Prometheus (2012)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Prometheus (2012)

Post by filmofil » 31 May 2009, 13:41

http://www.sfcentar.com/vijesti.php?id=665

ne znam kako je ovo prošlo neopaženo, al ne mogu vjerovat šta rade...i to sam ridley scott! kakav jebeni prequel, zbog čega??

po meni alien franšiza treba nastavak, a ne nekakvo vraćanje priče unazad jer stvarno nema potrebe...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 31 May 2009, 13:58

o jedva čekam!
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Samhain
Posts: 509
Joined: 06 May 2008, 01:34
Location: Midian (slavonski brod)

Post by Samhain » 31 May 2009, 20:35

prerano je za neke zaključke.. ali filmophil ima tu pravo.

ovo je zaista nepotrebno, već se sve zna o alienima, osim ako oni ne misle opet nešto izmišljati.
Time will tell.
(Romans Chpt. 5, v.12):
"Therefore, just as sin entered the world through one man, and death through sin, and in this way death came to all men, because all sinned

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 31 May 2009, 21:40

Samhain wrote:prerano je za neke zaključke.. ali filmophil ima tu pravo.

ovo je zaista nepotrebno, već se sve zna o alienima, osim ako oni ne misle opet nešto izmišljati.
Time will tell.
nisam gledao 2.dio AVP.jel tako objašnjeno kako su predatori ih napravili i sl..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 31 May 2009, 21:50

dr mladjo wrote:
Samhain wrote:prerano je za neke zaključke.. ali filmophil ima tu pravo.

ovo je zaista nepotrebno, već se sve zna o alienima, osim ako oni ne misle opet nešto izmišljati.
Time will tell.
nisam gledao 2.dio AVP.jel tako objašnjeno kako su predatori ih napravili i sl..
predatori napravili aliene?? wtf šta sam ja propustio?? :lol:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 May 2009, 21:52

filmophil wrote:
dr mladjo wrote:
Samhain wrote:prerano je za neke zaključke.. ali filmophil ima tu pravo.

ovo je zaista nepotrebno, već se sve zna o alienima, osim ako oni ne misle opet nešto izmišljati.
Time will tell.
nisam gledao 2.dio AVP.jel tako objašnjeno kako su predatori ih napravili i sl..
predatori napravili aliene?? wtf šta sam ja propustio?? :lol:
noob... To je poznata činjenica koja je objašnjena u stripovima - predatori su stvorili aliene da bi imali što loviti...
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 31 May 2009, 21:57

ajmo mi zajebat aliene i predatore i otići na izvor svega...kao prvo, oni su spojeni samo da se zarade pare, ali alieni u originalu nemaju nikakve veze s predatorima i sigurno nisu sintetički dobivena rasa u laboratoriju predatora...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 May 2009, 22:06

filmophil wrote:ajmo mi zajebat aliene i predatore i otići na izvor svega...kao prvo, oni su spojeni samo da se zarade pare, ali alieni u originalu nemaju nikakve veze s predatorima i sigurno nisu sintetički dobivena rasa u laboratoriju predatora...
tko kaže da nemaju? U originalu su naišli na letjelicu s tim jajima. Znači da je ta letjelica morala doći odnekuda, a kako predatori stvaraju aliene da imaju što loviti, poslali su tu letjelicu na taj planet da bi se oni proširili ili se dogodila nesreća s tom letjelicom i srušila se na taj planet. A u drugom dijelu su oni napravili kolonije tamo...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 31 May 2009, 22:13

Slažen se sa filmophilom, ni meni se nikad nije sviđala činjenica da se na takav origin način spajaju dva kultna stvorenja iz filmova, ako se već želi zaradit više para spajajući te dvije franšize ok, ali sve više od toga je puko preseravanje, i ako sad neko ne zna nešto od toga šta onda? Tetralogija Alien i duologija Predatora je ono šta ja priznajen (unatoč svim pročitanim stripovima AvsP od DH-a).

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 31 May 2009, 22:22

Ghostface wrote:Slažen se sa filmophilom, ni meni se nikad nije sviđala činjenica da se na takav origin način spajaju dva kultna stvorenja iz filmova, ako se već želi zaradit više para spajajući te dvije franšize ok, ali sve više od toga je puko preseravanje, i ako sad neko ne zna nešto od toga šta onda? Tetralogija Alien i duologija Predatora je ono šta ja priznajen (unatoč svim pročitanim stripovima AvsP od DH-a).
evo sve je rečeno...

@john
očito nisi skužio...a kolko sam ja shvatio ta letjelica iz originala je od neke tamo lijeve rase koju su alieni okupirali i napravili tamo kao neku bazu, a ta jaja su dolazila od matice...u drugom dijelu se marinci vraćaju na taj ISTI planet i još uvijek tamo stoji ta ista letjelica i isto muku muče sa pitanjem "otkud dolaze ta jaja?" i na kraju ripley naleti na maticu...e sad, meni je u svemu samo misterij otkud ona letjelica iz originala...kad ju razgledavaju nađu nekakvu ogromnu tvorevinu koja izgleda kao alienova glava pa je to možda alienski brod, a i ono mjesto di drže jaja je kao stvoreno za njih (ono polje iznad jaja)...sad sam sam sebe zbunio :?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 May 2009, 22:25

filmophil wrote:
Ghostface wrote:Slažen se sa filmophilom, ni meni se nikad nije sviđala činjenica da se na takav origin način spajaju dva kultna stvorenja iz filmova, ako se već želi zaradit više para spajajući te dvije franšize ok, ali sve više od toga je puko preseravanje, i ako sad neko ne zna nešto od toga šta onda? Tetralogija Alien i duologija Predatora je ono šta ja priznajen (unatoč svim pročitanim stripovima AvsP od DH-a).
evo sve je rečeno...

@john
očito nisi skužio...a kolko sam ja shvatio ta letjelica iz originala je od neke tamo lijeve rase koju su alieni okupirali i napravili tamo kao neku bazu, a ta jaja su dolazila od matice...u drugom dijelu se marinci vraćaju na taj ISTI planet i još uvijek tamo stoji ta ista letjelica i isto muku muče sa pitanjem "otkud dolaze ta jaja?" i na kraju ripley naleti na maticu...e sad, meni je u svemu samo misterij otkud ona letjelica iz originala...kad ju razgledavaju nađu nekakvu ogromnu tvorevinu koja izgleda kao alienova glava pa je to možda alienski brod, a i ono mjesto di drže jaja je kao stvoreno za njih (ono polje iznad jaja)...sad sam sam sebe zbunio :?
je, kužim... Ma i mene je to uvijek mučilo to za letjelicom, koja nikada nije razjašnjena... Ma ionako alieni nikada nisu niti bili razjašnjeni u cijelom serijalu, samo njihove slabe točke, smisao života i slično. Ali pravo podrijetlo nije bilo objašnjeno...
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 31 May 2009, 23:24

pa nije ni podrijetlo predatora baš objašnjeno...ali možda je i bolje da to ostane tako...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 01 Jun 2009, 01:03

ultimativni lovac(predator) ,ultimativna lovina(alien)-šta se tu ima razmišljat? da je možda neki poznatiji akcijski glumca glupio u AVP možda je sve to moglo drugačije završiti...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Jun 2009, 02:21

dr mladjo wrote:ultimativni lovac(predator) ,ultimativna lovina(alien)-šta se tu ima razmišljat? da je možda neki poznatiji akcijski glumca glupio u AVP možda je sve to moglo drugačije završiti...

Tu je trebao bolji redatelj i bolja ideja, a ne staviti Predatora na Antartiku (idiotizam najveći)....jer tu su zvijezde Alien i Predator, a ne neka zvijezda kalibra recimo Arnie ili Willis...

Iz filmova o predatoru znamo da oni imaju matičnu planetu i nadam se da će se jednom naći neko pameta i snimiti takav jedan film gdje će se radnja baš događati na njihovu planetu (bilo bi odlično bez ljudskih glumaca)....

Što se Aliena tiče ne vjerujem da su oni baš tipični genetički proizvod Predatora već više vjerujem da je to vanzemaljski organizam koji su Predatori iskoristili kao lovinu, jer je najveća lovina koju neki lovac može poželjeti....

Iako u prvom AvP imamo dokaz da je Alienska Kraljica genetički manipulirana zbog koštanih vrhova na leđima (ima ravna i netipična za Aliene, dok je ona u originalu imala tipične Alienovske)...



Image Obična Kraljica iz Aliensa

Image Genetički modificirana kraljica iz AvP (pogledate leđne ravne košćane vrhove)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 01 Jun 2009, 02:28

koliko se a sječam onaj je brod s ljudima namjerno isao kraj planeta s alien jajima, jer je kompanija ta koza zeli aliene nekako znala za postojanje tih aliena, pa mozda ce biti o tome kako su oni opce bili upoznati s postojanjem aliena
iako to je objašnjeno u avp2
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply