Texas Chainsaw 3D (2013)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by HorrorHR » 05 Jan 2013, 21:13

Sa horror sajtova kritike:
BD: If “dumb fun” can still be considered harmless – because sometimes it feels like we’re fighting for the very survival of cinema and all that – then that’s exactly how I’d peg Texas Chainsaw 3D. (5/10)

DC: TC3D plays like a low-budget fan film and ultimately fails to redeem the franchise. (2/5)

STD: Texas Chainsaw 3D has a set-up for a potentially good story and there’s an interesting character arc for Heather in place, but this film is bereft of intelligence, atmosphere, moreover, scares. It’s still not the worst film of the franchise (that award still goes to The Next Generation), so I guess you all can be thankful for that, but I can’t imagine revisiting this film again. (5/10)

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by filmofil » 05 Jan 2013, 21:55

nije mi jasno što rade s tim rimejkovima poznatih horora. neka ih daju u ruke redatelja koji su ujedno i poznavatelji/fanovi originala i dobili bi puuuno bolje filmove i puno bolji temelj za daljnju zaradu. čini mi se da u te rimejkove uvijek ubace neke zelene šupke koji nemaju ama baš nikakav osjećaj za materijal s kojim rade.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Victor Crowley » 05 Jan 2013, 21:58

Nije ovo remake, ali razumijem što želiš reći.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by filmofil » 05 Jan 2013, 23:23

ma mislio sam općenito na nastavke i rimejkove i sve što ide pod ruku s tim. jedina franšiza koja je po meni dobila nešto s ovim trendom reciklaže je halloween. rob zombie je stvarno napravio okej posao i zanimljiv mi je njegov pogled na michaela, ali uglavnom naletavam na abominacije od filmova.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Scarface » 06 Jan 2013, 00:27

Kritike su mahom negativne il u najboljem slučaju neutralne, al da ja dam i svoju, prilično suprotnu:

Da odmah maknem s puta neminovno spominjanje određenih rupa u priči, koje su glavni adut pljuvanja ovog filma: to je sve glupost, i muka mi je više takvih napaljenih geekova koji nemaju pametnijih stvari u životu. Da, postoji jedna baš ogromna rupa u priči koja je zbilja glupa i nije mi jasno kako im to nije upalo u oči prilikom prvog čitanja scenarija, al ajde. Mislim, ako će neko to uzet za glavni element pljuvanja po horror filmu, taj, oprostite, i nije pravi horror fan. A sad, idemo dalje:

I tako sam otiša pogledat film, i dalje s priličnim očekivanjima jer sam ima predosjećaj da bi moglo uspit. Isti scenarist je uradija Jason Goes To Hell koji je stvarno loš, al svejedno, određena šansa da će ovo ispast dobro je postojala.

I iskreno, ja sam ODUŠEVLJEN!!!
SpoilerShow
Ne, ovo nije remake, al je jebeno dobar nastavak priče. Postojala je prije nekoliko godina debata na ovom forumu može li se TCM uopće nazvat slasherom, jer iako se kao takav navodi na većini horror sajtova, određeni fanovi su smatrali da nema potrebne elemente (dr gonzo ako se dobro sićam). U slasheru je bitno da ubojica bude agresor, dok je Leatherface upravo suprotno - defenzivan s taktikom "napad je najbolja obrana". Ipak, smatram kako TCM jest pravi slasher zbog nekih drugih stvari, al da ne povlačimo previše tu staru temu, ono šta sam želija reć jest da je u ovom nastavku Leatherface konačno potpuno u prvom planu, gdje taj njegov manjak elementa slashera biva iskorišten puno bolje i pametnije, te se od njega radi prava žrtva, što je zapravo potpuno shvatljivo.

Film je podijeljen u dva dijela: prvi, koji podsjeća u potpunosti na original, i drugi dio, gdje je Leatherface onaj koji biva progonjen.

Svi smo upoznati s pojmom reversed heroine, koja je sve popularnija u modernim horrorima, a radi se dakle o scenarističkoj vještini preobraćenja heroine u glavnu negativku, katkad više, katkad manje uspješno (All The Boys Love Mandy Lane mi je osobni favorit). I koristeći tu vještinu, ovaj film ozbiljno produbljuje priču o Leatherface-u, puno bolje nego TCM: Beginning.

Ubojstva su dovoljno krvava ali ne i previše maštovita, a kao nedostatak bi naveja i nedostatak golotinje, šta me prilično čudi jer sve kao ide k tome i onda odjednom rez. Ne želim zvučat neozbiljno, al dobro znamo da pravi slasheri moraju imat i pristojan prikaz golotinje, tu ne praštam. :P

3D ka 3D, slabo iskorišten, i stavljen čisto u svrhu atraktivnosti i nabijanja cijene.
U svakom slučaju, da zaključim, moj osoban dojam je izvanredan, al sam isto tako svjestan da će većina bit razočarana, eventualno im može biti solidan. Nispelov remake s Biel je bija odličan, ovo i nije nešto šta bi se moglo uspoređivat jer ide u skroz drukčijem smjeru, ali sad nakon 7 dijelova ovog serijala, mogu navest svoju listu, počevši od najboljeg :

1. TCM (1974) - i dalje najkvalitetniji
2. TCM (2003) - uz Hills Have Eyes meni najbolji remake
3. TCM 3D (2012) - kako sam već naveja, fenomenalan miks sequela i reboota
4. TCM 2 (1986) - izvrstan sequel
5. TCM: Beginning (2006) - dosta slabiji od prethodnika, al svejedno solidan take na origin Sawyerovih
6. Leatherface: TCM 3 (1990) - slabašan nastavak, s nejasnim kontinuitetom u odnosu na Part 2
7. TCM: Next Generation (1994) - potpuna katastrofa i sramota za serijal
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Victor Crowley » 06 Jan 2013, 10:53

