Let Me In (2010)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Let Me In (2010)

Post by Andrej » 10 Jul 2010, 03:18

Dugo, dugo sam smatrao oduševljavanje evropskim filmovima - pomodarstvom.
Svoju teoriju sam svima objašnjavao pitanjem - napravi mi listu svojih 50 omiljenih filmova....
Po pravilu - 49 su bili holivudski.
Iskreno, ovaj film mi se jako dopao, kao i još par evropskih horora novijih datuma.
Razlog je jednostavan - priča je totalno OK, a fotografija filma me neodoljivo podseća na film - NOĆ NA ZEMLJI.
Malo su me umorili holivudki slešeri sa svojim - "kolji sisatu čirlidersicu na milion načina" tematikama.
Bilo je lepo pogledati horor bez onog - "Ultimativno zlo te čeka, tama i užas, esencija pakla"...preseravanja.
A što se tiče rimejka, jedno sam siguran. Trudiće se da naprave mračniju atmosferu, a ameri to dobro umeju.
We're all mad here...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Let Me In (2010)

Post by boyko » 23 Jul 2010, 09:36

novi poster

Image
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by remike2 » 23 Jul 2010, 11:02

Ah, vjerovatno ga budem gledao, iako ne očekujem stvarno puno, original mi je odličan i jedan od najboljih horrora današnjice, no svakako me zanima kako će ispasti na kraju remake.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by metallicat » 23 Jul 2010, 16:04

nisam do sad vidjela da je director cloverfielda u pitanju, hm..
Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Let Me In (2010)

Post by boyko » 25 Jul 2010, 13:45

''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Let Me In (2010)

Post by boyko » 26 Jul 2010, 07:14

još jedan poster

snow angel

Image
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by filmofil » 26 Jul 2010, 15:46

Andrej wrote:Dugo, dugo sam smatrao oduševljavanje evropskim filmovima - pomodarstvom.
Svoju teoriju sam svima objašnjavao pitanjem - napravi mi listu svojih 50 omiljenih filmova....
Po pravilu - 49 su bili holivudski.
zanimljiva teorija, al po meni je to tako jer ljudi jednostavno europske filmove NE GLEDAJU...hollywood je uvijek imao tržište i komercijalnu vrijednost te je bio pristupačniji ljudima, europski film spada u nekakvu alternativu...ja osobno sam nedavno počeo otkrivati filmove izvan granice tog 1000 puta opjevanog SAD-a i definitivno se primjeti razlika u stilu...npr uzmi jedan francuski ili talijanski film iz 70-ih, usporedi ga s američkom produkcijom iz iste godine i razlika je ogromna...do prije godinu dana i ja bi imao listu s 49 hollywoodskih filmova, možda čak i svih 50, al danas bi tu ugurao barem 10 europljana

dakle, mislim da se ne radi o nikakvom pomodarstvu već osobnom ukusu
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Let Me In (2010)

Post by Andrej » 26 Jul 2010, 16:16

filmophil wrote:
Andrej wrote:Dugo, dugo sam smatrao oduševljavanje evropskim filmovima - pomodarstvom.
Svoju teoriju sam svima objašnjavao pitanjem - napravi mi listu svojih 50 omiljenih filmova....
Po pravilu - 49 su bili holivudski.
zanimljiva teorija, al po meni je to tako jer ljudi jednostavno europske filmove NE GLEDAJU...hollywood je uvijek imao tržište i komercijalnu vrijednost te je bio pristupačniji ljudima, europski film spada u nekakvu alternativu...ja osobno sam nedavno počeo otkrivati filmove izvan granice tog 1000 puta opjevanog SAD-a i definitivno se primjeti razlika u stilu...npr uzmi jedan francuski ili talijanski film iz 70-ih, usporedi ga s američkom produkcijom iz iste godine i razlika je ogromna...do prije godinu dana i ja bi imao listu s 49 hollywoodskih filmova, možda čak i svih 50, al danas bi tu ugurao barem 10 europljana

dakle, mislim da se ne radi o nikakvom pomodarstvu već osobnom ukusu
:supz: :partyman:
Pa da!!!! I sam sam priznao da sam pojeo govno sa svojim stavom. :toimonster: Plus, danas je drugačija situacija, internet i sve što ide uz njega pa je scena širom sveta mnogo dostupnija. Da mi je neko rekao pre par godina da će mi među omiljenijim filmovima biti neki finski ili švedski..... A i meni se ukus menja s godinama, kao što matorci svake godine sve više vole začinjeniju hranu, tako se i moji apetiti menjaju te mi novi evropski film jako odgovara.
We're all mad here...

