Prometheus (2012)

Mjesto za horore iz novog milenija.
Post Reply
User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Prometheus (2012)

Post by Salvador » 18 Oct 2012, 10:34

Mene je film razočarao kao fana možda najbolje franšize. Skoro svi moji odgovori stoje u onom video od dragonragea. Navest ću samo neke pozitivne i negativne strane filma.

Pozitivno.

Vizualno je film besprijekoran, a takvi su i specijalni efekti, osim možda nekih scena, ali to se može i zaboraviti.
Ideja za film je dobra.

Negativno.

Likovi/karakteri su totalno isprazni, nezanimljivi i natrpani nepotrebnim radnjama. Interakcija među većinom likova je skoro pa nepostojeća. Gledaš ih kako umiru, a nemaš nikakve emocije.
Neke scene su tako nebulozne i nemaju veze s logikom kao naprimjer -kad se ona dvojica izgube u tunelima koji su skenirani super napravama. Neke su pak predvidljive da mi ih je bilo smiješno gledat, kao recimo kad su se ta dvojica plaše crne tećnosti, ali kad iz te tećnosti izađe neidentificirani alien koji izgleda kao kobra, oni se igraju s njim, a upravo je ta scena copy paste sa scenom iz Jurassic Parka-kad onaj debeli naiđe na onog malog dinosaura koji mu kasnije pljune u facu. Pa onda ona debilna scena s kraja filma kad brod pada , a ona se sakrije kod nekog kamena i preživi, a brod valjda ima milijuna tona i kad bi se svarno srušio, on bi napravio valjda udubinu u zemlji i to nekoliko metara, ili pak kad se rodi alien. Mislim pa šta onda kad će on ovako i onako ostati sam na tom planetu jer se radnja filma ionako događa na drugom planetu s alienima hehe. Film traje 2 sata, a ustvari nije ponudio ništa, osim gorak okus u ustima.

Zaključak.


Ideja za film je sama po sebi zanimljiva, ali jednostavno nije dobro ukomponirana u cijeli film. Prvi Alien isto nije imao odgovore na pitanja, ali brate mili to je filmčina. On je imao vrlo jednostavan scenarij, ali prožet odličnim dijalozima i odličnim karakterima, a da ne pričao o atmosferi u filmu itd.Znači, ne moramo čekati sto nastavaka da bi film dobio cjelinu i sam po sebi bio dobar, on to mora biti u startu. Film je sam po sebi dobar, ali je daleko od vrlo dobar ili odličan. Uglavnom, meni specijalni i vizualni efekti nisu ništa bez dobro ukomponirane priče i karakterizacije likova. Još jedan SF u nizu s nabildanim efektima i ništa više.

P.S.
Ovo je možda nevažno, ali neki ovo nazivaju hororom. Naime, svi Alieni su bili pravi SF horror ili ako hoćete horor film, a ovo ja ne bi zvao hororom jer je ovo čisti SF s jako malo elemenata horora.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Prometheus (2012)

Post by Asfodel » 28 Jan 2013, 21:41

Jesam svjesna svih nedostataka ovog film? Jesam. Jesam unatoč tome uživala? Jesam. :lol:
(iako se uživancija 90% može svesti na sf okruženje i vizualnu komponentu. Primjerice, da su oni 2 sata gledali u zid, meni bi to bilo kudikamo zanimljivije od gledanja te iste stvari na našem planetiću).
Na ovo nisam gledala kao na nastavak franšize, jer mi je jasno da kao takav prilično podbacuje. I da, trpati u horore je protuprirodno.
Čvrsta sedmica. Hihi.
SpoilerShow
U Noomi sam se skoro malo zaljubila, iako mi je prije oduvijek lelujala na granici običnosti i gaborstva. Tek sam sad skužila da te jagodice nisu istinite.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Prometheus (2012)

Post by Victor Crowley » 27 Jan 2014, 20:43

Evo tek sam sinoć pogledao ovaj film. I ja mogu reć isto kao i Asfodel, unatoč svemu jako sam uživao u filmu.

