Halloween II (2009)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 24 Sep 2009, 22:20

Da, samo što mi onda ne preostaje nitko za pozvati u kino jer su sve u pitanju "prenormalni" ljudi za nekaj ovakvog a seku ne namjeravam izlagati svjedočanstvu koliko se je serijal uspio srozati.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 24 Sep 2009, 23:21

strasno.uzas jad i nevolja
1/10 :roll:
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 24 Sep 2009, 23:21

a onda moze neko horrorhr gledanje film u kinu i poslje komentiranje uz pijacu.. :wink:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 25 Sep 2009, 00:21

E, ako namjeravate ovaj vikend pribilježite me. Kako god bilo, ovaj vikend se ide pa makar nanio tešku mentalnu štetu nekom od poznanika

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 25 Sep 2009, 10:04

a jebote.. sad me strah pogledati ovo. ne želim si sjebati michaela kakvog znam. :evil:

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Post by Josef K » 25 Sep 2009, 15:51

Ovo definitivno gledam u kinu :lol:

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 25 Sep 2009, 16:24

Ipak idemo seka i ja večeras pogledati ovo čudo, sutra stižu dojmovi.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Sep 2009, 16:36

Boby wrote:Ipak idemo seka i ja večeras pogledati ovo čudo, sutra stižu dojmovi.
a ipak ces je izlagati svjedocanstvu koliko se serijal uspio srozati..lol..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 26 Sep 2009, 02:13

NAPOMENA
Iako mi nije namjera razbacivati se spoilerima, jer ne otkrivam radnju filma, pojedini osvrti poput doživljaja likova možda bi mogli nekome pokvariti sam doživljaj filma pa čitajte ovo s rezervom.



"Halloween II (2009)"

Glavni nedostatak filma Zombie je pokušao opravdati već na samom početku, zapravo, prvu stvar koju ćete vidjeti jest citat o značenju bijelog konjića. Taj bijeli konjić i mamica koja ga ne jaše žarko se žele uklopiti u film ali im baš i ne ide. Jasno mi je koju je Zombie svrhu s njima nalazio (dakle nije riječ samo o tome da je nalazio izliku da suprugu ugura i u ovaj film); oni bi trebali predstavljati mjesto gdje se ljudi koje mi ne razumijemo sastaju, ljudi poput Myersa i još nekih likova ali da ne spoilam ostanimo na tome. Koliko god bilo za pohvalu što je i ovaj puta pokušao nekaj novog pa čak i stvorio osjećaj neke psihodelične noćne more taj element majke i konjića uvelike umanjuje pojavu glavnog negativca. Ono što se je meni svidjelo McDowellova je uloga. Mnogi su kritizirali da je od Loomisa, jedne od najjačih karika serijala, napravljen jedan antipatičan i odbojan lik. Meni je ovaj Loomis bio pravo osvježenje, njegova taština pomiješana s vlastitim propitkivanjima stvara jedan pomalo komičan lik, dovoljno simpatičan da ga se može probaviti kao biznismensku karikaturu današnjeg doba. I tu ide pohvala Zombieu jer Loomis uvelike oslikava duh današnjeg doba u kojem gomila parazita nastoji zaraditi na tuđim nedaćama prodajući i promovirajući ih po raznim talk showima. Sam McDowell obavlja sve rutinski što još više uljepšava njegov ružnjikav lik. Također, u usporedbi s prethodnikom, likovi su bolje razrađeni a to se osobito odnosi na Annie u izvedbi Danielle Harris i njezina oca šerifa Bracketta u izvedbi odličnog Brada Dourifa. Laurie Strode ovaj put nije toliko loša koliko u prvom Zombievu Halloweenu, puno više vremena joj je dano i istina da većinu vremena vrišti ili plače ali, s obzirom kako je njezin lik ovdje zamišljen, ovaj puta ostavlja uglavnom šaljiv, nešto rjeđe suosjećajan a vrlo rijetko iritantan dojam. Najslabija glumačka karika je baby Mikey, mali je daleko od Daega Faercha ali još je premlad da bi ga se osuđivalo a sam njegov lik Zombie je tretirao doslovno ignorirajući neke stvari iz prethodnog nastavka. I na kraju, Michael Myers; taj lik je ovdje nešto drukčiji od prethodnih Myersa pa čak i od onog kojeg je Tyler Mane utjelovio prije dvije godine. Možda se nekima ne svidi, meni je uspio na trenutak izbiti iz glave uopće da je riječ o tom liku što je sasvim pozitivna stvar; iako je na kraju malo toga promijenjeno jer je i dalje riječ o mutavom masovno-serijskom manijaku točno se osjeti da je ovo Zombiev Myers i ničiji drugi a to se ne odnosi samo na modne detalje njegove odjeće.
Na kraju, sasvim pristojan slasher s nekim zanimljivim poluizvedenim idejama. Zapravo, da je ovakva bila druga polovica remakea vrlo vjerojatno bi se proizveo nastavak koji bi se opasno približio tituli najboljeg Halloweena još od vremena kada je izašla originalna dvojka. Film je i ovako svjetlosnim godinama daleko od najgoreg nastavka o ovom manijaku ali negdje isto toliko i od Carpenterovog originala. Kada se dojmovi slegnu, moći ću odlučiti jel bolji remake ili ovo čudo.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 30 Sep 2009, 22:21

