Prometheus (2012)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
shogo
Posts: 244
Joined: 15 Jun 2007, 13:56

Post by shogo » 01 Jun 2009, 07:47

Oni na onom brodu pronađu nekakav divovski kostur koji sjedi u stolici i ima rsprsnuta rebra iznutra prema van:
http://www.youtube.com/watch?v=HYTfpF02 ... re=related

vidi se od 1:40 na dalje....

pa mi se čini da se i taj brod inficirao negdje na matičnom planetu aliena...ako ga uopće ima jer s čim bi se hranili tamo...jer tko je nastao prije prve kraljice...znači da genetska tvorevina može biti puno logičnija...makar mi film gubi na kvaliteti i na samoj atmosferi....

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 01 Jun 2009, 09:40

dr_gonzo wrote:

Tu je trebao bolji redatelj i bolja ideja, a ne staviti Predatora na Antartiku (idiotizam najveći)....jer tu su zvijezde Alien i Predator, a ne neka zvijezda kalibra recimo Arnie ili Willis...
zašto ne antarktika.zna se da antarktika nije stalno bio zaleđen kontinent.ovako dobijemo misterij neke stare civilizacije i objašnjenje zašto nismo našli jaja i dokaze u ostalim piramidama..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Dachande
Posts: 20
Joined: 18 Mar 2009, 08:25
Location: Prosperity Wells

Post by Dachande » 01 Jun 2009, 10:49

Mislim da predatori nisi napravili aliena, vec su shvatili da ih mogu koristiti kao trening materijal. Alieni su vec postojali, oni su ih samo posudili za svoje potrebe.
A napravili su ih najvjerojatnije tzv, Space Jockey-i, odnosno oni likovi ciji ogromni kostur se vidi u prvom Alienu, u kokpitu onog Derelicta.

Ali neovisno o tome, toplo se nadam da film nece biti vece sranje.
Vec godinama su i Sigourney i Ridley bili za nastavak, ali debili iz foxa su radje radili avp i avp2 (koji su btw mogli biti dobri da su radjeni po knjizi), i to jos sa pg13 ratingom za mase...Disaster

Al ajde, Star Trek reboot je dobar, Batman je dobar. A ako zbilja Tony i Ridley rade na ovom kao producenti, i garantiraju za ovog režisera, ko zna...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 01 Jun 2009, 11:03

maddjuro wrote:koliko se a sječam onaj je brod s ljudima namjerno isao kraj planeta s alien jajima, jer je kompanija ta koza zeli aliene nekako znala za postojanje tih aliena, pa mozda ce biti o tome kako su oni opce bili upoznati s postojanjem aliena
iako to je objašnjeno u avp2
ne, nego je postojala nekakava zapovijed u sistemu broda da AKO naleti na nepoznati organizam u svemiru ode ga pokupit, a onaj robot ash je bio dodatni osigurač da stvarno tako bude...

alieni sigurno nisu stvorena rasa nego jednostavno još jedna rasa u svemiru i nemaju nikakve veze s predatorima...
This is the Zodiac speaking.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 01 Jun 2009, 11:09

shogo wrote:Oni na onom brodu pronađu nekakav divovski kostur koji sjedi u stolici i ima rsprsnuta rebra iznutra prema van:
http://www.youtube.com/watch?v=HYTfpF02 ... re=related

vidi se od 1:40 na dalje....

pa mi se čini da se i taj brod inficirao negdje na matičnom planetu aliena...ako ga uopće ima jer s čim bi se hranili tamo...jer tko je nastao prije prve kraljice...znači da genetska tvorevina može biti puno logičnija...makar mi film gubi na kvaliteti i na samoj atmosferi....
i meni je nelogično da alieni imaju svoj matični planet zato što oni ustvari ovise o domaćinima, tj djeluju kao nekakvi paraziti...ali isto tako mi je nelogično da ih je netko stvorio jer ako se odmaknemo od avp i gledamo odvojeno na alien serijal ljudi ih nisu stvorili nego samo našli i odlučili upotrijebiti u neke druge svrhe, a pravo podrijetlo im nikada nije objašnjeno...uostalom, nije objašnjeno ni kako se predatori razmnožavaju jer do sada nisam vidio ženskog predatora niti izraslinu sličnu kurcu kod međunožja :D
This is the Zodiac speaking.

Dachande
Posts: 20
Joined: 18 Mar 2009, 08:25
Location: Prosperity Wells

Post by Dachande » 01 Jun 2009, 14:09

Predatori imaju zenke. I mislim da im je odnos slican klingoncima donekle. ;) Isto tako, niti ljudima se ne vidi baš izraslina nalik kurcu dok hodaju (bar ne svima). Predatori nose oklop, i imaju metalni nakurnjak :)
I ok, alieni mijenjaju izgled ovisno o svojem domaćinu, ali isto tako, u stadiju embrija, odnosno jaja su uvijek isti.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 01 Jun 2009, 21:24

Dachande wrote:Predatori imaju zenke. I mislim da im je odnos slican klingoncima donekle. ;) Isto tako, niti ljudima se ne vidi baš izraslina nalik kurcu dok hodaju (bar ne svima). Predatori nose oklop, i imaju metalni nakurnjak :)
I ok, alieni mijenjaju izgled ovisno o svojem domaćinu, ali isto tako, u stadiju embrija, odnosno jaja su uvijek isti.
ma ne mijenjaju oni izgled prema domaćinu, to je glupost koju su uveli u avp, a avp je smijurija...

i otkud ti ovo da predatori imaju ženke? i kakav to odnos imaju klingonci??
This is the Zodiac speaking.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 01 Jun 2009, 21:38

filmophil wrote:
ma ne mijenjaju oni izgled prema domaćinu, to je glupost koju su uveli u avp, a avp je smijurija...

i otkud ti ovo da predatori imaju ženke? i kakav to odnos imaju klingonci??
pa s obzirom da nemamo nekih drugih informacija uzimamo bilo koje.AVP je donio nove informacije o alienima i predatorima i moramo ih uzeti kao da normalan dio kanona..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 01 Jun 2009, 21:51

dr mladjo wrote:
filmophil wrote:
ma ne mijenjaju oni izgled prema domaćinu, to je glupost koju su uveli u avp, a avp je smijurija...

i otkud ti ovo da predatori imaju ženke? i kakav to odnos imaju klingonci??
pa s obzirom da nemamo nekih drugih informacija uzimamo bilo koje.AVP je donio nove informacije o alienima i predatorima i moramo ih uzeti kao da normalan dio kanona..
a gle, ne znam...glupo je uzimati informacije iz tog crossovera...po meni treba gledati na ove dvije rase kroz originalne filmove (dakle alien franšiza i 2 predatora), a ako tamo nije objašnjeno ništa onda valjda to tak mora biti, neka ostanu mistificirani...

avp je nekakav dodatak, sredstvo za zaradu...ja općenito bilo kakve crossovere ne uzimam za ozbiljno nego zabavu tip "što bi bilo kad bi bilo"
This is the Zodiac speaking.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 01 Jun 2009, 21:56

filmophil wrote: a gle, ne znam...glupo je uzimati informacije iz tog crossovera...po meni treba gledati na ove dvije rase kroz originalne filmove (dakle alien franšiza i 2 predatora), a ako tamo nije objašnjeno ništa onda valjda to tak mora biti, neka ostanu mistificirani...

avp je nekakav dodatak, sredstvo za zaradu...ja općenito bilo kakve crossovere ne uzimam za ozbiljno nego zabavu tip "što bi bilo kad bi bilo"
ah s obzirom da je jedini MORAMO uzeti.ove informacije koje smo dobili ništa ne mijenju u predatoru 1-2 nit u alien 1-4
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Dachande
Posts: 20
Joined: 18 Mar 2009, 08:25
Location: Prosperity Wells

Post by Dachande » 01 Jun 2009, 23:44

Da alieni mijenjaju izgled prema svojem hostu smo vidjeli vec u alienu 3, a ne u avp-u.
O predatorima, odnosno yautja rasi kako se zbilja zovu, sam citao dosta u knjigama (koje su odlicne da napomenem jos jednom), a imas i naravno brdo online stranica o njima, cak i na wikipediji. Isto tako ima i o alienima, odnosno xenomorphima.
A Andersonov AvP nije nikakav nusprodukt i izmisljotina, vec nesto sto je dio avp svemira koji postoji vec 20 godina. (iako je njegov avp lose reziran, i ima los scenarij, ali to je druga stvar)

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 02 Jun 2009, 00:02

Dachande wrote:Da alieni mijenjaju izgled prema svojem hostu smo vidjeli vec u alienu 3, a ne u avp-u.
O predatorima, odnosno yautja rasi kako se zbilja zovu, sam citao dosta u knjigama (koje su odlicne da napomenem jos jednom), a imas i naravno brdo online stranica o njima, cak i na wikipediji. Isto tako ima i o alienima, odnosno xenomorphima.
A Andersonov AvP nije nikakav nusprodukt i izmisljotina, vec nesto sto je dio avp svemira koji postoji vec 20 godina. (iako je njegov avp lose reziran, i ima los scenarij, ali to je druga stvar)
okej, i sad se vraćamo na početak...podrijetlo jedne i druge rase, njihovo razmnožavanje i nastanak što nije nigdje objašnjeno kolko ja znam...

za aliene znamo da trebaju domaćine i trebaju maticu da nese jaja, a za predatore znamo da imaju svoj matični planet, ali osim toga ništa...

teorija da su aliene napravili predatori je glupa i jednostavno ne stoji...nisu alieni glupa stvorenja nego baš suprotno, jako inteligentni i po tome se valjda da zaključiti da cijela ta rasa ima glavu i rep...

isto tako ja prihvaćam avp svemir kao takav jer je u predatoru 2 bila glava aliena, ali ne prihvaćam gluposti tipa "predatori su napravili aliene", ne znam otkud to...

kak god, za mene postoji samo alien 1,2,3,4 i predator 1,2, ovo ostalo su gluposti, fikcija u fikciji, ne znam kak da se drugačije izrazim
This is the Zodiac speaking.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 02 Jun 2009, 01:24

filmophil wrote: teorija da su aliene napravili predatori je glupa i jednostavno ne stoji...nisu alieni glupa stvorenja nego baš suprotno, jako inteligentni i po tome se valjda da zaključiti da cijela ta rasa ima glavu i rep...

kakve veze ima inteligencija aliena s činjenicom da su umjetno stvoreni?činjenica da su ekstra inteligenti,opasni samo potkrepljuje ideju o umjetnom nastanku..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
shogo
Posts: 244
Joined: 15 Jun 2007, 13:56

Post by shogo » 02 Jun 2009, 08:34

Da ja uljetim malo...he he he...ma sada vodimo rasprave koje su po meni nepotrebne...kužim ja glavu aliena u predu.dvojci ali spojiti ta dva filma je debilana koja se po meni nije ni dogodila i kvari cijeli gušt serijala (oba)!!!!!!!!! :evil:
i sada gledam aliena i uživam u njemu ali najviše u prva dva dijela, kao i u prva dva predatora....to je to...
atmosfera u filmovima je različita, i po meni su to dva nespojiva univerzuma...barem meni koji znam za jedan i drugi zasebno i na kojima sam odrastao...
druga su stvar klinci koji su gledali prvo ove dijelove avp-a pa su im fora...(ako ih ima), a mi nostalgičari se trebamo poklopiti ušima i čekati dostojan nastavak ili prequel...toliko od jednog fan-a

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 02 Jun 2009, 09:00

ja ne volim alien resurection.ne volim ga od prvog gledanja,pa i nakon toliko gledanja nisam još promjenio mišljenje..ali kako god bilo moram ga smatrat dijelom alien svijeta,htio to ili ne htio.
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Post Reply