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Prometheus (2012)

Post by Djuro » 27 Jan 2014, 23:27

Alienov univerzum se previše širi.....to je problem sa svakom franšizom.Treba samo nastavak sa dobrom solidnom pričom napraviti,nikakav prequel.Bolje je da neke stvari ostaju nerazjašnjene,tim je film i zanimljiviji.Možda eventualno sitni nekakvi detalji u vezi nj.postanka ali ne nekakvo preduboko čaranje.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Prometheus (2012)

Post by filmofil » 28 Jan 2014, 23:01

ja ovo nikada neću moći asocirati sa alien franšizom iako mi je prometheus sveukupno oke, na drugo gledanje mi je puno bolje sjeo. ipak, premalo mi odiše tim alien svijetom, sve je nekako blještavo, moderno, a alien svijet je mračan, pomalo 'cyberpunkast', izgrađen od tišine, kapljica, cijevi i lanaca.

noomi je malo prelijepa u filmu.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Prometheus (2012)

Post by callac » 28 Jan 2014, 23:32

ovo je pre alien svijet, i ne treba biti točno u tom štihu, šta zbog same činjenice da je noviji, moderniji, s boljim efektima, a šta zbog planete na kojoj se nalaze. meni je baš pasala boja filma, izbor glumaca preodličan! i jedva čekam nastavak
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Prometheus (2012)

Post by Victor Crowley » 29 Jan 2014, 10:41

callac wrote:ovo je pre alien svijet, i ne treba biti točno u tom štihu, šta zbog same činjenice da je noviji, moderniji, s boljim efektima, a šta zbog planete na kojoj se nalaze. meni je baš pasala boja filma, izbor glumaca preodličan! i jedva čekam nastavak
Nice said. I ja također.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Prometheus (2012)

Post by Sammy » 30 Jan 2014, 19:20

Prometheus (2012) – Nisam ga baš doživio kao prequel Aliena već sam ga gledao nekako kao zaseban film. Ima tolko rupa i glupih situacija da boli glava, ali sam zanemario i uživao u akciji i vizualnim ljepotama filma. Inžinjeri su odlični iako je ostavljena prevelika misterija oko njih. Glumci su mogli bit i bolji, a Noomi Rapace mi je užasno iritantna bila te mi je postala jedna od omraženijih glumica. – 7/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Prometheus (2012)

Post by filmofil » 01 Feb 2014, 01:36

callac wrote:ovo je pre alien svijet, i ne treba biti točno u tom štihu, šta zbog same činjenice da je noviji, moderniji, s boljim efektima, a šta zbog planete na kojoj se nalaze. meni je baš pasala boja filma, izbor glumaca preodličan! i jedva čekam nastavak
kako to može biti alien svijet koji je uspostavljen u svim prijašnjim alien filmovima?

prometheus je eye candy, light verzija alien svijeta, potpuno prilagođen današnjim mlađim generacijama
This is the Zodiac speaking.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Prometheus (2012)

Post by callac » 01 Feb 2014, 10:05

filmofil wrote:
callac wrote:ovo je pre alien svijet, i ne treba biti točno u tom štihu, šta zbog same činjenice da je noviji, moderniji, s boljim efektima, a šta zbog planete na kojoj se nalaze. meni je baš pasala boja filma, izbor glumaca preodličan! i jedva čekam nastavak
kako to može biti alien svijet koji je uspostavljen u svim prijašnjim alien filmovima?

prometheus je eye candy, light verzija alien svijeta, potpuno prilagođen današnjim mlađim generacijama
napisala sam pre alien, ili da se drugačije izrazim, prije aliena
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


Retta
Posts: 7
Joined: 06 Mar 2010, 22:37

Re: Prometheus (2012)

Post by Retta » 10 Feb 2014, 15:41

YYYY Ridley Scott, YYY! Jedino dobro u filmu je Fassbender... jer je dobar za zaskočiti. To je to.
give me slack or give me food or kill me

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Prometheus (2012)

Post by john_constantine » 27 Feb 2016, 12:20

Pogledao sam po drugi put film i jesam li jedini kojemu je film jednostavno glup? Sama radnja je bedasta, iako je obećavala. Ali sve je ono prozirno i papirnato s puno patetičnih scena. A i ako je stvoriteljima cilj uništiti zemlju, što bi dobili time da žene rađaju lignje? Previše je toga nerazjašnjeno. Naročito početak. Ili reakcija stvoritelja na kraju.
Michel puši karu.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Prometheus (2012)

Post by Ash_Williams » 28 Feb 2016, 10:56

ja nisam imao nikakve zamjerke za Promotheus jer ni ostali nisu imali neku radnju. kad pogledam Alien je samo vizualno raskošan slasher u svemiru, jako dobar da ne bude zabune!

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Prometheus (2012)

Post by Wheel Smith » 28 Feb 2016, 21:01

john_constantine wrote:Pogledao sam po drugi put film i jesam li jedini kojemu je film jednostavno glup? Sama radnja je bedasta, iako je obećavala. Ali sve je ono prozirno i papirnato s puno patetičnih scena. A i ako je stvoriteljima cilj uništiti zemlju, što bi dobili time da žene rađaju lignje? Previše je toga nerazjašnjeno. Naročito početak. Ili reakcija stvoritelja na kraju.
meni je film vizualno super ta sterilnost pogotovo film kao film je samo ok
:supz: :supz:

Post Reply