Danas je bila mala ali probrana ekipa pogledati ovo, HorrorHR included. Govorim u svoje ime - mogao sam rezati vene zlicom za kavu, dosada, dosada, dosada.

Film po nicemu nije vrijedan pamcenja, pocevsi sa konjem i Zombijevom zenom (i da nije remake, ostaj gorak okus na silu uguranih likova), da ne spominjem termin slasher - gdje su scene? Imamo zvukove na pregrst, kadra nigdje. Kao da nas ceka directors cut verzija koja ce trajati 1h ekstra sa svim gory detaljima...Dr. Satan?

Film je dosadan, predvidljiv i nezanimljiv. Ovo mu nije trebalo. Moja ocjena: sjedi, nedovoljan.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Halloween II (2009)

Post by kraykulla » 28 Dec 2009, 10:33

pošto sam veliki fan zombievih uradaka,meni je ovaj bio drugačiji od ostalih nastavaka,ali sasvim solidan.michael mi je bio super tyler mane rules,malo je zombie htio sebe i svojih maštarija unijeti u njega.danielle harris :oops: još bolja.scout taylor compton katastrofa išla mi je na k... sa svojim cviležem i prenemaganjima.malcolm mcdowell je bio okej ali daleko miljama od istog lika kojeg je glumio pleasence nekad.odličan.možda i najbolji mi je brad dourif koji je majstorki obavio posao ulogu šerifa.sve u svemu ja sam zadovoljan,ima gorea ima mistike ima,kako sam ja shvatio ponovno ujedinjenje obitelji myers na kraju uz nezaobilaznu love hurts pjesmu koja je išla i na jedinici u jednom emocionalnom momentu i ta pjesma spojila je ta dva trenutka ne znam tako sam ja shvatio.me likes this :D

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Halloween II (2009)

Post by HorrorHR » 28 Dec 2009, 11:20

scout taylor compton je u ovom filmu jedan od top 3 najiritantnija lika ikada u horroru. katastrofa

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Halloween II (2009)

Post by DrugsBunny » 28 Dec 2009, 13:26

Ovo je jedan od onih filmova koje stvarno nemam želju gledat. Doduše, ne namjeravam gledat niti jedan nastavak/remake poslije originalnog Halloweena
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Halloween II (2009)

Post by kraykulla » 28 Dec 2009, 16:06

meni je bio okej,pogledao sam ih više puta sve,i ova dva nova su mi miljama bolja od petice,šestice i resurrectiona.normalno je da je carpenterov već klasik,ali sjeti se samo one trojke koja veze s myersom nema i neke bezvezne detalje iz gore spomenutih nastavak pa ćeš vidjeti da zombievi remakovi/nove inačice nisu uopće loši kao što neki tvrde.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Halloween II (2009)

Post by DrugsBunny » 28 Dec 2009, 16:46

kraykulla wrote:meni je bio okej,pogledao sam ih više puta sve,i ova dva nova su mi miljama bolja od petice,šestice i resurrectiona.normalno je da je carpenterov već klasik,ali sjeti se samo one trojke koja veze s myersom nema i neke bezvezne detalje iz gore spomenutih nastavak pa ćeš vidjeti da zombievi remakovi/nove inačice nisu uopće loši kao što neki tvrde.
Nisam gledao niti jedan nastavak tako da se nemogu sjetit :oops:
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Post Reply