The Loved Ones (2009)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: The Loved Ones (2009)

Post by DrugsBunny » 15 Oct 2010, 19:22

Počeo sam gledat i prestao nakon pol sata, ultradosadan je.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Loved Ones (2009)

Post by john_constantine » 15 Oct 2010, 19:28

DrugsBunny wrote:Počeo sam gledat i prestao nakon pol sata, ultradosadan je.
je, i meni se čini da će biti takva situacija, a tek sam na 15 minuti filma... :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: The Loved Ones (2009)

Post by DrugsBunny » 15 Oct 2010, 20:14

Evo pogledao. Vrlo, vrlo slaba šestica, neda mi se objašnjavat, izmoren sam :(
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Loved Ones (2009)

Post by john_constantine » 15 Oct 2010, 20:56

Hm, nisam niti oduševljen niti razočaran. Negdje sredina. Film nije uopće originalan. Perverzna ideja oca i kćeri je dosta puta viđena. Podrum je neočekivan i zabavan, ali klišej (sjetimo se Cottage, a i čak sam i ja imao takvu ideju u scenariju Zombie Troopers). Nedostaje psihološka strana likova - bar objašnjenje za te njihove motive. Jer odlična mi je ideja taj dvostruki scenarij zgodnog lika za prekrasnom djevojkom koji bi sigurno bili najbolji par te maturalne večeri da mu se nije dogodio taj jezoviti preokret. A drugi dio prikaz kako problematična cura radi bedaka od debelog, kao neka sprdancija da se pokazuje da su i neprivlačni, čudni i debeli dečki imaju pravo na seks ala Dead snow. Nasilje je bilo prilično brutalno bez obzira što je dijelom offscreeen, i sadržava jednu od najluđih scena ikad viđenih (kipuća voda i bušilica).

Ali da kažem ovako. Dosadan početak, zabavna sredina, naporan kraj. Mislim, zbilja naporan...
SpoilerShow
Mislim, lik uspije pobjeći, ok... Ali mislim, uspije pobjeći, spasiti djevojku, pregaziti luđakinju (uz iritatnu scenu napada na njegovu cmizdravu djevojku u autu) i pobijediti strah od vožnje.
Jednostavno to nije moj tip horor filmova, i sve manje mi dobro sjedaju ti novi moderni horori...
Michel puši karu.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: The Loved Ones (2009)

Post by Josef K » 15 Oct 2010, 22:17

john_constantine wrote:Nedostaje psihološka strana likova - bar objašnjenje za te njihove motive.
Na koje likove misliš?
Jer mislim da je prilično jasno za glavnu djevojku koji su joj motivi. Ne?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Loved Ones (2009)

Post by john_constantine » 15 Oct 2010, 22:19

Zadro wrote:
john_constantine wrote:Nedostaje psihološka strana likova - bar objašnjenje za te njihove motive.
Na koje likove misliš?
Jer mislim da je prilično jasno za glavnu djevojku koji su joj motivi. Ne?
otac i kćer. Mislim, traume iz djetinstva ili je otac psihički bolesnik koji terorizira kćer tako da ju je zatvorio. Ali kćer je previše dominatna u toj njihovoj bizarnoj vezi, kao da otac nema prevlast nad njom. Ili je jednostavno razmažena kćer i popustljivi otac koji čini sve za nju.
Michel puši karu.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: The Loved Ones (2009)

Post by Josef K » 15 Oct 2010, 22:23

john_constantine wrote:Ili je jednostavno razmažena kćer i popustljivi otac koji čini sve za nju.
Mislim da je ovo najrealnije objašnjenje :lol:
SpoilerShow
Mala je gadna i niko ju ne želi pa tjera starog da joj pomaže mučit te koji ju odbiju.
A stari bolesnik koji ju voli više od svega :lol:
To nebi trebalo baš objašnjavat posebno.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: The Loved Ones (2009)