Nisam oduševljen ali svakako dobar film kao što sam i napisao u svom postu. I drago mi je da ti se svidio. :)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by HorrorHR » 06 Jan 2013, 13:09


User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Victor Crowley » 06 Jan 2013, 13:24

Odlično :) Nek od sedam budu 3 dobra ja prezadovoljan.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by filmofil » 06 Jan 2013, 14:52

au kurac :) ne znam jel uopće moguće napraviti 7 bitno različitih priča o leatherfaceu. već vidim kako ga stavljaju u neki veliki grad, vjerojatno će otići i u svemir.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Josef K » 06 Jan 2013, 14:55

Bolesnici.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Scarface » 06 Jan 2013, 15:37

Triba im novi Saw, a kako završava ovaj prvi, ima dobre temelje za to.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by john_constantine » 06 Jan 2013, 15:51

veselim se tom mogućem serijalu. :partyman: Konačno da i Leatherface otiđe u svemir. :mrgreen:
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by John_Ryder » 06 Jan 2013, 16:21

mislim da bih trebao pogledati ponovo sve,samo se sjećam originala,te onog iz 2003.i 2006.
Image

Image

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Wheel Smith » 06 Jan 2013, 22:44

Scarface wrote:Kritike su mahom negativne il u najboljem slučaju neutralne, al da ja dam i svoju, prilično suprotnu:

Da odmah maknem s puta neminovno spominjanje određenih rupa u priči, koje su glavni adut pljuvanja ovog filma: to je sve glupost, i muka mi je više takvih napaljenih geekova koji nemaju pametnijih stvari u životu. Da, postoji jedna baš ogromna rupa u priči koja je zbilja glupa i nije mi jasno kako im to nije upalo u oči prilikom prvog čitanja scenarija, al ajde. Mislim, ako će neko to uzet za glavni element pljuvanja po horror filmu, taj, oprostite, i nije pravi horror fan. A sad, idemo dalje:

I tako sam otiša pogledat film, i dalje s priličnim očekivanjima jer sam ima predosjećaj da bi moglo uspit. Isti scenarist je uradija Jason Goes To Hell koji je stvarno loš, al svejedno, određena šansa da će ovo ispast dobro je postojala.

I iskreno, ja sam ODUŠEVLJEN!!!
SpoilerShow
Ne, ovo nije remake, al je jebeno dobar nastavak priče. Postojala je prije nekoliko godina debata na ovom forumu može li se TCM uopće nazvat slasherom, jer iako se kao takav navodi na većini horror sajtova, određeni fanovi su smatrali da nema potrebne elemente (dr gonzo ako se dobro sićam). U slasheru je bitno da ubojica bude agresor, dok je Leatherface upravo suprotno - defenzivan s taktikom "napad je najbolja obrana". Ipak, smatram kako TCM jest pravi slasher zbog nekih drugih stvari, al da ne povlačimo previše tu staru temu, ono šta sam želija reć jest da je u ovom nastavku Leatherface konačno potpuno u prvom planu, gdje taj njegov manjak elementa slashera biva iskorišten puno bolje i pametnije, te se od njega radi prava žrtva, što je zapravo potpuno shvatljivo.

Film je podijeljen u dva dijela: prvi, koji podsjeća u potpunosti na original, i drugi dio, gdje je Leatherface onaj koji biva progonjen.

Svi smo upoznati s pojmom reversed heroine, koja je sve popularnija u modernim horrorima, a radi se dakle o scenarističkoj vještini preobraćenja heroine u glavnu negativku, katkad više, katkad manje uspješno (All The Boys Love Mandy Lane mi je osobni favorit). I koristeći tu vještinu, ovaj film ozbiljno produbljuje priču o Leatherface-u, puno bolje nego TCM: Beginning.

Ubojstva su dovoljno krvava ali ne i previše maštovita, a kao nedostatak bi naveja i nedostatak golotinje, šta me prilično čudi jer sve kao ide k tome i onda odjednom rez. Ne želim zvučat neozbiljno, al dobro znamo da pravi slasheri moraju imat i pristojan prikaz golotinje, tu ne praštam. :P

3D ka 3D, slabo iskorišten, i stavljen čisto u svrhu atraktivnosti i nabijanja cijene.
U svakom slučaju, da zaključim, moj osoban dojam je izvanredan, al sam isto tako svjestan da će većina bit razočarana, eventualno im može biti solidan. Nispelov remake s Biel je bija odličan, ovo i nije nešto šta bi se moglo uspoređivat jer ide u skroz drukčijem smjeru, ali sad nakon 7 dijelova ovog serijala, mogu navest svoju listu, počevši od najboljeg :

1. TCM (1974) - i dalje najkvalitetniji
2. TCM (2003) - uz Hills Have Eyes meni najbolji remake
3. TCM 3D (2012) - kako sam već naveja, fenomenalan miks sequela i reboota
4. TCM 2 (1986) - izvrstan sequel
5. TCM: Beginning (2006) - dosta slabiji od prethodnika, al svejedno solidan take na origin Sawyerovih
6. Leatherface: TCM 3 (1990) - slabašan nastavak, s nejasnim kontinuitetom u odnosu na Part 2
7. TCM: Next Generation (1994) - potpuna katastrofa i sramota za serijal

idem pogledat baš... hvala za nabrijavanje
:supz: :supz:

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Texas Chainsaw 3D (2013)

Post by Victor Crowley » 07 Jan 2013, 10:56

Jedino što sam zamijetio u cijelom filmu bilo je to da Heather (glavna glumica) treba imati 39 godina, a ne biti onako mlada. Film je smješten u 2012. a ona je rođena 1973. Ali dobro, nije to ništa strašno.

Post Reply