Van Helsing (2004)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Van Helsing (2004)

Post by HorrorHR » 30 Jan 2010, 22:16

Director: Stephen Sommers
Writer : Stephen Sommers

Hugh Jackman ... Van Helsing
Kate Beckinsale ... Anna Valerious
Richard Roxburgh ... Count Vladislaus Dracula
The notorious monster hunter is sent to Transylvania to stop Count Dracula who is using Dr. Frankenstein's research and a werewolf for some sinister purpose
Image

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=_h-dsaU-o8w

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Van Helsing (2004)

Post by HorrorHR » 30 Jan 2010, 22:17

Van Helsing (2004)
http://www.horrorhr.com/van-helsing-2004/

o majko, slažem se sa svima koji su srali po ovom filmu. jebena bedastoća, djeluje kao reklama za neku firmu koja radi CGI efekte :D

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Van Helsing (2004)

Post by DrugsBunny » 30 Jan 2010, 22:18

Po meni, izrazito podcijenjen film.
Problem je što ga ljudi shvaćaju previše ozbiljno, a zapravo je on po defaultu zajebancija.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Van Helsing (2004)

Post by HorrorHR » 30 Jan 2010, 22:25

Neke scene u filmu graniče sa parodijom - nažalost bez cilja da bude parodija.

Mislio sam da će mi se ovo sviđati, bašp zato jer znam da ovakav tip filma po defaultu gledaš kao ekstremno opuštenu stvar. Sve pet, ima svoje trenutke, ali kada se i prođe uz glupe scene, debilnog draculu, loš scenarij - trebalo bi film skratiti bar 30 minuta.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Van Helsing (2004)

Post by DrugsBunny » 30 Jan 2010, 22:27

HorrorHR wrote:Neke scene u filmu graniče sa parodijom - nažalost bez cilja da bude parodija.

Mislio sam da će mi se ovo sviđati, bašp zato jer znam da ovakav tip filma po defaultu gledaš kao ekstremno opuštenu stvar. Sve pet, ima svoje trenutke, ali kada se i prođe uz glupe scene, debilnog draculu, loš scenarij - trebalo bi film skratiti bar 30 minuta.
Bez cilja da to bude parodija?
Stvarno to nisam znao :?
Od početka sam imao dojam (mislim da mi je netko to reko) da film je parodija i ja sam ga na takav i gledao.
Čudno, valjda mi je zato bio čist ok. :?
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Van Helsing (2004)

Post by HorrorHR » 30 Jan 2010, 22:35

Nisu baš sa ciljem pokušali stvoriti nešto što na trenutke djeluje kao Troma produkcija :mrgreen: Ne bi Universal iskeširao toliko love za takve pizdarije...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Van Helsing (2004)

Post by john_constantine » 30 Jan 2010, 22:40

HorrorHR wrote:Neke scene u filmu graniče sa parodijom - nažalost bez cilja da bude parodija.

Mislio sam da će mi se ovo sviđati, bašp zato jer znam da ovakav tip filma po defaultu gledaš kao ekstremno opuštenu stvar. Sve pet, ima svoje trenutke, ali kada se i prođe uz glupe scene, debilnog draculu, loš scenarij - trebalo bi film skratiti bar 30 minuta.
ah, ipak je to Stephen Sommers... gledavši galeriju njegovih filmova Deep rising, The Scorpion King, G.I. Joe: The Rise of Cobra, teško je ne skužiti da on svojim filmovima nikada ne pristupa ozbiljno. Samo što su mu ovaj put dali više novca za sve te specijalne efekte gdje je čak i nebo ofarbano. Akcija mu je, ajde, bila čisto solidna, ai nikad onako atraktivna. Jednostavno, katastrofalan izbor redatelja i glumaca koji su rezultirali blesavoćom od filma, što je šteta zbog te fantastične ideje o trojici čudovišta i lovca na istih... Ali kvragu, vampirice su seksi, volio bi da me ugrize ona koja prva pogiba. :mrgreen:

Sada se još manje veselim filmu Argonauts s obzirom da će ga on izgleda režirati...
Michel puši karu.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Van Helsing (2004)

Post by Boby » 31 Jan 2010, 01:59

Recite kaj hoćete ali meni je onaj uvod u crno bijelom formatu odličan; totalno se je uspio uhvatiti duh starog Universala. Film mi je još kolko-tolko vrlo dobar sa scenama u Parizu i Vatikanu a onda se malo-pomalo počinje gubiti.
Sve u svemu, odlična ideja za ponovno ujedinjavanje starih horror ikona u nešto modernijem kolažu ali krajnji rezultat je, uz navedene iznimke, mrvicu ispod prosjeka.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Van Helsing (2004)

Post by A$H » 31 Jan 2010, 02:11

sasvim ok film za zabavu.. 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Van Helsing (2004)

Post by kraykulla » 31 Jan 2010, 09:06

A$H wrote:sasvim ok film za zabavu.. 8)

potpisujem.kad sam ga gledao baš sam trebao nekakav takav film za razbibrigu i bio mi je odličan upravo za tu svrhu.a sad,da nije neko remek djelo koje bi gledao ponovo i ponovo to sigurno nije.
pogledaš ga jedanput i zaboraviš sjećaš se samo da ti je u tom danom trenutku odlično legao.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Van Helsing (2004)

Post by john_constantine » 31 Jan 2010, 09:45

Boby wrote:Recite kaj hoćete ali meni je onaj uvod u crno bijelom formatu odličan; totalno se je uspio uhvatiti duh starog Universala. Film mi je još kolko-tolko vrlo dobar sa scenama u Parizu i Vatikanu a onda se malo-pomalo počinje gubiti.
Sve u svemu, odlična ideja za ponovno ujedinjavanje starih horror ikona u nešto modernijem kolažu ali krajnji rezultat je, uz navedene iznimke, mrvicu ispod prosjeka.
je, bio je odličan sve dok nisam upoznao to Frankesteinovo čudovište...
Michel puši karu.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Van Helsing (2004)

Post by Hec » 31 Jan 2010, 12:38

sad sam se sjetio da iam na dvdu izdanje s kioska, a nisam ga nikad pogledao -.-
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Van Helsing (2004)

Post by Scarface » 31 Jan 2010, 12:50

Ma meni je film zakon, u mojoj ekipi uživa status kulta i baš smo ga nedavno ponovno pogledali. 8)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Van Helsing (2004)

Post by boyko » 31 Jan 2010, 13:29

A$H wrote:sasvim ok film za zabavu.. 8)
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Van Helsing (2004)

Post by Wendigo » 31 Jan 2010, 16:34

Boby wrote:Recite kaj hoćete ali meni je onaj uvod u crno bijelom formatu odličan; totalno se je uspio uhvatiti duh starog Universala. Film mi je još kolko-tolko vrlo dobar sa scenama u Parizu i Vatikanu a onda se malo-pomalo počinje gubiti.
Sve u svemu, odlična ideja za ponovno ujedinjavanje starih horror ikona u nešto modernijem kolažu ali krajnji rezultat je, uz navedene iznimke, mrvicu ispod prosjeka.
potpis. ja sam inače puno očekivao od ovog filma.. :?

Post Reply