My Soul To Take (2010.)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by Wheel Smith » 22 Jan 2011, 23:13

ovih dana cu pogledat dvd rip tko zna možda mi se popravi dojam filma
:supz: :supz:

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by John_Ryder » 23 Jan 2011, 15:30

premlako nekako,predvidljivo pred kraj,ali nisam toliko razočaran,na imdb-u preniska ocijena,zaslužuje barem šesticu,epic scena u
SpoilerShow
razredu sa kondorom,to mi je highlight filma :lol:
Image

Image

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by metallicat » 23 Jan 2011, 16:17

slažem se s ryderovim spojlerom :mrgreen:
inače, prosjek, baš mi vuče na vrisak. jadni glumci i tako. mada je ideja stvarno imala potencijal, al eto. 5/10
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by Scarface » 23 Jan 2011, 20:27

metallicat wrote:slažem se s ryderovim spojlerom :mrgreen:
inače, prosjek, baš mi vuče na vrisak. jadni glumci i tako. mada je ideja stvarno imala potencijal, al eto. 5/10
Ovo ću shvatit ka osobnu uvredu. :mrgreen:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by metallicat » 23 Jan 2011, 20:33

ma znaš šta sam htjela reć, ono maska, lov, teen i to :lol: bez brige, i ja volim vrisak :lol:
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by Scarface » 23 Jan 2011, 20:47

Ma zezan se, Vrisak je meni pojam i genijalnost, al kužin i zašto je mnogima smeće, iako tebi konkretno nije.

Inače, My Soul To Take je moga bit puno, puno bolji, u to nema sumnje, pogotovo jer je ideja čak i prekomplicirana za jedan slasher, i bolje bi pasala psihološkom trileru. Izgleda da je Wes zaboravija vlastito pravilo iz Vriska ("Simplicity! Besides, if it gets too complicated, you lose your target audience"- Billy Loomis).

Meni je ipak jako dobar, i uživija san se u radnju, mada je ubojica očit, al ona mala gotičarka je mljac. U prvom redu krivim glumu, baš je ono, loša.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by HorrorHR » 26 Jan 2011, 17:54


User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by jigsaw » 26 Jan 2011, 21:43

Vidim, kod tebe više smrdi nego što miriši. Jednog dana kad dođe u videoteke pogledat ću ga, nemam namjeru prije. :)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by HorrorHR » 26 Jan 2011, 23:58

odličan početak, baš me nekako vratilo u dobre stare nade da se može pokrenuti neka dobra nova slasher franšiza, a poslije ćorak total... baš sam zadnjih pol sata samo buljio u isčekivanju kraja...

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by Wheel Smith » 27 Jan 2011, 18:05

imam bolje mišljenje kad sam gledao film kako treba al opet moglo je to puno bolje

slažem se sa hororom

sestra od buga je :supz:
:supz: :supz:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by Scarface » 27 Jan 2011, 19:31

Wheel Smith wrote:imam bolje mišljenje kad sam gledao film kako treba al opet moglo je to puno bolje

slažem se sa hororom

sestra od buga je :supz:
:supz: :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by john_constantine » 27 Jan 2011, 19:36

HorrorHR wrote:odličan početak, baš me nekako vratilo u dobre stare nade da se može pokrenuti neka dobra nova slasher franšiza, a poslije ćorak total... baš sam zadnjih pol sata samo buljio u isčekivanju kraja...
ma kao što rekoh, tipični Wes Craven. Odlične ideje, ali realizacija.... thumb down.
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by Scarface » 27 Jan 2011, 22:42

john_constantine wrote:
HorrorHR wrote:odličan početak, baš me nekako vratilo u dobre stare nade da se može pokrenuti neka dobra nova slasher franšiza, a poslije ćorak total... baš sam zadnjih pol sata samo buljio u isčekivanju kraja...
ma kao što rekoh, tipični Wes Craven. Odlične ideje, ali realizacija.... thumb down.
Pretjeruješ. Tvoje mišljenje, ok, al malo je grubo nazvat Cravena lošim redateljem koji živi na staroj slavi, zar ne?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by HorrorHR » 28 Jan 2011, 00:11

