The Mist (2007)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 08 Jun 2008, 14:47

Već sam jako puno pisao na ovoj temi, bilo je žustrih rasprava i zbilja se neću ponovo upuštati u nešto što je u biti razlika u ukusima i samoj percepciji filma. No, moram napisati ovo. Dalibora je ovaj film potakao na razmišljanje(nekoga drugoga će recimo Bambi natjerati da razmisli o drušvenoj situaciji), isto kao i još par ljudi na ovom forumu a mene i npr. undyinga na upravo suprotno. the mist je na mene ostavio dojam film koji je pokušao biti ozbiljan i u tome potpuno podbacio prvenstveno zbog glume koja jednostavno nije na razini da bi uspjela izgurati ozbiljan film.
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
dalibor
Posts: 95
Joined: 30 May 2008, 03:14

Post by dalibor » 08 Jun 2008, 14:50

Knatchbull wrote:Već sam jako puno pisao na ovoj temi, bilo je žustrih rasprava i zbilja se neću ponovo upuštati u nešto što je u biti razlika u ukusima i samoj percepciji filma. No, moram napisati ovo. Dalibora je ovaj film potakao na razmišljanje(nekoga drugoga će recimo Bambi natjerati da razmisli o drušvenoj situaciji), isto kao i još par ljudi na ovom forumu a mene i npr. undyinga na upravo suprotno. the mist je na mene ostavio dojam film koji je pokušao biti ozbiljan i u tome potpuno podbacio prvenstveno zbog glume koja jednostavno nije na razini da bi uspjela izgurati ozbiljan film.
slažem se da je gluma zakazala, ali ipak sam se nekako uspio uživjeti u film 8)
[color=red]Have you checked the children?[/color]

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: The Mist (2007)

Post by Sammy » 08 Oct 2012, 01:20

The Mist (2007) - Sve odlično, sama radnja, likovi, magla, stvorenja(pogotovo ono ogromno), situacije i naravno završetak. - 9/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: The Mist (2007)

Post by popayy » 08 Oct 2012, 19:36

Kako volim ovaj film. Definitivno jedan od top 5 američkih hororaca zadnjih 10-15 gofina.
SpoilerShow
One scene s paucima su nešto predobro. Bolje od ikakvih spider horora koje sam ima priliku gledati.

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: The Mist (2007)

Post by Inferno » 06 Jan 2017, 22:02

Meni je prva polovica filma bila i više nego dobra, dok me druga polovica i pogotovo kraj nisu impresionirali. Bilo je dosta lošeg cgija ali scena s ogromnim kukcima je dobro odrađena. Minus što ima par stvarno glupih i irtantnih likova. 6 / 10

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Mist (2007)

Post by Michel » 12 Feb 2024, 22:55

Koliko toksične rasprave u ovoj temi. Slažem se sa daliborom, lijepo je to objasnio.

Image

The Mist (2007) - sjećam se dana kad sam posudio iz videoteke ovaj film i pogledao te koliko me šokirao onaj kraj. Gledao sam ga još jednom poslije toga, ali isto jako davno. Novela je odlična. Redatelj je Frank Darabont koji nam je poznat po odličnim Kingovim ekranizacijama. Radi se o ljudima koji ostaju zarobljeni u jednoj trgovini nakon što grad okruži magla, a nešto je u magli. A pazite sad ovo, tek sam jučer saznao da postoji i crno bijela verzija koju sam jedva našao i gledao. Darabont preferira tu verziju kao i većina gledatelja. I stvarno, uživao sam i bolja mi je nego verzija u boji a zašto? CGI efekti nisu tako slabi uopće kao u boji (što je bila jedna od zamjerki) i dobijete onaj feel kao da gledate B horor iz 50-ih. Nevjerojatno ali film je još atmosferičniji. Najbolje u filmu je ta psihološka struktura i karakterizacija likova i kome vjerovati. Prvih sat vremena mi je odlično dok drugih mi je dobro ali nisam toliko uživao kao u prvoj polovici. Kraj shvaćam i jednu, i drugu stranu kome se sviđa ili ne. Ja sam nekako neutralan. Gluma je dobra, režija također i soundtrack dosta podcijenjen. 7.9/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - utjecaj leži u jako dobroj zaradi, dobivenoj seriji i šokantnom kraju koji je tad šokirao sve i izazvao dosta polemika. O filmu se tad dosta razgovaralo, stavljan je i često među najbolje horore te godine, a ta godina je bila opaka što se tiče horora. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Mist (2007)

Post by John_Ryder » 12 Feb 2024, 23:17

who da fuck je dalibor
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: The Mist (2007)

Post by hitman_4 » 13 Feb 2024, 18:07

michelov profil iz 2008. tad si ti ryderice bio freddy a michel dalibor :D
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Mist (2007)

Post by John_Ryder » 13 Feb 2024, 18:16

hitman_4 wrote:
13 Feb 2024, 18:07
michelov profil iz 2008. tad si ti ryderice bio freddy a michel dalibor :D
a ti psihički bolesnik kojem je hzzo ukinuo besplatne tablete
Image

Image

Post Reply