Scream Awards 2007

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 22 Oct 2007, 13:18

Unreal wrote:
Boby wrote: Dosta se ljudi poziva na to kaj je Europljane prikazao takvima i slažem se da je mogao bolje ali s druge strane kaj veliš na to kak je prikazao Amere? Tipovi gotovo da jedino misle s onom donjom glavom. I sam si napisao da su glupi i iritantni. A u filmu je super kak je postepeno izgradio sav užas. Početak uopće ne nalikuje horroru dok je kraj nešto najbrutalnije ikad viđeno. Također, film pridaje pažnju samim likovima i ne koristi ih samo kao marionete za klanje. Da ne spominjem kako je riječ o događajima koji nisu nemogući u stvarnosti budući da su se slične stvari događale
Ma baš me briga kolko su likove realistično prikazali,meni su bili iritantni niti mi nije stalo do njih. A film niti nije po meni horror barem ne u onom smislu da če mi utjerati strah u kosti,doduše može se smatrati horrorom pošto posebice do izražaja dolaze maštoviti,brutalni i krvavi načini umiranja nekih od likova.Tako da ga se može smatrati slasherom u stilu Friday the 13th i sl.filmova u kojima je glavna fora da neki lik umre što brutalnijom smrću. Ali barem je Friday the 13th zabavan i manje iritantan za razliku od ovog sranja.
SPOILER
Pa ak se ne varam u filmu nema više od 4 smrti (s time da je jedna od njih samoubojstvo a druga odmazda) i uopće film ne ide za tim da ubojstva čini maštovitim. Ima nešto malo torture i to je sve. Upravo je situacija u kojoj se nađu ti klinci najstrašniji element filma jer je sve prikazano dosta realistično tak da nikako ne možeš vući usporedbe s "Friday the 13th" u kojem stvarno poanta jest prikazati što veći broj ubojstva na što maštovitiji način budući da se sve to proteže kroz svih deset nastavaka. Da ne spominjem kako je Jason neuništivo čudovište dok su protagonisti u "Hostelu" obični manijaci koji i u stvarnom svijetu normalno šeću ulicama

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 22 Oct 2007, 16:28

Boby wrote:
Unreal wrote:
Boby wrote: Roth je po meni jedan od boljih redatelja horrora današnjice. Gledao sam "Cabin Fever" i "Hostel" te mogu reći da su pravo osviježenje u gomili sranja na koje inače nailazim
Ne pratim baš današnje horrore previše,ali Hostel mora da je bio jedan od največih šitova koji sam gledao. Film ima tako iritantne i glupe likove,nikakvu kvalitetnu priču,puno krvi a nimalo straha i majku mu tog redatelja bi fakat trebalo razbit kaj je nas europljane prikazao kao nerazvijne seljake. :twisted:
Ako je to jedan od boljih horrora koj je izašao majke mi kuda je cjeli žanar skrenuo.
Dosta se ljudi poziva na to kaj je Europljane prikazao takvima i slažem se da je mogao bolje ali s druge strane kaj veliš na to kak je prikazao Amere? Tipovi gotovo da jedino misle s onom donjom glavom. I sam si napisao da su glupi i iritantni. A u filmu je super kak je postepeno izgradio sav užas. Početak uopće ne nalikuje horroru dok je kraj nešto najbrutalnije ikad viđeno. Također, film pridaje pažnju samim likovima i ne koristi ih samo kao marionete za klanje. Da ne spominjem kako je riječ o događajima koji nisu nemogući u stvarnosti budući da su se slične stvari događale
slažem se u potpunosti.
hostel je bio prvi film nakon kojeg sam izašao iz kina sa osječajem tjeskobe i nelagode.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 22 Oct 2007, 18:39

Eli Roth - je imao sam jedan dobar film "Cabin Fever"... Hostel je sranje sa samo 15 minuta dobrog horora (ovdje ne mislim na mesarenje nego na ugođaj) 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 22 Oct 2007, 20:49

Boby wrote:
Unreal wrote:
Boby wrote: SPOILER
Pa ak se ne varam u filmu nema više od 4 smrti (s time da je jedna od njih samoubojstvo a druga odmazda) i uopće film ne ide za tim da ubojstva čini maštovitim. Ima nešto malo torture i to je sve. Upravo je situacija u kojoj se nađu ti klinci najstrašniji element filma jer je sve prikazano dosta realistično tak da nikako ne možeš vući usporedbe s "Friday the 13th" u kojem stvarno poanta jest prikazati što veći broj ubojstva na što maštovitiji način budući da se sve to proteže kroz svih deset nastavaka. Da ne spominjem kako je Jason neuništivo čudovište dok su protagonisti u "Hostelu" obični manijaci koji i u stvarnom svijetu normalno šeću ulicama
Ajde djelom se slažem.Ali dalje meni nije strašno,zanimljivo,zabavno gledat kako nekoga mesare,a i redatelj me nije uspjeo uvuć u film. :twisted:
No ajde daću tom blentanu šansu Cabin Fever.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Nov 2007, 22:57

Baš gledam Scream Awards 2007 - čak je i Casper Van Dien jedan od prezentera nagrada :D :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 02 Nov 2007, 23:25

HorrorHR wrote:Baš gledam Scream Awards 2007 - čak je i Casper Van Dien jedan od prezentera nagrada :D :D
sad je dodjela postala trash :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply