Cell (2009)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Cell (2009)

Post by dr_gonzo » 14 Dec 2007, 14:33

Redatelj:Eli Roth

Snimanje počinje u proljeće 2008, a radi se prema vrlo dobroj) iako ne i najboljoj) knjizi Stephena Kinga...
Inače knjiga govori o nekom virusu koji preko mobitela izluđuje ljude koji onda ubijaju 'normalne'...

Kad sam čitao knjigu odmah sam pomislio na Dylana Doga i epizodu br. 5 "Ubojice", ali i na "28 Dana Poslije" samo bez onako krvavog rage virusa...

Što se vama čini? I jel tko čitao Kingovu knjigu itoimenog naslova?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 14 Dec 2007, 14:34

Meni se čini da je Eli Roth krivi redatelj za tako dobru i potencijalu priču...a knjigu nisam čitao.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 14 Dec 2007, 14:35

Dragonrage wrote:Meni se čini da je Eli Roth krivi redatelj za tako dobru i potencijalu priču...a knjigu nisam čitao.
potpisujem

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 14 Dec 2007, 14:39

ovaj The Signal film ti je napravljen vjerojatno po Stephen Kings Cell a to sam već napisao pod tim filmom ali svejedno me raduje još jedna ekranizacija pa kakva god ispala

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 14 Dec 2007, 14:39

Čuo sam da on još nije finalno vezan za projekt, pa onda ima nade, ali ako i ostane nadu mi daje njegov "Cabin Fever" 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Dec 2007, 15:02

dodo wrote:ovaj The Signal film ti je napravljen vjerojatno po Stephen Kings Cell a to sam već napisao pod tim filmom ali svejedno me raduje još jedna ekranizacija pa kakva god ispala
Mislim da nije, ako se dobro sjećam čitao sam negdje intervju sa kreatorima filma i oni su razvijali scenarij za Signal prije nego što je King napisao Cell. Nemojte me uzeti za riječ, ali 95% sam siguran da je tako pisalo ...

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 14 Dec 2007, 15:16

HorrorHR wrote:
dodo wrote:ovaj The Signal film ti je napravljen vjerojatno po Stephen Kings Cell a to sam već napisao pod tim filmom ali svejedno me raduje još jedna ekranizacija pa kakva god ispala
Mislim da nije, ako se dobro sjećam čitao sam negdje intervju sa kreatorima filma i oni su razvijali scenarij za Signal prije nego što je King napisao Cell. Nemojte me uzeti za riječ, ali 95% sam siguran da je tako pisalo ...
Ja sam baš obratno čitao ali šta je tu je pa onda ni mene nemojte uzeti za riječ izgleda da se neki ljudi poigravaju sa tim preko neta :lol:

User avatar
pure_evil
Posts: 226
Joined: 20 Nov 2007, 21:58
Location: Cakovec

Post by pure_evil » 14 Dec 2007, 15:31

Postoji vec film s tim nazivom,glumi j.lopez neki crni triler

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Dec 2007, 15:31

dodo wrote:Ja sam baš obratno čitao ali šta je tu je pa onda ni mene nemojte uzeti za riječ izgleda da se neki ljudi poigravaju sa tim preko neta :lol:
Potražih baš sada, Fangoria #265:

"We were entering post production when the book (CELL) came out".

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 14 Dec 2007, 15:32

pure_evil wrote:Postoji vec film s tim nazivom,glumi j.lopez neki crni triler
Postoji da :lol: ali taj nema nikakve veze s ovim filmom :lol: pa postoji pun k filmova koji imaju iste nazive :wink:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 14 Dec 2007, 18:36

Ma problem je u tome da eng. riječ Cell označava ćeliju (tog se drži onaj film sa J Lo), a to je i skraćenica od cellfone (tj. ako ćemo što točnije cellular phone)...

Vjerujem da je rip-off ovaj "The Signal", jer je King svoju knjigu najvaljivao dosta dugo i ako se sjećate davao ja na aukciju ime (koliko mi se čini) gl. lika (tj. moglo se kupiti da se lik zove imenom onoga tko više plati...tj. da se njegovo ime koristi u knjizi)...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 14 Dec 2007, 19:06

dr_gonzo wrote:Ma problem je u tome da eng. riječ Cell označava ćeliju (tog se drži onaj film sa J Lo), a to je i skraćenica od cellfone (tj. ako ćemo što točnije cellular phone)...

Vjerujem da je rip-off ovaj "The Signal", jer je King svoju knjigu najvaljivao dosta dugo i ako se sjećate davao ja na aukciju ime (koliko mi se čini) gl. lika (tj. moglo se kupiti da se lik zove imenom onoga tko više plati...tj. da se njegovo ime koristi u knjizi)...
Tako sam i ja rekao gore ali mislim još da je to uzeo od pulse kao što je uzeo od the car pa napravio christinu da se ispravim inspiriralo ga je djelo pa je to napravio,ili je čak i the signal kopirao pulse ma ko če ga znati. :wink:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 14 Dec 2007, 20:24

Eli Roth? Spremimo se na loš proizvod ;)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 14 Dec 2007, 23:55

Knjigu san počeja čitat, i onako nije loša, ali nije me baš oduševila, ali eto, triban je do kraja pročitat. Roth mi je skroz ok redatelj, vidit ćemo šta će bit od ovoga. Inače, radnja onog drugog filma Cell mi je baš zakon- uć u um ubojice, doslovno, hehe.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 16 Dec 2007, 19:59

knjigu sam već odavno pročito,ali ovo djelo od kinga nije baš nešto
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Post Reply