Post by Bub » 15 Oct 2010, 22:25

john_constantine wrote:Ili je jednostavno razmažena kćer i popustljivi otac koji čini sve za nju.
I ja bih još dodao nesretna pošto ju nitko ne ferma 5% i iz toga je razvila svoju bolesnu ideju, vidiš i sam da joj svira jedno te ista pjesam, kao da je najbolja, najlijepša...što i misli da je tako. Otac se samo brinio za nju i htio najbolje, a uz to ju je čak i gledao i napravio bi sve za nju što god ona tražila.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Loved Ones (2009)

Post by john_constantine » 15 Oct 2010, 22:27

Zadro wrote:
john_constantine wrote:Ili je jednostavno razmažena kćer i popustljivi otac koji čini sve za nju.
Mislim da je ovo najrealnije objašnjenje :lol:
SpoilerShow
Mala je gadna i niko ju ne želi pa tjera starog da joj pomaže mučit te koji ju odbiju.
A stari bolesnik koji ju voli više od svega :lol:
To nebi trebalo baš objašnjavat posebno.
E vidiš.... to je paradoks. Meni je mala takva da bi joj sve prste sisao. :oops: :P Ali da, slažem se s ovim što ste kazali, makar sam očekivao nešto više s psihološke strane...
Michel puši karu.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: The Loved Ones (2009)

Post by metallicat » 16 Oct 2010, 00:08

Zadro wrote:
SpoilerShow
Mala je gadna i niko ju ne želi pa tjera starog da joj pomaže mučit te koji ju odbiju.
A stari bolesnik koji ju voli više od svega :lol:
e vidiš, a ja sam se baš pitala zašto
SpoilerShow
ona to radi jer nije nešto posebno ružna, niti unakažena ili prepretila. meni je sasvim normalnog izgleda.
Image

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: The Loved Ones (2009)

Post by Josef K » 16 Oct 2010, 00:24

metallicat wrote:
Zadro wrote:
SpoilerShow
Mala je gadna i niko ju ne želi pa tjera starog da joj pomaže mučit te koji ju odbiju.
A stari bolesnik koji ju voli više od svega :lol:
e vidiš, a ja sam se baš pitala zašto
SpoilerShow
ona to radi jer nije nešto posebno ružna, niti unakažena ili prepretila. meni je sasvim normalnog izgleda.
SpoilerShow
A vidiš mamu i starog očito geni :lol:
Možda jednostavno uživa u mučenju. :?

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: The Loved Ones (2009)

Post by DrugsBunny » 16 Oct 2010, 00:36

Kako god, složit ćemo se da nema očitog psihološkog portreta tih likova te je to, po meni, minus :?
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Loved Ones (2009)

Post by filmofil » 16 Oct 2010, 00:52

pa najbolji bolesnici su oni za koje objašnjenja nema 8) jednostavno se stvore, izađu iz kamuflaže svakodnevnice i rutine i onda počnu operirati...ovo nije takav film koji radi studiju likova i zato nekakav opsežni psihološki portret ne trebamo ni tražiti, bar ja tako to vidim
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: The Loved Ones (2009)

Post by DrugsBunny » 16 Oct 2010, 00:54

Ne znam, tako šta mi je pasalo u originalnom Halloweenu, ali ovdje nikako :?
Vjerojatno jer je ovo ko svaki drugi moderni horor koji se pokušava isticati nekim nasiljem. :?
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Loved Ones (2009)

Post by filmofil » 16 Oct 2010, 01:05

DrugsBunny wrote:Ne znam, tako šta mi je pasalo u originalnom Halloweenu, ali ovdje nikako :?
Vjerojatno jer je ovo ko svaki drugi moderni horor koji se pokušava isticati nekim nasiljem. :?
e, baš sam michaela htio spomenuti kao primjer, ali mislio sam da će zvučat previše klišej jer spomenem ga u svakoj sličnoj raspravi kao svoj glavni argument :mrgreen:

i ne vidim ovaj film kao horor koji se želi isticat nasiljem...išli su više na bizarnost i odnos ove male lude s njenim starim što je meni odlično izgledalo, dugo nisam tijekom filma imao taj neki wtf osjećaj što znači da su bili originalni, nijedan segment mučenja mi nije već viđen, a i sve one zakulisne stvari su mi super (npr događanja u podrumu)
This is the Zodiac speaking.

Post Reply