Black Sheep (2006)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 May 2007, 23:24

Prije sat-dva, grupa mVs (Maven supplier) je izbacila workprint verziju Black Sheepa. Kvaliteta izgleda relativno OK, ali mislim da ovakav film ne zaslužuje da ga se gleda u workprint obliku. Eto čisto informacija ;)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 24 May 2007, 23:47

Vidio sam u novom dr_gonzovom super postu o iritantnim likovima u horrorima (posjetite http://frogbros.blog.hr/ ) da si gledao Black Sheep - valjda ovaj workprint koji je izašao? Malo mi je nepregledno pitati u komentarima pa se ovdje ukratko "izjasni" - zašto ti se film ne sviđa? Baš me jebeno zanima taj film i evo nisam nigdje još vidio negativne konotacije oko filma? Pljuni :D

Btw ako pišep post o tome, možeš ovdje riječ dve baciti samo

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 25 May 2007, 01:06

Kako si pogodio da pišem post o Black Sheep :oops: ?

Uglavnom film kod mene spada u treći razred....
Za one koji ne znaju ja filmove svrstavam u 4 razreda:
1) remek djela - npr. "The Thing", "Black Christmas", "M"...i slični
2) skoro fenomenalni filmovi - npr. "Wolfen", "Deep Rising"...
3) slabi filmovi (jednom pogledati i zaboraviti ih) - npr. "Fright Night part 2", "War of the Worlds" S. Spilberga....
4) filmovi koji su sranje - npr. "ROTLD 4 i 5", "Day of the Dead 2", "House of Wax" remake...

Eh da vas zanima "Black Sheep"...pa evo u par crta...:
plusevi:
- efekti su odlični...svaka časta momcima iz "Weta Workshopa" vidi se da znaju svoj posao
- kamera zavidna, montaža iznenađujuće dobra u nekim djelovima
- ideja i foršpan (koji obećaje)
- mnogo, mnogo gore scena (no neke su baš bez duše...Fulci bi to maherski odradio)

minusi:
- scenarij glup i banalan do boli
- film nema glave niti repa, glumci izgubljeni, ne zna se tko pije tko plaća
- redatelj je ujedno i scenarist (ovo je primjer kako to nekad ne ide zajedno - ne može svatko biti Neil Marshall)
- redatelj u nekim scenama gubi konce i sve izgleda zbunjeno (posebice kad se pogleda kraj filma...)
- film postaje sve gori kako ide prema svom kraju (da je film radila troma ekipa onda bih filmu skinuo kapu...ali su oni išli raditi ozbiljnu crnu komediju ala "Shaun of the Dead" ili "BrainDead" i nisu uspijeli u toj nakani...

Eto to bi bilo ukratko, stvarno sam se radovao tom filmu više nego "Snakes on the Plane" ili sličnim po foršpanu zanimljivim filmovima (izgleda da je foršpan i najbolji dio "Black Sheep" filma)...a ono razočarenje godine....(već sada to tvrdim, a nije niti 6 mjesec još...

Iako film uspoređuju sa "BrainDeadom" film nije niti blizu u svim segmentima toj usporedbi (najviše po humoru...koji je guran nasilu što najviše mrzim u tkvoj vrsti filmova....vidjet ćete kraj filma pa ćete mi sami reći...jel kraj debilniji da debilnij ne može biti...).
Vjerujem da će se film nekima svidjeti zbog trasherskog okusa i dosta gore scena (i možda onog glupog zahodskog američkog humora koji ne pali u niti jednoj sceni...nažalost)...

Eto...iscrpih se tipkajući....

p. s. - sada mi ostaje još jedino "28 Weeks Later", "UNERATHED" i "My Name is Bruce".....
p. s. 2 - da je "Black Sheep" snimljen u vrijeme kad i "Piranha 2" ili "Humaniods From the Deep" onda bih film i shvatio (slično kao što sam jednom rekao svom frendu za "Collateral Damage" (2002) sa Arnijem da je film snimljen u 80-tima bio bi klasik, a ovako je dobro govno...)

p.s. - jeste workprint copy je film (začuđujuće dobro izgleda na TV-u, dok na compu izgleda osrednje (mislim na sliku)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 May 2007, 14:13

