Luna, el misterio de Calenda (2012)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Salvador » 09 Mar 2013, 10:48

ImageImage

Žanr: Misterija s elementima horora.

A judge arrives in a remote town Calenda, with her rebellious teenage daughter. A horrifying series of events lead the judge and the police to find a logical explanation, but this is a place where werewolves have always been more than legend...

http://www.youtube.com/watch?v=H3MAW9qCHno
Last edited by Salvador on 09 Mar 2013, 11:01, edited 1 time in total.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Salvador » 09 Mar 2013, 10:58

Prva epizoda mi je sasvim ok.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Asfodel » 09 Mar 2013, 18:45

Ti i tvoje egzotične serije :D Nemoj prestat!
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Salvador » 09 Mar 2013, 20:12

Baš imam u planu postaviti jednu englesku seriju, a možda i dvije. :lol: Dobro, Engleska baš i nije egzotična, ali imaju egzotične serije.
P.S.
Prvu epizodu ove serije sam pogledao prije 6 mjeseci, ali poslje nije bilo nikakvih prijevoda pa sam odustao. Danas sam slučajno utipkao naslov da vidim ako je došao engleski prijevod, a ono prevedno par epizoda na srpskom.Zanimljivo, engleskih prijevodi postoji samo za prvu epizodu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Scarface » 10 Mar 2013, 02:43

@ Asfodel, uz Lunu i ove ostale šta su nedavno stavljene, evo ti još par preporuka, serije će ti se svidit samo tako : El Internado (kompletan hr prijevod), El Barco (također kompletan hr pr), Broen (skandinavska murder mystery perverzija u maniri originalnog Killing), Den Som Draeber (ka i prethodna) i eventualno Profugos i Aguila Roja koja nije kompletno prevedena, i aaaajde još Capadocia.

Ovo vridi i za ostale, šteta da se gutaju samo američke i britanske serije kad i ostatak svita nudi neke opako blistave dragulje. O azijskim serijama da i ne govorim, al dobro, to znam da ne prolazi na forumu pa neću o tome.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Salvador » 10 Mar 2013, 10:27

Scarface wrote:@ Asfodel, uz Lunu i ove ostale šta su nedavno stavljene, evo ti još par preporuka, serije će ti se svidit samo tako : El Internado (kompletan hr prijevod), El Barco (također kompletan hr pr), Broen (skandinavska murder mystery perverzija u maniri originalnog Killing), Den Som Draeber (ka i prethodna) i eventualno Profugos i Aguila Roja koja nije kompletno prevedena, i aaaajde još Capadocia.

Ovo vridi i za ostale, šteta da se gutaju samo američke i britanske serije kad i ostatak svita nudi neke opako blistave dragulje. O azijskim serijama da i ne govorim, al dobro, to znam da ne prolazi na forumu pa neću o tome.
Potpisujem :partyman:

Gledao sve tj. još neke pratim, osim Aguila Roja koju mi se nekako neda gledati, ali ako kažeš da je dobra, mogao bi i razmisliti. Nisi spomenuo španjolsku seriju Ángel o demonio. Serija je dosta slična mini seriji Fallen iz 2007.

P.S.
Španjolci i Skandinavci su veliko osvježenje. Španjolci su odlični u misterijama, ali mješaku više žanrova, pa tako imamo i malo avanture, fantastike i horora u takvim serijama. Skandinavci rade odlične krimi serije. Azijske serije još nisam gledao, ali ako imaš kakvu preporuku, javi...

Azijske filmove redovito gledam, ali kako si spomenuo i serije, upravo sam našao seriju Chakushin ari aka One Missed Call iz 2005 i počeo je skidati. Na youtube sam pronašao seriju Ringu: Saishûshô aka Ring: The Final Chapter s engleskim prijevodom pa ću to ovih dana gledati. :partyman:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Asfodel » 10 Mar 2013, 14:40

Scarface wrote:@ Asfodel, uz Lunu i ove ostale šta su nedavno stavljene, evo ti još par preporuka, serije će ti se svidit samo tako : El Internado (kompletan hr prijevod), El Barco (također kompletan hr pr), Broen (skandinavska murder mystery perverzija u maniri originalnog Killing), Den Som Draeber (ka i prethodna) i eventualno Profugos i Aguila Roja koja nije kompletno prevedena, i aaaajde još Capadocia.
To te ja pitam :D
Kad zbrojim to i ono imat ću što gledati cijelu godinu :tonqe: radujte se narodi
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Scarface » 10 Mar 2013, 16:51

Od azijskih preporuke: Swallow the Sun, All In, Joker, City Hunter, Iljimae, Bridal Mask, Iris, Athena, Bloody Monday, Liar Game, Age of Innocence, Koibumi, Runaway, Deep Rooted Tree, Chaser, Master of Play, Black and White... to onako čisto za početak. Uglavnom ima tu svega, od akcije, misterije do romantike, samo triba uć u taj štih.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Michel » 10 Mar 2013, 17:02

Meni su španjolci prilično loši. El Barco je doslovno smeće od serije. Ima samo misteriju i to je to koja traži da gledaš dalje, ali fali dosta toga. Najzanimljivije mi je to što ptuju brodom, ne znaju što se stvarno događa oko njih i otkrivaju svako malo neku misteriju. Al jednostavno ne mogu im prožvakat onu blesavu glumu :lol: smiješni su mi.

El Internado je ok. Volim t eteen serije i dobra je, ali opet, ne mogu ih shvatit ozbiljno čim im vidim glumu, dernjavu. Profugos je stvarno kvalitetna i jedina koju mogu smilsiti od njih. Aguila Roja mi je isto sranje. Capadocia nisam gledao

Broen gledam, na 5. sam epizodi i to je dobra serija. :supz:

Lillyhammer nisam još gledao. To se skida. Pogledao Engrenages, genijalnu francusku seriju. Pogledao prvu sezonu :supz: e to se zove kvalitetna misterija i twistovi.

Meni su još uvijek ameri i britanci najjači za serije. Da, potrefi se i ostalima, ali kad ameri ili britanci naprave, onda baš naprave nešto jako i pamtljivo.

Ove azijske nigdje ne mogu naći, a volio bih pogledati nešto. Samo se nadam da imaju engleske prijevode.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Salvador » 10 Mar 2013, 18:01

Super! Imat će se šta gledati narednih godinu dana pa i više :lol:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Luna, el misterio de Calenda (2012)

Post by Scarface » 10 Mar 2013, 20:09

Azijske možete streamat, il skinut preko asiatorrents il d-addicts.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply