My Bloody Valentine (1981)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

My Bloody Valentine (1981)

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 18:29

Redatelj: George Mihalka

Image

Uloge:
Paul Kelman (Jessie 'T.J.' Hanniger)...........Lori Hallier (Sarah)
Neil Affleck (Axel Palmer).............................Keith Knight (Hollis)
Alf Humphreys (Howard Landers)................Cynthia Dale ... (Patty)

SADRŽAJ:
"- U gradiću Valentine Bluffs, Nova Scotia se nakon 20 godina ponovo priređuje zabava za Valentinovo. I dok se svi u rudarskom mjestašcu veselo pripremaju, duh prošlosti se vraća na naplatu. Zbog nesreće koja se dogodila u obližnjem rudniku 1960 godine, kada su ljudi zasluženi za osiguranje prije vremena otišli na zabavu ne provjerivši jesu li svi izašli iz rudnika, pa se dogodio odron gdje je odsjećeno nekoliko rudara.
Nakon par dana misije spašavanja, samo je jedan od rudara preživio hraneći se ostacima svojih drugova. Bio je to Harry Warden, koji zbog preživljenog šoka završava u psihijatrijskoj bolnici... No, on sam se zarekao da će se svaki put vraćati ako stanovnici gradića budu slavili Valentinovo. Ubrzo ljudi počnu nestajati i ljude na zabavi očekuje kravava noć...jer Harry Warden dolazi uzeti svoj danak u krvi."


O filmu:
- Ah, slasheri. Kako su bili predivni u 80-tima. Mislim da su mnogi horor obožavatelji zasigurno čuli za ovaj film, ali rijetki su ga pogledali (a oni koji su ga gledali vjerujem da nisu bili te sreće da gledaju uncut verziju).
Najprije ću odmah spomenuti da ovaj film nije došao iz SAD-a nego iz Kanade, te ga ja prvenstveno gledam kao zaseban film nego (kako neki kažu) na preočiti 'rip-off' "Petka 13-tog" (doduše film ima par dodirnih točaka sa dotičnim filmom, ali to je više plus nego minus; hej radnja filma se događa i tijekom petka 13-tog...), jer nemojmo zaboraviti da se Jason pojavio tek u drugom nastavku Petka 13-tog (točnije 01. ožujka, 1981 godine) pa se ovdje sigurno ne može govoriti o nekom kvazi 'rip-offu'... (dr_gonzo)
- Ovo je old school slasher i moram reći jedan od najboljih te vrste... (HorrorHR)
- My Bloody Valentine je jako dobar slasher uz kojieg ćete se dobro zabaviti... (WELCOME TO THE HELLWORLD)
- Vrlo dobar slasher iz 80tih, koj neče razočarati fanove žanra , dapače radi se o jednom od boljih slashera u to vrjeme. (Unrel)

Image imdb ocjena: 5.4/10 (1,997 glasova)

Recenzije:
HorrorHR
unrelmovieworld.blog.hr
dextermorgan.blog.hr
HororFilm Playground predstavlja...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 18:31

Eto pošto 13. 01. ove godine dolazi napokon i pravi DVD ovog filma sa svim delete scenama lijepo bi bilo staviti i ovaj film u teme... Tko ga je gledao ?

p.s. - sad žalim što sam prije mjesec dana kupio onu običnu verziju...damn
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Jan 2009, 18:44

hm, stalno slušam o tom filmu, ali nikako da nađem interesa...
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 08 Jan 2009, 18:50

Meni osobno spada među top 5 slashera koje sam gledao. :P
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 08 Jan 2009, 19:00

Odma iza Scream trilogije i Halloweena po kvaliteti.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
DEXTER
Posts: 1877
Joined: 18 Dec 2008, 18:25
Location: Miami Metro Police Department
Contact:

Post by DEXTER » 08 Jan 2009, 19:00

odlican slasher. veselim se uncut dvd-u jer je jedina mana filma bila manjak gorea 8)
[img]http://i34.tinypic.com/szd35x.png[/img]
[i][b]America's favorite serial killer.[/b][/i]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Jan 2009, 19:07

Krema 80s slashera!

Trailer za ovo novo DVD izdanje: http://www.horrorhr.com/trailer-za-dvd- ... valentine/

Gonzo, imam i ja ovaj stari Paramountov DVD ali kupujem i novi odmah :)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 08 Jan 2009, 19:10

Čak ću i ja kupit ovo Uncut izdanje, a nikad ne kupujen originale.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 19:19

HorrorHR wrote:Krema 80s slashera!

Trailer za ovo novo DVD izdanje: http://www.horrorhr.com/trailer-za-dvd- ... valentine/

Gonzo, imam i ja ovaj stari Paramountov DVD ali kupujem i novi odmah :)
Me too man 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Jan 2009, 19:41

pogledao ga prije tjedan, dva..odlican film..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 08 Jan 2009, 20:33

pogledala ga prosle ili pretprosle god... dunnno.
odlican film. na samom vrhu sto se mog izbora slashera tice.
savrseno mi je sjeo, killer je prezanimljiv i sam vremenski smjestaj filma mi je predobar.

ima neku "misticniju" notu u sebi koja ga po mom izdvaja i cini zbilja vrijednim gledanja.

a i totalno su kul majice koje prodaju na temu filma :lol: :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2009, 23:28

Uf kad tek bude u uncut izdanju sa delete scenama naježim se od pomisli
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Jan 2009, 02:06

Mislio sam čekati da izađe pa da ga naručim, ali javljaju neki iz UK-a da su preorderali još ranije te da su film već dobili. Jeben taj preorder, tako su mi Hellraiser 2 20th anniv. edition poslali 7 dana prije službenog datuma. Eto službeno naručeno ;)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Jan 2009, 18:45

HorrorHR wrote:Mislio sam čekati da izađe pa da ga naručim, ali javljaju neki iz UK-a da su preorderali još ranije te da su film već dobili. Jeben taj preorder, tako su mi Hellraiser 2 20th anniv. edition poslali 7 dana prije službenog datuma. Eto službeno naručeno ;)
Ja još nisam...štedim se :lol: , ali bogme oću
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
DEXTER
Posts: 1877
Joined: 18 Dec 2008, 18:25
Location: Miami Metro Police Department
Contact:

Post by DEXTER » 14 Jan 2009, 16:33

Izašla uncut verzija na horrorflixu :shock: :supz: :prayer:
[img]http://i34.tinypic.com/szd35x.png[/img]
[i][b]America's favorite serial killer.[/b][/i]

Post Reply