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Re: Let Me In (2010)

Post by Studeni » 02 Aug 2010, 15:22

Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Let Me In (2010)

Post by john_constantine » 02 Aug 2010, 15:31

Studeni wrote:red band trailer

http://www.youtube.com/watch?v=n_RrYEnWmz0
kao što već rekoh, ne dopada mi se uopće izbor tih dječjih glumaca. Bar film ne djeluje kao kopija švedskog filma kao Quarantine...
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by remike2 » 02 Aug 2010, 19:02

Kolko vidim glumi mala iz Kick Ass što je bila tamo Hit Girl, impresionirala me dosta tamo, nadam se da će i ovdje biti odlična.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Let Me In (2010)

Post by Deimos » 04 Aug 2010, 14:45

filmophil wrote:
Andrej wrote:Dugo, dugo sam smatrao oduševljavanje evropskim filmovima - pomodarstvom.
Svoju teoriju sam svima objašnjavao pitanjem - napravi mi listu svojih 50 omiljenih filmova....
Po pravilu - 49 su bili holivudski.
zanimljiva teorija, al po meni je to tako jer ljudi jednostavno europske filmove NE GLEDAJU...hollywood je uvijek imao tržište i komercijalnu vrijednost te je bio pristupačniji ljudima, europski film spada u nekakvu alternativu...ja osobno sam nedavno počeo otkrivati filmove izvan granice tog 1000 puta opjevanog SAD-a i definitivno se primjeti razlika u stilu...npr uzmi jedan francuski ili talijanski film iz 70-ih, usporedi ga s američkom produkcijom iz iste godine i razlika je ogromna...do prije godinu dana i ja bi imao listu s 49 hollywoodskih filmova, možda čak i svih 50, al danas bi tu ugurao barem 10 europljana

dakle, mislim da se ne radi o nikakvom pomodarstvu već osobnom ukusu
a dobro andrej veli, nažalost cijela europa se ne može mjeriti sa kvantitetom hollywood-a, koji uz 95% sranja ipak uspije izbacit 5% dobrih filmova. bollywood snima više ali nije za naše tržište, a tek rijetki biseri iz engleske, španjolske, francuske, itd. se uspiju probit. i onda ili ameri uzmu redatelja (aja) ili remake (rec) ili naprave svoj nastavak (28 weeks later). jednostavno se ne može europa boriti protiv takve mašinerije dovoljno efektno da bi došli u 70-e kad je europa konkurirala na amerima na horror tržištu

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Let Me In (2010)

Post by Andrej » 04 Aug 2010, 15:01

Ma najlepše u svemu je to što se evropski, a pogotovu azijski film nezadrživo probijaju kvalitetom i pronalaze put do gledaoca širom sveta.
Ja i dalje smatram da će 70-te godine Holivuda biti teško prevaziđene - ikada.
Pogledaj samo naslove ....
The Godfather
One Flew Over the Cuckoo's Nest
Apocalypse Now
Taxi Driver
Alien
A Clockwork Orange
Jaws
The Deer Hunter
Paper Moon
The Exorcist
Patton
Dawn of the Dead
Halloween.....
....da ne davim dalje....
Onda su Amerikanci u jednom trenutku pomislili da drže jedinu poslastičarnicu u gradu i da svi moraju kupovati torte kod njih bez obzira kako ih prave.
Sad su doživeli oživljavanje konkurencije i ako misle da i dalje neko gleda njihovo, moraće debelo da se potrude.
We're all mad here...

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Let Me In (2010)

Post by remike2 » 04 Aug 2010, 15:20

Andrej wrote:Ma najlepše u svemu je to što se evropski, a pogotovu azijski film nezadrživo probijaju kvalitetom i pronalaze put do gledaoca širom sveta.
Ja i dalje smatram da će 70-te godine Holivuda biti teško prevaziđene - ikada.
Pogledaj samo naslove ....
The Godfather
One Flew Over the Cuckoo's Nest
Apocalypse Now
Taxi Driver
Alien
A Clockwork Orange
Jaws
The Deer Hunter
Paper Moon
The Exorcist
Patton
Dawn of the Dead
Halloween.....
....da ne davim dalje....
Onda su Amerikanci u jednom trenutku pomislili da drže jedinu poslastičarnicu u gradu i da svi moraju kupovati torte kod njih bez obzira kako ih prave.
Sad su doživeli oživljavanje konkurencije i ako misle da i dalje neko gleda njihovo, moraće debelo da se potrude.

Slažem se u vezi 70-ih, to je meni općenito najdraže i za mene najbolje razdoblje filmova, stvarno to vrijeme je prejebeno bilo po svim tim velikim klasicima i remek djelima za sva vremena koje si spomenuo, odlične su i 60-e, kasnije 80-e i 90-e, al 70-e su za mene #1 kad su filmovi u pitanju. Što se tiče općenito azijskih, europskih i američkih filmova, amerikanci su mi oduvijek najdraži po filmovima bili, no dobri su i europljani i to po recimo horrorima, itd... također i azijci imaju dosta jebenih filmova, definitivno da je konkurencija danas jaka te da izbora ima za svakoga ponešto.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Let Me In (2010)

Post by boyko » 02 Sep 2010, 13:20

International Poster

Image
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Post Reply