It Follows (2014)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: It Follows (2014)

Post by Wheel Smith » 09 Apr 2015, 03:45

odgledao..... zanimljiv film koji je ipak hajp killer , nema puno strasnih scena uopće baš , a i onih koje ima me nisu scimale..... dobro je snimano ima neki štih 80-ih i sama ideja je odlična, solidno sve u svemu , samo ono što smeta je blesavo korištenje muzike koja je dobra
na glupim mjestima , zato sam i skinuo soundtrack da mogu poslušat kako treba.... najbolji horor u zadnjih nekoliko godina svakako nije ali film ima srecu da je toliko nahajpan ustvari , to je super za horor film..... ne znam dal cu opet ovo pogledat ikad više... mada kazem sve u svemu solidno ostvarenje , samo očekivao sam masu više.
:supz: :supz:

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: It Follows (2014)

Post by Matango » 09 Apr 2015, 21:15

Znači praktički, ovogodišnji Conjuring. Tak sam si i mislio.

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 09 Apr 2015, 22:28

Uh, jedva čekam da dođe na torente. I dalje kupi samo pohvale od kritike i publike i najhvaljeniji horor od 2008. i švedskog vampirizma. Nadam se novom fantastičnom The Conjuringu, ali i bolje :rock:

http://www.hitfix.com/news/6-reasons-it ... at-in-2015

Da, tako sam i očekivao. Novi klasik je sigurno bez obzira jel nekom sranje. Takav će mu biti status. Kao što ne volim Petak 13., a opet je prvi dio horor klasik. Heh, znam dosta ljudi koji ne vole Exorcista pa je klasik. Neki ne vole ni The Shining pa ima STATUS klasika. :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: It Follows (2014)

Post by Decadentor » 09 Apr 2015, 22:29

Mene ovouopce ne privlaci, no naravno da ce se pogledat kulture radi
Image

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 09 Apr 2015, 22:30

Čudno jer redatelj stalno spominje Carpentera kao uzora, 80s soundtrack i svi koji su ga pogledali kažu da nema neki time period i da je old schoo. :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: It Follows (2014)

Post by Decadentor » 09 Apr 2015, 22:37

CIm se nesto hypea momentalno mi se zgadi, vjerovatno sam se previse puta razoarao zbog previsokih ocekivanja. Tako da cu nakon gledanja moci govoriti o filmu kako treba.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 09 Apr 2015, 22:51

Ja sam takav samo kod ostalih žanrova. Kad su u pitanju nahajpani horori, aposlutno podržavam jer tako se raskrinkava po meni dosta toga kod ljudi. Jebiga, svi seru po horor žanru i onda mi je tako drago da se neki haypa i ovako cijeni kod publike i kritike nevezano hoće li se meni na kraju svidjeti.

The Descent je nenormalno nahajpan, a meni je govno od filma, ali ću reći da mi je drago što je nahajpan jer je u horor žanru. Tako da samo naprijed. Ili spomenuti Petak 13. i te filmove uopće ne volim, ali neka se smatraju klasicima.

The Conjuring i The Babadook su recimo zasluženo nahajpani. Uglavnom je to kod mene pola - pola, ali uvijek stopostotno podržavam.

Zato kažem recimo za The Shining ili Exorcist. Ima horor fanova koji ne vole ta dva filma, ali to ne mijenja činjenicu da su klasici. Tako će biti i horor fanova koji ne vole Shit Follows, ali to neće promijeniti činjenicu da će po svemu sudeći postati horor klasik. Hvaljen je nenormalno od kritike i publike, a to je ono zbog čega već u startu ima prednost.

The Descent se danas smatra MODERNIM horor klasikom i nema veze što ga je ne volim. STATUSI su bitni, a ja sam uvijek za statuse :supz: zato obožavam ovaj žanr.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12274
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: It Follows (2014)

Post by John_Ryder » 10 Apr 2015, 00:07

eh,idući tjedan se ide u kino, sad se dvoumim da gledam ovo ili brze i žestiće 7 :kokicarenje: :lol:
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: It Follows (2014)

Post by hitman_4 » 10 Apr 2015, 00:31

brzeižestoke

samo zbog Ronde Rousey :supz:
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 10 Apr 2015, 00:47

Brzi i žestoki. Jedan od najgorih i najhajpanijih serijala ikada. Sranje nad sranjima sa govnima kao što su rock, vin diesel i onaj preminuli koliko god to užasno zvučalo, ali nisam ga ni volio kad je bio živ, a bome ni sad neću kad mi ništa ne znači kao glumac. Uglavnom, to je serijal koji treba pod hitno ukinut i svi ti slični blockbusteri. Eto, tako se pljuje najhajpane filmove, a da nisu u horor žanru. :supz: :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: It Follows (2014)

Post by Decadentor » 10 Apr 2015, 00:53

@michael - razumijem sto hoces reci, no uvjek sam protiv poticanja losih filmova, koliko god volio horror zanr, no jednostavno mi nema smisla poticati lose filmove (sto je novi horror u globalu) i kad izadje neki nadprosjecan prosjecan film odmah se dizu hvalospjevi cisto jer je horror.
Image

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: It Follows (2014)

Post by Wheel Smith » 10 Apr 2015, 00:56

+ u nekim recenzijama sam citao da je ovaj film dobar kao cabin in the woods pred par godina - ni blizu
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: It Follows (2014)

Post by Michel » 10 Apr 2015, 01:00

Pa nisu svi nadprosječni pa se dižu. Tebi je koliko znam REC odličan. Pa eto, zar nije to film koji je isto bio nahajpan i odlino primljen. Ono što želim reći da i ti, ja, kao i svatko drugi ima odličnih horor filmov koji su nahajpani. Jer onda tvojom logikom REC je prosječan horor jer samo prosječni horori dobivaju hype. Ja nikako ne vjerujem u to. Svakako da ima i takvih, ali isto ima odličnih koji zaslužuju sav taj hype.

Ringu je u svoje vrijeme bio nevjerojatno bolesno nahajpan, a meni je to čisti prosjek. Vještice iz blaira su isto bile užasno nahajpano, meni to prosjek prosjeka. Tako da kod mene je to 50 - 50 uvijek. Ali na kraju mi je uvijek drago da su horori nahajpani bil oda se na kraju ispostave lošima ili dobrima.

Uglavnom, nema mi smisla u tvojoj logici kad znam da su ti odlični neki moderni horor filmovi, a bili su jako nahajpani. REC eto primjer. The Descent je nekome odličan, a dobro se sjećam kakve je hvalospjeve dobivao. Tako da nemojmo biti licemjerni oko ovoga :partyman:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: It Follows (2014)

Post by Decadentor » 10 Apr 2015, 01:09

Je REC mi je odlican isto tako i let the right one in (origigi) najhajpani i odlicni :D

Nisam rekao da je film nemoze biti odlican ukoliko je nahajpan, no jednostavno me odbija sam pojam hypea zbog previse razocarenja koja sam dozivio zbog vec navedene (nad)prosjecnosti.
Isto tako tek kad pogledam ovaj film cu mu suditi, sad sam samo skeptican, tako da se mogu samo iznenaditi..
Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: It Follows (2014)

Post by olio » 14 Apr 2015, 09:16

Gledo :kokicarenje:

Dobar film, super atmosfera.
I ne, ne zaslužuje ovaj veliki hype...nije ovo ništa izvan serijski, ali film je solidan.

Zamislite The Guest u premisi horrora, to je ugođaj (muzika, 80-te) ovog filma (čak je ista glumica, sestra iz The Guesta)
Zanimljiv koncept, vrlo lijepo odrađen, ima taj feeling neugodnosti.

Bilo je malo ljudi u kinu i koliko sam vidia svi su bili duboko razočarani.

6.9/10

Post Reply