Poltergeist (2015)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Poltergeist (2015)

Post by Matango » 26 May 2015, 13:59

Originalni Poltergeist je jedan od meni najprecijenjenijih i un-scary horora ikad, što ne čudi s obzirom da je PG-13 a vidim da je i ovaj remake isto za djecu :zubifale:

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Poltergeist (2015)

Post by Ash_Williams » 26 May 2015, 23:28

Michel wrote:Sram me to bilo gledat. Pogledao prve dvije minuta da vidim na što se dere pa prebacio na polovicu kad se uključili ostali i dalje me bilo sram.

Govore kako je novi uništio CGI :facepalm: a original ima one kompjuterske cheesy efekte i taj fantasy element.

Image

:lol: :lol:

Užas. Zato u ghost hororima ne volim vidjeti duhove već samo neke zvukove ili sjene. Takvi su najbolji kao The Changeling ili Haunting.
hoćemo sljedeće dovodit u pitanje Romerov Dawn Of the Dead u zombie podžanru zbog izgleda Savinijevih efekata u to vrijeme?

ja sam osobno bio impresioniran Poltergeistom prije nekih 25 godina. Spielbergove vještine slikovnog pripovjedanja pak ne mogu ni u jednom filmu dovodit u pitanje.

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Poltergeist (2015)

Post by Michel » 26 May 2015, 23:39

Promašena analogija. To su izvrsni efekti, bolji nego bilo koji današnji. To nema veze sa kompjuterskim efektima. Kao i Ralje od Spielberga, kao i Alien od Scotta ili Američki vukodlak u londonu od Landisa. To su najbolji efekti ikad. Bolji nego bilo koji CGI efekat. Ili Saviniev rad na Day of the Dead, trećem nastavku Romerova trilogije. Vrhunski!

A Poltergeist ima taj dodatak fantazije koji po meni ne radi dobro i kvari mi film. Priznajem tu klaun scenu i onu babu, ali samo zbog glasa. Ostalo mi je čisti prosjek. Ja kad pogledam ovaj gore gif, to ne spada u horor žanr sa duhovima. To me ne straši, to mi tjera osmijeh na lice. Jedini dobar klasični efekt u filmu je ono pred ogledalom kad mu se topi lice. Njami.

Ghost horori su za mene najstrašniji kad se dobro naprave i zato The Changeling i Haunting su mi izvrsni i userem se kad gledam. Poltergeist je od njih popularniji, a tu su najbitniji razlog Spielberg jer tip zarađuje pare sa bilo čim i Poltergeist je onaj čisti hollywoodski film. Kao i Gremlini uostalom, ali Gremlini su zakon za razliku od Poltergeist koji u mojim očima nije nikakav horor klasik.

I tu opet dolazimo do onog da svatko od nas ima neke stare horor filmove koji su kao danas prihvaćeni, a nama nisu dobri. Nekome je precijenjen Exorcist i to je ok. Meni nije i ne smeta i ako nekom je.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Poltergeist (2015)

Post by Ash_Williams » 27 May 2015, 00:59

Dawn Of The Dead!? ne vidi se da je bezvezna siva kozmetika namazana na ljude!? to u filmu je prava boja krvi!? kamo sreće da su Savinijevi efekti u Dawnu bili jednako dobri kao u Day Of The Dead. ne znam zašto si se toliko upustio o CGI-ju, ja sam jednostavno htjeo reć kako efekti stare kroz vrijeme, pa tako i Poltergeistovi. svi stare, CGI il praktični.

ja ne mogu vrednovat film prema zastarjelim efektima i screenshotu koji nasmijava. meni nije bio fora ni klaun ni baba, meni je najbolja stvar u filmu bila dijete koje je nestalo u pararelni zli svijet, ukleta okolina u kojoj su se nalazili i familija koja je bila zatočena u njoj jer nisu mogli napustiti najmlađeg člana, to mi je sve stvaralo neugodu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Poltergeist (2015)

Post by HorrorHR » 27 May 2015, 10:27

Danas ili sutra ide Poltergeist newsletter - biti će nešto zanimljivo unutra :kokicarenje:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Poltergeist (2015)

Post by HorrorHR » 27 May 2015, 10:51

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Poltergeist (2015)

Post by HorrorHR » 28 May 2015, 10:25


User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Poltergeist (2015)

Post by boyko » 08 Jun 2015, 23:13

heh.. ostadoh razočaran, prevelika očekivanja sam imal :?
mislim nije tolko loš ali nije to to.. previše je moderan. jbg napravljen za novije generacije. pa nek te nove generacije uživaju.
6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

brightest
Posts: 33
Joined: 20 Jan 2013, 18:09

Re: Poltergeist (2015)

Post by brightest » 23 Jun 2015, 19:02

...skinut čeka na hard-u...ne mogu se natjerati...

...svaki put kad pomislim da ga zavrtim...sjetim se remake-a 'Carrie'...i odustanem :facepalm:

Post Reply