Pandorum (2009)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Post by juriel » 07 Dec 2009, 10:01

Nezanimljivo, radnja zbrda-zdola da bi dobilo na mističnosti, gomila klišeja... par zanimljivih scena, sve u svemu poprilično kilavo ali moglo je i gore.
[url=http://www.phpbb.com/][img]http://i236.photobucket.com/albums/ff109/zombigrrl/SHEKicksA.gif[/img][/url].

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 07 Dec 2009, 15:48

ako još niste pogledali u kinima a živite u zg ili rijeci, još danas traje nagradna:
http://www.horrorhr.com/pandorum-u-kini ... -ulaznica/

User avatar
warlock
Posts: 74
Joined: 05 Feb 2009, 22:13
Location: Bg.
Contact:

Post by warlock » 07 Dec 2009, 16:03

ehej pa nije los film ..jedino mi zesmatalo da ti stvorovi me podsecaju na descanta ili na orcove iz Lotr.. jedino su super,mala stvorenja su mi vise zastrasujuca

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 15 Dec 2009, 23:14

The Descent in space :lol:
očekival sam da bu neko teško sranje od filma,a na kraju mi ispal čist oke. 6,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Pandorum (2009)

Post by Asfodel » 25 Dec 2009, 15:36

Nisam impresionirana :P Sva sreća da nisam ovo gledala u kinu, jer bi bilo šteta kino karte za nešto tako nazovi-solidno. A trailer je baš bio dobar i očekivala sam nešto barem vrlo dobro. Mlitavo i dosadno. Gledati ako nema ništa drugo pametnije...4/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Pandorum (2009)

Post by kraykulla » 26 Dec 2009, 04:09

e,baš ću ga danas nabaviti i danas ili sutra pogledati.obožavam takve vrste filmove
u svemiru,a po sadržaju,plakatu i traileru me jako privlači.
nadam se da se neću razočarati... :D

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Pandorum (2009)

Post by jeba » 26 Dec 2009, 09:51

Gledao sam ga u kinu i film je čisto O.K. Meni je Ben Foster zakon lik, pa možda onda i zbog njega bolje rejtam film.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Pandorum (2009)

Post by HorrorHR » 26 Dec 2009, 10:14

jeba wrote:Gledao sam ga u kinu i film je čisto O.K. Meni je Ben Foster zakon lik, pa možda onda i zbog njega bolje rejtam film.
ma sranje, prekratko je bio u kinu pa ga nisam ni stigao pogledati.čekam dvd

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Pandorum (2009)

Post by filmofil » 13 Apr 2010, 16:07

solidan horor koji vuče dosta na descent, al glupi postupci likovi koji su me u nekim trenucima iznervirali tipa bježe od čudovišta i ovaj glavni kreten stane da spasi nekog lika oko kojeg ih se skupilo mali milijun tih čudesa

iznenadio sam se i glumcima, nisam znal da foster ovdje glumi, nisam se informirao na imdbu prije filma...kraj mi je bil nekak očekivan...sve u svemu dobar film za jednom pogledat, sigurno ne tak loš kak su neki ovdje ispljuvali
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Pandorum (2009)

Post by DrugsBunny » 13 Apr 2010, 16:57

Meni je katastrofalan, ponajviše zbog blesavog i traljavog script writinga koji teško da je mogao biti gori.
Kako god, neka link na post bude i ovdje :oops: : http://drugsbunny.wordpress.com/2010/04 ... orum-2009/
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Pandorum (2009)

Post by filmofil » 13 Apr 2010, 18:34

jebate, meni ova recenzija ima gori "script writing" od filma :lol:
SpoilerShow
kao prvo, nije ni čudo kaj nisi pohvatao priču i optužio scenariste za loš scenarij kad si svakih 10min radil pauzu da pročitaš na netu radnju :mrgreen: nije nikakav mutant outbreak occurao nego su ljudi koje je ovaj gallo vadio iz komora evoluirali u mutante tijekom tih 900god il kolko je već prošlo...tako brza evolucija je objašnjena nekakvom tvari koju su ubrizgavali u ljude u tim komorama da bi se brže prilagodili novom planetu...kao drugo, optužuješ film za nerealnost - "I just didn’t understand a thing…I mean, I did but it seemed a little too stupid to be real."...it's a fucking sci-fi movie!! :mrgreen: neda mi se više
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Pandorum (2009)

Post by DrugsBunny » 13 Apr 2010, 19:03

filmophil wrote:
SpoilerShow
nego su ljudi koje je ovaj gallo vadio iz komora evoluirali u mutante tijekom tih 900god il kolko je već prošlo...tako brza evolucija je objašnjena nekakvom tvari koju su ubrizgavali u ljude u tim komorama da bi se brže prilagodili novom planetu...
A šta je to drugo nego mutant outbreak? :roll:
filmophil wrote:
SpoilerShow
kao drugo, optužuješ film za nerealnost - "I just didn’t understand a thing…I mean, I did but it seemed a little too stupid to be real."...it's a fucking sci-fi movie!! :mrgreen: neda mi se više
Naravno da ga optužujem za nerealnost, u smislu da nisam mogao vjerovati da je radnja toliko retardirana da bi bila istinita. :roll: Svakojaki problemi nastaju kada ljudi sve uzimaju doslovno :lol:

I gledo sam svakih 10ak minuta u synopsis jer mi nije bilo niš jasno što se događa (pošto je film stvarno odlično objašnjen), a opet sam (za razliku od većine) odlučio pogledati to do kraja.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Pandorum (2009)

Post by filmofil » 13 Apr 2010, 19:30

ne znam, nekako si u čudan kontekst stavio taj mutant outbreak, kao da su se pojavili od nikuda bez pojašnjenja

i ne kužim šta je tolko retardirano u priči, sve je prilično dobro objašnjeno...pogledaj ponovo dio gdje dođu kod onog 'kuhara'
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Pandorum (2009)

Post by DrugsBunny » 13 Apr 2010, 19:38

filmophil wrote:ne znam, nekako si u čudan kontekst stavio taj mutant outbreak, kao da su se pojavili od nikuda bez pojašnjenja

i ne kužim šta je tolko retardirano u priči, sve je prilično dobro objašnjeno...pogledaj ponovo dio gdje dođu kod onog 'kuhara'
Stavio sam ga u taj kontekst jer nije lik Gallo bio jedini odgovoran za njihovo pojavljivanje, a nisam imao namjeru prepričavat svaki detalj da se ljudi ne izgube u recenziji, a i u zadnje vrijeme pokušavam što manje spoilati (što nekad ide više, a nekad manje uspješno).
Problem je što se lik kuhara pojavljuje tek nakon polovice filma (mislim nakon sat vremena), a dotad je čisti prazni hod. Nisam čovjek kojemu treba objašnjavati svaku minutu u filmu, ali volim da mi se bar tu i tamo nabaci koji trag o tome što se zbilo pa da si radnju sam posložim u glavi, ali ovako je bilo bezveze.
SpoilerShow
A i kad taj kuhar objašnjava to sve, objašnjava na poprilično poetski način, uključio sam si čak i engleske titlove kako bih uspio pohvatati svaku riječ. I ta njegova naracija se može, bez problema, shvatiti na par načina. Čak i da Gallo uopće nema direktne veze sa stvaranjem mutanata.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
one and only
Posts: 166
Joined: 26 Feb 2010, 19:07

Re: Pandorum (2009)

Post by one and only » 13 Apr 2010, 21:34

Teska glupost od filma velika navikanost a ni pribliznost nekog dobrog SF/horor

Post Reply