Night of the Hell Hamsters (2006)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Night of the Hell Hamsters (2006)

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 18:48

Noć Paklenih Hrčkova (2006)

Image

Redatelj: Paul Campion

Glume:
Stephanie Ratcliff...........Julie
Paul O'Neill.....................Karl

Službena stranica ovog kratkog filma
GrindHouse trailer
IMDb ocijena: 7.2/10 (88 glasova)

SADRŽAJ:
"- Tijekom jake olujne noći, mlada bejbisiterica Julie i njen momak Karl se počnu zafrkavati sa improviziranom pločom Ouija. Nakon prizivanja demona Spozgara, kojeg je Karl bez veze imenovao, a koji je prema perzijskoj mitologiji demon oluja, sve kreće jako čudnim putem...
Uskoro svi hrčci obitelji čijoj je djeci Julie bejbisiterica su opsjednuti zlim demonima i kreću u napad na dvoje mladih. Kad hrčci vrlo brzo srede i ubiju Karla preostaje im jedino još Julie.
No, Julie ima druge planove i želi preživjeti...tko će na kraju izvojevati pobijedu? Nepokolebljiva Julie ili zli i opaki mali krzneni glodavci?"



Image "- What the hell is this?": pita se Karl

RECENZIJA (sa HororFilm Playgrounda):
"- Lutam danas malo po netu kad spazim među hrpom novih i starih horora ime ovog kratkometražnog horor filma sa prejebenim naslovom - Night of the Hell Hamsters (2006).
I još kada sam vidio plakat filma...dobio sam želju da film pod hitno moram gledati.
Nakon što sam ga nabavio brzinom svijetlosti odmah sam ga i pogledao.
I ostao sam iznenađen dobro obavljenim poslom. Najprije jako velika pohvala ide samom ideji - hrčci kao glavni negativci..
Oni su glavne zvijezde ovog 16-minutnog filmića, pa iako se vidi da su to krpene lutke...izgledaju odlično za ovakvu vrstu filma (štoviše izgledaju bolje nego u nekim B horor filmovima sa dovoljnim buđetom, a gdje beštije izgledaju mnogo žalosnije). Sa onim svojim glasovima i podjebavanjima podsjećaju me na Gremline, no opaki su poput Crittersa što najbolje zna Karl, kojeg je samo jedan hrčak dobro osakatio (odgrizao mu prst i mošnje...).
Ali, izgleda da su ideju o Paklenim Hrčcima redatelj i njegovi scenaristi iscrpili, pa možemo i reći preslikali iz filma "Monty Python and the Holy Grail" (1975) i to iz one najpoznatije scene (dobro uz onu "Crnog Viteza") gdje 'ubojiti zecov' kolje Arthurove odane vitezove...mislim da vam ovo sve kaže zar ne? (ako netko nije gledao ovaj film Monthy Pythona...e jebeš ga onda).

Image facial bloody 'cumshoot'

Glumci su dosta dobro svoj dio odradili (Paul O'Neill koji glumi Karla mi puno sliči na Davida Arquettea), ali ono što je meni jako dobro leglo jeste napetost u filmu, te jako dobro ozvučenje što poboljšava demonski ugođaj u filmu.
Gore elemenata ima mnogo za tih 16 minuta, pa tako će na svoje doći i oni koji vole splatter/gore scene. Tu opet do izražaja dolazi utjecaj filmova kao što su -Evil Dead serijal i BrainDead, jer "Noć Paklenih Hrčaka" ima mini krvave prizore koji se ne bi trebali stidjeti svojih starijih uzora.
Redatelj filma Paul Campion je majstor specijalnih efekata koji je radio na masu blockbustera kao što su - Lord of the Rings, 30 Days of Night, Sin City i sl. Njegovo majstorstvo je u bojanje tekstura filma, što se primjećuje u onoj sceni kad kap krvi padne na improviziranu Ouija ploču. Volio bih da redatelj uspije dobiti ponudu od nekog renomiranog studija da snimi dugometražni film sa malo žešćim specijalnim efektima, jer ovaj film je pokazao koliko se tu još stvari da iskoristiti za pravo remek djelo, koje će vrlo brzo dosegnuti kultni status (nešto recimo kao što je Samu Raimiju napravio "Within the Woods" (1978) za njegovu ED trilogiju, ali i samu redateljsku karijeru).

Uglavnom ovaj film se treba pogledati što prije kod pravih ljubitelja horor filma, ne samo da se uživa u slapstick/splatter/horor elementu, nego da i mladi filmaši pogledaju kako se sa malo love može snimiti nešto jako značajno i moćno.

THE SCENA:

Image
- "Your boyfriend Karl sucks cocks in Hell!" : kaže levitirajući Pakleni Hrčak Julie.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 08 Jan 2009, 18:51

Joj,ovo moram gledat..izgleda obecavajuce.
I like to eat things.

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Post by sandi » 08 Jan 2009, 19:50

JEEEEBENO!!prvo zombie pilici, a sada hrčci!!!ludnica!!
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
DEXTER
Posts: 1877
Joined: 18 Dec 2008, 18:25
Location: Miami Metro Police Department
Contact:

Post by DEXTER » 08 Jan 2009, 19:52

gleda se definintivno :supz:
[img]http://i34.tinypic.com/szd35x.png[/img]
[i][b]America's favorite serial killer.[/b][/i]

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jan 2009, 05:25

Ko bude pogledao neka javi dojmove... da vidim jel se to samo meni svidio film ili to nije slučaj nego je i drugima dobar.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Jan 2009, 15:29

nece bit tak brzo gledanje..posto ga na torentima nema, a prek horrorflixa nemam vise zivaca skidat.. :?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Jan 2009, 19:44

A$H wrote:nece bit tak brzo gledanje..posto ga na torentima nema, a prek horrorflixa nemam vise zivaca skidat.. :?
zašto? što im fali?
Michel puši karu.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 09 Jan 2009, 21:41

Čuo sam da je dobar filmić i da je takav zbog kratkog trajanja.

User avatar
Mamoorlook
Posts: 188
Joined: 19 Jul 2007, 13:09

Post by Mamoorlook » 10 Jan 2009, 22:13

hehe to smo pustali u palachu pred jedno mjesec dana kao uvod u "Poultrygeist: Night of the Chicken Dead". bas me nasmijao
All right then, roll! ROLL through the gates of hell. Must you take the fun out of everything?

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 25 Apr 2010, 01:18

Kad će rimejk ovog filma? :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Ghrall
Posts: 1548
Joined: 29 Oct 2006, 10:12
Location: Zabok
Contact:

Re: Night of the Hell Hamsters (2006)

Post by Ghrall » 30 Apr 2010, 09:31

Gledao sam ga več dugo i stvarno je zabavan kratki filmić.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Night of the Hell Hamsters (2006)

Post by A$H » 30 Apr 2010, 11:09

fora je..treba bas remake napravit.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Re: Night of the Hell Hamsters (2006)

Post by Studeni » 30 Apr 2010, 13:01

ovo ni za leba po torrentima...daj neko na PM ako ima pošten link
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Night of the Hell Hamsters (2006)

Post by elrania » 30 Apr 2010, 14:08

Studeni wrote:ovo ni za leba po torrentima...daj neko na PM ako ima pošten link
može i meni.

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Night of the Hell Hamsters (2006)

Post by dragonheart » 30 Apr 2010, 14:41

It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

Post Reply