Dagon (2001)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Dagon (2001)

Post by A$H » 24 May 2010, 19:19

Director:
Stuart Gordon

PLOT - Based on a short story by H.P. Lovecraft, the undisputed master of the macabre, Dagon tells the story of Paul Marsh, a young man who discovers that the truth will not set him free instead it condemns him to a waking nightmare of unrelenting horror. A boating accident off the coast of Spain sends Paul and his girlfriend Barbara to the decrepit fishing village of Imboca looking for help. As night falls, people start to disappear and things not quite human start to appear. Paul finds himself pursued by the entire town. Running for his life, he uncovers Imboca's dark secret: that they pray to Dagon, a monstrous god of the sea. And Dagon's unholy offspring are freakish half-human creatures on the loose in Imboca..

POSTER

Image

CAST

Ezra Godden ... Paul Marsh
Francisco Rabal ... Ezequiel
Raquel Meroño ... Bárbara
Macarena Gómez ... Uxía Cambarro
Brendan Price ... Howard
Birgit Bofarull ... Vicki

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=-yAnVNy27co

It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Dagon (2001)

Post by A$H » 24 May 2010, 19:20

Meni osobno definitivno najbolji film po H.P. Lovecraft-ovim pricama..klasik.. 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dagon (2001)

Post by john_constantine » 24 May 2010, 19:21

da, samo šteta što se Cthulthu vrlo kratko pojavljuje u slaboj sceni, ali baš jedan od najboljih filmskih ekranizacija za Lovecraftovim elementima Insmoutha.
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Dagon (2001)

Post by elrania » 24 May 2010, 19:22

film koji naprosto obožavam!
tematika kojom se bavi mi je neš predivno, sama radnja je izuzetno zabavna i imam dojam da sam film pogledala u jednom dahu koliko mi se od samog početka svidio.

htjela sam ga neki dan opet gledati, al mi crko dvd. =(

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Dagon (2001)

Post by Wendigo » 24 May 2010, 19:24

john_constantine wrote:da, samo šteta što se Cthulthu vrlo kratko pojavljuje u slaboj sceni, ali baš jedan od najboljih filmskih ekranizacija za Lovecraftovim elementima Insmoutha.
kakav chtulhu? :lol:
potpis da je jedna od najboljih lovercraftovih ekranizacija, da ne postoji reanimator, bio bi najbolja. 8)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dagon (2001)

Post by john_constantine » 24 May 2010, 19:25

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:da, samo šteta što se Cthulthu vrlo kratko pojavljuje u slaboj sceni, ali baš jedan od najboljih filmskih ekranizacija za Lovecraftovim elementima Insmoutha.
kakav chtulhu? :lol:
potpis da je jedna od najboljih lovercraftovih ekranizacija, da ne postoji reanimatro, bio bi najbolja. 8)
Chulthu... Ma krivo napisano. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Dagon (2001)

Post by Wendigo » 24 May 2010, 19:26

john_constantine wrote:
Wendigo wrote:
john_constantine wrote:da, samo šteta što se Cthulthu vrlo kratko pojavljuje u slaboj sceni, ali baš jedan od najboljih filmskih ekranizacija za Lovecraftovim elementima Insmoutha.
kakav chtulhu? :lol:
potpis da je jedna od najboljih lovercraftovih ekranizacija, da ne postoji reanimatro, bio bi najbolja. 8)
Chulthu... Ma krivo napisano. :mrgreen:
nisam mislio na tipfeler već na to da si zamijenio dagona i chtulhua.. :lol:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dagon (2001)

Post by john_constantine » 24 May 2010, 19:29

Wendigo wrote:[quot="john_constantine"]
Wendigo wrote:
john_constantine wrote:da, samo šteta što se Cthulthu vrlo kratko pojavljuje u slaboj sceni, ali baš jedan od najboljih filmskih ekranizacija za Lovecraftovim elementima Insmoutha.
kakav chtulhu? :lol:
potpis da je jedna od najboljih lovercraftovih ekranizacija, da ne postoji reanimatro, bio bi najbolja. 8)
Chulthu... Ma krivo napisano. :mrgreen:
nisam mislio na tipfeler već na to da si zamijenio dagona i chtulhua.. :lol:[/quote]
SpoilerShow
pa zar onaj stvor u bunaru gdje su ga mislili baciti nije Cthulthu?
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Dagon (2001)

Post by Wendigo » 24 May 2010, 19:36

nope, chtulhu je usnuli tj. "mrtvi" bog, a dagon je jedan od njegovih svečenika koji ga trebaju probuditi iz grobnice u potonulom gradu.
i izgleda kao veliki križanac humanoida i ribe (nešto tipa creature from the black lagoon stvor), nije krakato čudovište kao u filmu. ;)
Image
Last edited by Wendigo on 24 May 2010, 19:38, edited 1 time in total.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dagon (2001)

Post by john_constantine » 24 May 2010, 19:37

Wendigo wrote:nope, chtulhu je usnuli tj. "mrtvi" bog, a dagon je jedan od njegovih svečenika koji ga trebaju probuditi iz grobnice u potonulom gradu.
i izgleda kao veliki križanac humanoida i ribe (nešto tipa creature from the black lagoon stvor), nije krakato čudovište kao u filmu. ;)
ma činilo mi se da sam vidio krakato čudovište u bunaru. A ništa, opet će se pogledati film, s obzirom da mi je bio odličan.
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Dagon (2001)

Post by Wendigo » 24 May 2010, 19:39

john_constantine wrote:
Wendigo wrote:nope, chtulhu je usnuli tj. "mrtvi" bog, a dagon je jedan od njegovih svečenika koji ga trebaju probuditi iz grobnice u potonulom gradu.
i izgleda kao veliki križanac humanoida i ribe (nešto tipa creature from the black lagoon stvor), nije krakato čudovište kao u filmu. ;)
ma činilo mi se da sam vidio krakato čudovište u bunaru. A ništa, opet će se pogledati film, s obzirom da mi je bio odličan.
nije ti se učinilo. :lol:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Dagon (2001)

Post by Decadentor » 24 May 2010, 21:30

Jos jedan u nizu odlicnih horrora :mrgreen: sa odlicnom atmosferom i tematikom
Image

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Dagon (2001)

Post by DrugsBunny » 24 May 2010, 22:58

Nabavljam.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Dagon (2001)

Post by remike2 » 24 May 2010, 23:04

DrugsBunny wrote:Nabavljam.
Izgleda jako dobro, krećem u nabavu i ja! :lol:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Dagon (2001)

Post by GreenHornet » 30 May 2010, 21:27

Jako dobar.
Prvih 20 minuta vrhunski,zatim pola sata koje je moglo puno bolje ispasti;nisu mi se previse svidjela ona jurnjava po kucama i okolici...Sa raspletom i krajem sam zadovoljan...Inace-prebolesna ideja filma kao i izgled "monstruma"...Objasnjenje transformacije je moglo biti bolje doreceno...Jedno preeeebrutalno ubojstvo,bas sam se najezio...Odlicna doza crnog humora,ali nisam ocekivao,tako da ne znam je li to +.

6,7/10

Btw nisam ruzniji i odvratniji hotel na filmovima vidio... :mrgreen:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply