The Purge (2013)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

The Purge (2013)

Post by Salvador » 03 Apr 2013, 23:36

Image

Nakon što je pokušavao zaštiti svoju obitelj od duhova u ukletoj kući u hororu Sinister, Ethan Hawke (kojeg ćemo također imati prilike gledati u romantičnoj drami Before Midnight) se ponovno vraća horror žanru kako bi ponovno pokušao zaštiti svoju obitelj. Kako i ne bi kad se Sinister prometnuo u veliki kino hit zaradivši sveukupno oko 77 milijuna $ na uloženih svega 3 milijuna $. A svidio se i kritici i publici. Hawke će s ovaj puta suočiti sa skupinom kriminalaca koji upadnu u njegov dom tijekom jedne noći u nezavisnom SF krimi triler hororu redatelja i scenarista Jamesa DeMonacoa i producenta spomenutog Sinistera. Ono što ovaj film čini pomalo drugačijim od drugih je koncept priče o jednoj noći u godini kada je u razdoblje od 12 sati zbog prenatrpanosti zatvora sva kriminalna aktivnost, uključujući i ubojstvo, dopuštena od strane vlade. U tih 12 sati policija ne reagira na pozive, a bolnice odbijaju pružati pomoć. Uz Hawkea, u nevolji će se naći i Lena Headey koja glumi njegovu suprugu, a tu su još i Edwin Hodge, Max Burkholder, Tony Oller, Rhys Wakefield, te mnogi drugi. Film se u američkim kinima otvara 31. svibnja 2013.

TRAILER
http://www.youtube.com/watch?v=K0LLaybEuzA&hd=1

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: The Purge (2013)

Post by Salvador » 03 Apr 2013, 23:47

Još jedan film koji se s nestrpljenjem čeka!

User avatar
Carpenter
Posts: 207
Joined: 08 Nov 2008, 00:43
Location: Rodni dom

Re: The Purge (2013)

Post by Carpenter » 04 Apr 2013, 09:14

Baš volim ovakve filmove a ovaj izgleda dobro, mogao bi nastaviti niz recentnih kvalitetnih "home invasion" uradaka kao što su Secuestrados i Mother's day. Nestrpljivo se isčekuje...
Are you talking to me?

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: The Purge (2013)

Post by Salvador » 04 Apr 2013, 13:43

Carpenter wrote:Baš volim ovakve filmove a ovaj izgleda dobro, mogao bi nastaviti niz recentnih kvalitetnih "home invasion" uradaka kao što su Secuestrados i Mother's day. Nestrpljivo se isčekuje...
Secuestrados mi je čak i bolji od Mother's day.
Jedni od boljih uradaka su mi Clownhouse, Funny Games (1997), When a Stranger Calls, Black Christmas,The Last House on the Left, Hider in the House, Wait Until Dark, Lady in a Cage, Alone in the Dark, The Slumber Party Massacre, Hard Candy, Panic Room, Ils, À l'intérieur, The Collector, The Strangers ili pak People Under The Stairs, mada mi on nekako ne spada u pravi home invasion, ali je svakako odličan film.
Sjećam se da su takvi filmovi bili popularni tokom 90-ih, ali to su većinom bili TV filmovi ili pak jako niskobudžetni. Mislim da i Eric Roberts ima dva ili čak tri takva, ako me sječanje dobro služi hehe. Mislim da oni spadaju pod trilere ili pak erotske trilere hehe
Jedan od takvih filmova je The Hand That Rocks the Cradle. Bio je više puta na TV. Ne znam da li baš totalno spada u home invasion, ali jednim djelom da, isto kao i The Stepfather ili pak The Guardian koji je više nadnaravni horor, ali nekako mi ide uz to jer se ona ženska uvuče u kuću kao babysitterica i na neki način terorizira obitelj, tj. hoće se dočepati malog djeteta kako bi ga žrtvovala onom drvetu hehe

Ghrall1
Posts: 234
Joined: 23 Oct 2011, 23:49

Re: The Purge (2013)

Post by Ghrall1 » 05 Apr 2013, 13:13

Salvador wrote:
Carpenter wrote:Baš volim ovakve filmove a ovaj izgleda dobro, mogao bi nastaviti niz recentnih kvalitetnih "home invasion" uradaka kao što su Secuestrados i Mother's day. Nestrpljivo se isčekuje...
Secuestrados mi je čak i bolji od Mother's day.
Jedni od boljih uradaka su mi Clownhouse, Funny Games (1997), When a Stranger Calls, Black Christmas,The Last House on the Left, Hider in the House, Wait Until Dark, Lady in a Cage, Alone in the Dark, The Slumber Party Massacre, Hard Candy, Panic Room, Ils, À l'intérieur, The Collector, The Strangers ili pak People Under The Stairs, mada mi on nekako ne spada u pravi home invasion, ali je svakako odličan film.
Sjećam se da su takvi filmovi bili popularni tokom 90-ih, ali to su većinom bili TV filmovi ili pak jako niskobudžetni. Mislim da i Eric Roberts ima dva ili čak tri takva, ako me sječanje dobro služi hehe. Mislim da oni spadaju pod trilere ili pak erotske trilere hehe
Jedan od takvih filmova je The Hand That Rocks the Cradle. Bio je više puta na TV. Ne znam da li baš totalno spada u home invasion, ali jednim djelom da, isto kao i The Stepfather ili pak The Guardian koji je više nadnaravni horor, ali nekako mi ide uz to jer se ona ženska uvuče u kuću kao babysitterica i na neki način terorizira obitelj, tj. hoće se dočepati malog djeteta kako bi ga žrtvovala onom drvetu hehe
Da, ima i od Robertsa. The nature of the beast. Dobar film

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Purge (2013)

Post by HorrorHR » 05 Apr 2013, 22:18

nevezano za film, posrat ću se ako još jednom vidim ovo from producers of paranormal activity and (sinister/inside/etc) :rolleyes:

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: The Purge (2013)

Post by Shp86 » 10 Jun 2013, 22:01

Baš malo gledam po IMDBu i trenutno je zasjeo na prvo mjesto u americi, ali su zato kritike mahom katastrofalne..opet neki zbljuv nas čeka..
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: The Purge (2013)

Post by Matango » 02 Jul 2013, 09:03

Ne mogu vjerovat da još nema DVD ripa :evil:

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Purge (2013)

Post by Wheel Smith » 02 Jul 2013, 19:38

Matango wrote:Ne mogu vjerovat da još nema DVD ripa :evil:

,imas sasvim ok rip - za ovakav film ti ne treba dvd rip vjeruj mi
:supz: :supz:

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: The Purge (2013)

Post by Salvador » 14 Jul 2013, 03:06

Shp86 wrote:Baš malo gledam po IMDBu i trenutno je zasjeo na prvo mjesto u americi, ali su zato kritike mahom katastrofalne..opet neki zbljuv nas čeka..
Mega smeće od filma. :facepalm:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Purge (2013)

Post by john_constantine » 14 Jul 2013, 18:28

morati ću pogledati, baš me zanima zašto je tako loš :kokicarenje:
Michel puši karu.

User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: The Purge (2013)

Post by blindgod » 15 Jul 2013, 22:53

e stvarno je loš. odavno gori film nisam gledao. ideja je okej, glumci su ok, ali film je odron. nigdje napetosti, zanimljivosti, atmosfere, brutalnosti, ma ničega. ima par neočekivanih stvari ali ništa da kažeš wow. daleko je bolji the strangers.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: The Purge (2013)

Post by jigsaw » 25 Jul 2013, 03:50

Prosjek.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: The Purge (2013)

Post by GreenHornet » 28 Jul 2013, 13:59

Vise nego solidan horror,koji je zabavan poprilicno! Sama ideja i tematika je odlicna,ali uz to i kontroverzna.Zapravo meni osobno je film bio bolji dok sama "akcija" nije pocela.Malo se scenarij razvodnio u tim "borbama" i jurnjavama u mraku,ali svejedno zabavno i dalje."Villiani" su poprilicno bolesni,bez kapi emocije u sebi.Sto se glavnih likova tice,Ethan mi se kako je kraj odmicao sve vise svidao,od biznismena koji trci za lovom se pretvara u pravog zastitnika obitelji.Ostali likovi solidni,samo mi se tokom filma postupci nekih od njih uopce nisu svidili.Uz sve to imamo i ok dozu brutalnosti i par dobrih scena borbi.Pogledati jednom i zaboraviti.

5,8/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

John_Ryder
Posts: 12142
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Purge (2013)

Post by John_Ryder » 28 Jul 2013, 16:11

potpis na greenov post,čisto solidan film,neznam čemu tolika pljuvanja
Image

Image

Post Reply