Let Me In (2010)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Let Me In (2010)

Post by Josef K » 06 Feb 2011, 00:04

Let Me In
Oni kojima je ovo bolje od orginala ne vjerujem da su gledali orginal.
Film ima par detalja kojima se ističe od PRAVOG filma, a ostalo je sve plagijat kao i kod večine remakeova.
Nije film loš naravno, ali mislim da svatko od remek djela može napravit nešto solidno.
Ovo me najviše podsječa na Rec i Karantenu. I u oba slučaja savjetujem fanovima orginala da ne gledaju "kopiju"!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Feb 2011, 00:32

Zadro wrote:Let Me In
Oni kojima je ovo bolje od orginala ne vjerujem da su gledali orginal.
Film ima par detalja kojima se ističe od PRAVOG filma, a ostalo je sve plagijat kao i kod večine remakeova.
Nije film loš naravno, ali mislim da svatko od remek djela može napravit nešto solidno.
Ovo me najviše podsječa na Rec i Karantenu. I u oba slučaja savjetujem fanovima orginala da ne gledaju "kopiju"!
Koji su to?

Meni je ovo:
SpoilerShow
- definitivno No.1 je kako su malu prikazali (njeno ponašanje) kad vidi krv i kad kidiše na žrtve (vjernije je knjizi)
- kad očalinko vadi tipu krv
- kad očalinko baca kiselinu
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Let Me In (2010)

Post by HorrorHR » 06 Feb 2011, 00:34

dr_gonzo, mislim da nisam vidio nigdje tvoj stav o filmu, kakav je ispao?

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by dr_gonzo » 06 Feb 2011, 00:42

HorrorHR wrote:dr_gonzo, mislim da nisam vidio nigdje tvoj stav o filmu, kakav je ispao?
Čuj reći ću ti da nema originalnog filma ovo bi bio jako dobar film, kako imamo originalni film i kako je razlika između izlaska dva filma prošlo oko 7-8 mjeseci, puno film izgleda iskopiran u najvažnijim scenama (imate onaj osjećaj da gledaš reprzu filma kojeg si već gledao) tako da bi se reklo nema originalnosti (možda su trebali biti vijerniji knjizi, jer orginalni film nije išao tako po konopu kako se sve događa u romanu).

Najviše mi se sviđaju 2 detalja:
SpoilerShow
- karakterziacija vampirske zvijeri u male
- i odnos stari očalinko i mala (drugačije nego u knjizi, ali bolje objašnjeno nego u orignalu)
Dječije zvijezde su odlično odradile svoj posao, no ipak nisu bolji od dječijih zvijezda iz originala

Sve u svemu moj je stav da Let Me in je ušao u moju listu naj filmova iz 2011 godine...no isto tako neće biti negdje pri vrhu nego najvjerojatnije pri sredini
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re:

Post by Josef K » 06 Feb 2011, 01:06

dr_gonzo wrote:
Zadro wrote:Let Me In
Oni kojima je ovo bolje od orginala ne vjerujem da su gledali orginal.
Film ima par detalja kojima se ističe od PRAVOG filma, a ostalo je sve plagijat kao i kod večine remakeova.
Nije film loš naravno, ali mislim da svatko od remek djela može napravit nešto solidno.
Ovo me najviše podsječa na Rec i Karantenu. I u oba slučaja savjetujem fanovima orginala da ne gledaju "kopiju"!
Koji su to?

Meni je ovo:
SpoilerShow
- definitivno No.1 je kako su malu prikazali (njeno ponašanje) kad vidi krv i kad kidiše na žrtve (vjernije je knjizi)
- kad očalinko vadi tipu krv
- kad očalinko baca kiselinu
SpoilerShow
Uz ovo prvo što si spomenuo još sam mislio na to da saznamo da joj otac uopče nije otac nego da se znaju još otkad su bili klinci čega se ne sječam iz orginala.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Feb 2011, 02:28

Zadro wrote:
dr_gonzo wrote:
Zadro wrote:Let Me In
Oni kojima je ovo bolje od orginala ne vjerujem da su gledali orginal.
Film ima par detalja kojima se ističe od PRAVOG filma, a ostalo je sve plagijat kao i kod večine remakeova.
Nije film loš naravno, ali mislim da svatko od remek djela može napravit nešto solidno.
Ovo me najviše podsječa na Rec i Karantenu. I u oba slučaja savjetujem fanovima orginala da ne gledaju "kopiju"!
Koji su to?

Meni je ovo:
SpoilerShow
- definitivno No.1 je kako su malu prikazali (njeno ponašanje) kad vidi krv i kad kidiše na žrtve (vjernije je knjizi)
- kad očalinko vadi tipu krv
- kad očalinko baca kiselinu
SpoilerShow
Uz ovo prvo što si spomenuo još sam mislio na to da saznamo da joj otac uopče nije otac nego da se znaju još otkad su bili klinci čega se ne sječam iz orginala.
Jeste ali u originalu se to dalo naslutiti jer je scenarij dao dobru karakterizaciju...a u knjizi mi je to mnogo lošije napravljeno sa očalininkom i drago mi je što nije kao u knjizi...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by remike2 » 06 Feb 2011, 09:50

Odličan remake, jedan od najboljih u novije vrijeme. Slažem se da u globalu nije premašio original, iako je jako blizu te u nekim segmentima meni i bolji, uglavnom, pozitivno me jako iznenadio te će se bez problema opet gledati, a što se tiče originala, fan sam i njega te ga smatram jednim od naj horrora novijeg doba. :P
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by metallicat » 09 Feb 2011, 00:39

nakon ovolikih pohvala, odlučili da idemo ga pogledat u kino slj tj :kokicarenje:
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 18 Feb 2011, 11:41

Jel ima tko da je čitao knjigu, gledao original film i također pogledao rimejk?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Let Me In (2010)

Post by john_constantine » 18 Feb 2011, 17:35

gledao sam original par puta, ali morati ću pogledati remake, da vidim na što liči...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re:

Post by Scarface » 18 Feb 2011, 17:40

dr_gonzo wrote:Jel ima tko da je čitao knjigu, gledao original film i također pogledao rimejk?
Ja jesan. Knjiga bolja od filma, ništa novo (film mi je dosadnjikav). Da san prvo nju čita, pa onda gleda film, ne bi bija toliko oduševljen potonjim, al eto, slijed je bija obratan. Remake je dobar, al ono, ka i Quarantine, teško su ga i mogli zasrat ako vjerno slijede original. U svakom slučaju, knjiga je superiorna.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Re:

Post by Info » 19 Feb 2011, 02:51

Scarface wrote:
dr_gonzo wrote:Jel ima tko da je čitao knjigu, gledao original film i također pogledao rimejk?
Ja jesan. Knjiga bolja od filma, ništa novo (film mi je dosadnjikav). Da san prvo nju čita, pa onda gleda film, ne bi bija toliko oduševljen potonjim, al eto, slijed je bija obratan. Remake je dobar, al ono, ka i Quarantine, teško su ga i mogli zasrat ako vjerno slijede original. U svakom slučaju, knjiga je superiorna.
Je li istina da...
SpoilerShow
u knjizi vampirica nije žensko? To sam negdje čitao, ali nisam saznao što je
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Let Me In (2010)

Post by john_constantine » 19 Feb 2011, 09:14

SpoilerShow
da. Ona je kastrirani dječak.
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Let Me In (2010)

Post by GreenHornet » 19 Feb 2011, 15:17

Odličan.Doduse,nije drugacije moglo ni ispasti jer skoro da nema razlike sa orginalom.Ali orginal je puno mocniji u globalu,bice radi tog ugodaja Skandinavije...
Btw full mi se svidilo to sto
SpoilerShow
je prikazana slika djevojcice i "oca" joj kad je on bio mlad,znaci i njega je upoznala kao djecaka
8,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Let Me In (2010)

Post by john_constantine » 19 Feb 2011, 15:20

je, zato je i pomalo depresivan završetak kod originala...
Michel puši karu.

Post Reply