelovalo nekako sve profesionalno odrađeno.

materijal iz filma me udaljio od istog :D

Post Reply