Scarface wrote:Pretjeruješ. Tvoje mišljenje, ok, al malo je grubo nazvat Cravena lošim redateljem koji živi na staroj slavi, zar ne?
Pa u zdanjih petnaestak godina od prvog Screama nije ništa dobro (po meni) napravio, ali ja recimo en bi rekao da živi na staroj slavi. Kao što spomenuh u recenziji, početak filma je genijalan, znači ima još nešto u starom Cravenu, nadam se stvarno da će sa Screamom napraviti ponovno nešto memorable.

A kada smo od redatelja koji žive na staroj slavi, recimo tu bi stavio Romera - on samo drma po onome što ga je učinilo poznatim. Jest i Craven sa Screamovima napravio nastavke, ali Scream 3 ma kakave mane imao, je oskarovsko djelo prema Survival of the Dead. Vjerujem i Cravenov Cursed da bi ispao bolje da nije bilo svih tih mega problema oko produkcije..

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: My Soul To Take (2010.)

Post by john_constantine » 28 Jan 2011, 16:27

Scarface wrote:
john_constantine wrote:
HorrorHR wrote:odličan početak, baš me nekako vratilo u dobre stare nade da se može pokrenuti neka dobra nova slasher franšiza, a poslije ćorak total... baš sam zadnjih pol sata samo buljio u isčekivanju kraja...
ma kao što rekoh, tipični Wes Craven. Odlične ideje, ali realizacija.... thumb down.
Pretjeruješ. Tvoje mišljenje, ok, al malo je grubo nazvat Cravena lošim redateljem koji živi na staroj slavi, zar ne?
a nisam baš htio kazati da je riječ o lošem redatelju, ali jednostavno je meni uvijek bio podcjenjen... Baš kao što Horrohr kaže, živi na staroj slavi (Scream mu je stvarno izvrstan film, dao sam ga čak prijateljici da pogleda prvi slasher u svom životu), ali kao i John Carpenter, radi se o režiserima koje je danas vrijeme uništilo...

A filmovi... s obzirom da je radio i na scenarijim i režiji, njegov problem je što baš ima odličnu ideju ili dobru tematiku, ali jednostavno zajebe u režiji. Počne odlično, a kasnije sve ide polako kvragu. Wishmaster - odličnih 15 minuta, a kasnije postaje sve nezanimljivije s zabavnim killovima koje je moglo biti puno više. Warlock 2 je bar sto puta zabavniji od Wishmastera kada je riječ o ispunjavanju želja...

The Last House on the Left mi je uvijek bio podcjenjen film. Kontroverzna tematika rape & revenge, ali bez obzira što je riječ o starijem filmu, jednostavno, taj dio oko revenge tematike mi je jednostavno "preloše napravljen."
SpoilerShow
Majka odgrize kurac silovatelju, kultna scena, ali otac koji proganja preživjelog motornom pilom po kući? Trebalo je ostati na onoj sceni sna kada mu dlijetom izbiju zube...
Swamp Thing je, neću reći da je glupost od filma, ali slabije poznat film nego Return of Swamp thing koji je uz vodstvo drugog režisera i scenarista ipak bio sto puta zabavniji, gledljiviji i s stripovskim štihom za razliku od originala, za koje većina ne zna niti da postoji. A još manje da ga je Wes Craven režirao...

Tek ona slabašna komedija Vampire in Brooklyn... Jednostavno, čovjek iza sebe ima nekoliko izvrsnih klasika koje su označile 80 - te i 90 - te. A Nightmare on Elm Street, The People Under the Stairs i Scream. A ovih par njegovih filmova Hills have eyes ili Last house on the left, ispadne da su remakeovi puno bolji od njegovih originala... Ionako, vjerujem da će uspjeti za četvrtim nastavkom Screama, ali za fanove. Ja se i dalje držim originala s obzirom da mi dvojka nije sjela...
Michel puši karu.

Post Reply