Sad si me još više zaintrigirao, baš me zanima što su to smiksali...
dr_gonzo wrote:p.s. - jeste workprint copy je film (začuđujuće dobro izgleda na TV-u, dok na compu izgleda osrednje (mislim na sliku)
To ti je jer TV ima manju rezoluciju od kompjutera pa se "lošija" kvaliteta bolje vidi na njemu u fullscreenu nego na kompu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 22 Jun 2007, 11:31

Par recenzija:

http://www.joblo.com/index.php?id=16512
As a comedy, BLACK SHEEP works, but after awhile, the joke loses some of its power. We are then treated to some man-sheep love and a few fart jokes. .. My rating 6/10

I ako je tko propustio dr_gonzov tekst:

http://frogbros.blog.hr/arhiva-2007-06.html#1622720529
Što reći o ovome filmu nego da je najveće razočarenje godine (a tek je 6 mjesec narode!!) i bez obzira ako se pojavi netko drugo (ne)djelo sumnjam da će biti baš tako loše.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 23 Aug 2007, 23:04

Genius Products and The Weinstein Company have announced the release of Black Sheep for the 9th of October, priced at around $24.95. A list of bonus material can be found below, along with the art.

* Audio Commentary by Director Jonathan King and Actor Nathan Meister
* 'The Making of Black Sheep' Featurette
* Five Deleted Scenes with Optional Commentary
* Blooper Reel
* 'Early Morning': Surprise Scene Shot Exclusively for the DVD
A za one koji su nestrpljivi, prije 2 dana je izađao limited dvd rip filma ;)

User avatar
Spectre
Posts: 48
Joined: 24 Apr 2007, 01:49
Location: Bjelovar
Contact:

Post by Spectre » 24 Aug 2007, 00:54

HorrorHR wrote:A za one koji su nestrpljivi, prije 2 dana je izađao limited dvd rip filma ;)
Skinut i čeka na gledanje, danas nisam stigao. :D

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 25 Aug 2007, 23:15

Evo pogledao sam DVD i potpisujem sve što je dr_gonzo napisao, dodatno filozofiranje je nepotrebno :wink:

User avatar
Secret Face
Posts: 67
Joined: 28 May 2007, 13:57

Post by Secret Face » 26 Aug 2007, 13:22

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 27 Aug 2007, 10:23

Fangoria:
The people behind BLACK SHEEP may have the smiles wiped from their faces by the news that they are being sued for supposed plagiarism by a budding Spanish scriptwriter, who penned a screenplay which he claims has an identical plot to the New Zealand-lensed horror/comedy. Rafael Toba, from Galicia in northwest Spain, wrote a treatment called OVEJAS ASESINAS (KILLER SHEEP) back in 2001. Having registered his work with the Registro de Propiedad Intelectual (the Spanish copyright office), he then proceeded to hawk the script around the offices of various film production companies. “I envisaged it being made into a highly commercial horror/comedy feature,” he says. “I even had a director in mind, Albert Ponte,” a British-born filmmaker with numerous Spanish film and TV credits who has also acted in features like the acclaimed INTACTO.

Nothing ever came of Toba’s attempts to drum up support for his project, but six years later, he had a shock upon reading the synopsis of BLACK SHEEP in a local paper. The movie is currenty being distributed in Spain by Manga Films on a double bill with the British slasher satire SEVERANCE, and Toba is unwilling to believe that the film’s story of genetically mutated sheep turning into ravenous, bloodthirsty beasts could be a so similar to his own work by pure coincidence. “If it were any other animal, it could be so,” he notes, “but sheep? Come on.” Adding insult to perceived injury, the Spanish release title is the same as Toba’s original, OVEJAS ASESINAS. Toba is so convinced of his case that, according to the newspaper La Voz de Galicia, he has already started legal proceedings. —Mike Hodges

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 27 Aug 2007, 10:42

da lolčina..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 27 Aug 2007, 12:05

Skinuto, al neman vrimena sad za gledanje, tek kad se vratin.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 27 Aug 2007, 15:00

meni je jako dobar film...mislio sam da ču se razočarat ali nisam
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Sep 2007, 11:53


User avatar
Secret Face
Posts: 67
Joined: 28 May 2007, 13:57

Post by Secret Face » 16 Sep 2007, 12:05

a evo skinuh i ja to pa cu ovih dana pogledat :)

Post Reply