Blood crown

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
don_bastard
Posts: 85
Joined: 07 Jun 2008, 13:12
Location: tuzla
Contact:

Blood crown

Post by don_bastard » 30 Dec 2010, 21:40

Cudi me da vec niko nije pitao (u stvari mozda i jeste, al ja nisam zapazio :kokicarenje: ), uglkavnom, autor Luka Pejic je spomenuo u svom textu o trash filmovima izvjesni 'Blood crown', i naveo da je jedina kopija filma spaljena poslje premjere kada je nekoliko ljudi umrlo od infarta. Posto ama bas nigdje na netu nema ni rijeci o ovome (il sam opet ja propustio), a djeuluje suvise interesantno da bi se ostalo na toj jednoj recenici, ja ovdje apelujem autoru texta (ako se nije zajebavao :zubifale: ), il nekom ko ista zna o tome da podijeli s nama smretnicima koju informaciju vise oko toga, bio bih zahvalan :axe:
i wonder who the real cannibals are

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Blood crown

Post by dragonheart » 31 Dec 2010, 10:39

don_bastard wrote: il nekom ko ista zna o tome da podijeli s nama smretnicima koju informaciju vise oko toga, bio bih zahvalan :axe:

Ja sam spomenio Luki taj film.Ugl.priča ide ovako.Od mog jako dobrog prijatelja kum je veliki horror fanatik ,a isti nam se jednom dok smo nas dvojica diskutirali o horrorima pridružio u baljezganju i pitao jesmo gledali "Krvavu krunu".Ugl.naravno nas dvojica never fucking heard.Da bi čovjek onda rekao da je pred nekih 10 (ima sad i 25 godina) bio na nekakvom sajmu horrora gdje se šuškalo o "Krvavoj kruni".Kad je čuo priču o infarktima se zainteresirao,no kako naći film čija je jedina kino kopija uništena.E pa neki lik je cijeli film snimio kamerom u kinu,umnožio te na tom sajmu prodavao.Najinteresantnije od svega je to što je lik uz posljednju kopiju koju je prodao njemu,poklonio i figuru,kip,oblik (ne znam kak bi to nazvao) koji je bio korišten na samom filmu.
Kad se vratio u Hrvatsku (sajam je ak se sjećam bio u Njemačkoj) prvo je ubacio kazetu u video,uključio taj kip or whatever u struju il puknio baterije u njega,lego počeo gledat i nakon nekih 45 minuta trajanja kad se pojavi taj demon na filmu kojeg ima i kod kuće je u istom trenu raširio krila i kod njega u sobi.Ovaj se kaže presro ko nikad u životu.Al kaže to je ono fakin slučajnost,da nije to stavio u funkciju kad i film,ne bi ga taki fraz spopao,al i bez tog kaže da mu je jedno gledanje bilo dosta za cijeli život.
A o čem se u filmu radi?
Radi se o nekim afričkom plemenu kojima žene otmu bijelci i odvedu ih u neku bjelačku zemlju,a onda vračevi iz tog plemena bude mrtve,klasični neki vudu šit,samo na turbo bolestan način.Film mi je bio opsesija dugo vremena,a sve što sam uspio iskopat je da je film snimljen poluamaterski,snimljen je u Berlinu,nema niš o njemu na imdb-u,a ono malo ljudi koji znaju za film i pričaju po stranim horror forumima si kontaju da je cijela fama oko "Blood Crown" inspirirala Carpentera za najbolju epizodu Masters Of Horror-Cigarette Burns.
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Blood crown

Post by john_constantine » 31 Dec 2010, 11:19

he,he, i meni je pao na pamet taj "cigarete burns". :mrgreen: Ali fora priča. :rock:
Michel puši karu.

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Blood crown

Post by yakkazu » 07 Jan 2011, 13:14

dejm, kako jaka situacija sa kipom. haha, ja bih od straha skocio kroz prozor jebate xD .. a volio bih odgledat taj film, imal kakve sanse da se sad nadje negdje ?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Blood crown

Post by john_constantine » 07 Jan 2011, 15:48

yakkazu wrote:dejm, kako jaka situacija sa kipom. haha, ja bih od straha skocio kroz prozor jebate xD .. a volio bih odgledat taj film, imal kakve sanse da se sad nadje negdje ?
ne. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Blood crown

Post by Decadentor » 07 Jan 2011, 16:55

@dragonheart najdi tog lika i nabavi nam kopije :D
Image

User avatar
don_bastard
Posts: 85
Joined: 07 Jun 2008, 13:12
Location: tuzla
Contact:

Re: Blood crown

Post by don_bastard » 08 Jan 2011, 13:25

Ja tek sad vidje da si odgovorio. Postavio temu i zaboravio na nju :lol:
Ulgavnom, hvala na informacijama, sad jel to sve istina, onaj mali mulac u meni se opako nada da jeste, a ozbiljno, bil mogao kako kontaktirati tog lika pa da se dobije disk? Ako nema druge, odnosno ako bude trazio dosta para, ja apelujem clanovima ovog portala da svi zajedno skupimo pare za humanitarnu akciju 'pogledajmo blood crown' i platimo covjeku, pa onda presnimavamo izmedju nas kako valja i trebuje :mrgreen:
i wonder who the real cannibals are

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Blood crown

Post by yakkazu » 08 Jan 2011, 15:38

debelo se slazem, a znam da ce da trazi puno, vidjet ce te da hoce :mrgreen:

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Blood crown

Post by dragonheart » 09 Jan 2011, 13:49

vidiću što mogu učinit :)))
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Blood crown

Post by Decadentor » 09 Jan 2011, 21:16

SpoilerShow
na kraju ce film bit razocarenje tesko :zubifale: :zubifale:
Image

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Blood crown

Post by yakkazu » 10 Jan 2011, 13:29

Decadentor wrote:
SpoilerShow
na kraju ce film bit razocarenje tesko :zubifale: :zubifale:
kako znas ? :zubifale:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Blood crown

Post by Decadentor » 10 Jan 2011, 14:34

yakkazu wrote:
Decadentor wrote:
SpoilerShow
na kraju ce film bit razocarenje tesko :zubifale: :zubifale:
kako znas ? :zubifale:
sta mislis zasto su ga obrisali :zubifale: :lol: :lol:

(al nemogu rec da me ne zanima)
Image

User avatar
yakkazu
Posts: 372
Joined: 07 Jul 2010, 11:56

Re: Blood crown

Post by yakkazu » 10 Jan 2011, 16:27

haha, pa padali ljudi u nesvijest kad su ga gledali xD

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Blood crown

Post by elrania » 10 Jan 2011, 22:02

don_bastard wrote: ja apelujem clanovima ovog portala da svi zajedno skupimo pare za humanitarnu akciju 'pogledajmo blood crown' i platimo covjeku, pa onda presnimavamo izmedju nas kako valja i trebuje :mrgreen:
:lol: :D

User avatar
Vermillion
Posts: 206
Joined: 15 Oct 2009, 02:18

Re: Blood crown

Post by Vermillion » 11 Jan 2011, 02:16

don_bastard wrote: ja apelujem clanovima ovog portala da svi zajedno skupimo pare za humanitarnu akciju 'pogledajmo blood crown' i platimo covjeku, pa onda presnimavamo izmedju nas kako valja i trebuje :mrgreen:
Im in. :supz:

Post Reply