Doom (2005)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Doom (2005)

Post by A$H » 05 Feb 2010, 10:23

DeadDispatcher90 wrote:
Uvjerljivo među 10 najgorih filmova ikad pogledanih (iako nije uspio skinuti Starship Trooperse 3icu koja je besmrtna po negledljivosti i debilizmu)...
POVUCI TO!!! STARSHIP TROOPERS 3 JE ZAKON!!! Dvojka je smeće, trojka je na pragu jedinice i sa većim budžetom bi bila odlična.
no way.. 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Doom (2005)

Post by Dragonrage » 05 Feb 2010, 18:34

DeadDispatcher90 wrote:
Uvjerljivo među 10 najgorih filmova ikad pogledanih (iako nije uspio skinuti Starship Trooperse 3icu koja je besmrtna po negledljivosti i debilizmu)...
POVUCI TO!!! STARSHIP TROOPERS 3 JE ZAKON!!! Dvojka je smeće, trojka je na pragu jedinice i sa većim budžetom bi bila odlična.
lol 8) :lol: :lol: :lol:

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Re: Doom (2005)

Post by bakero » 05 Feb 2010, 20:24

zadnjih pet minuta filma najbolje!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Doom (2005)

Post by DrugsBunny » 06 Feb 2010, 10:26

Trojka ima onaj određeni štih satire kao i 1. dio. Posebno su ismijali religiju. Dok je drugi dio bezveze.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Doom (2005)

Post by Dragonrage » 06 Feb 2010, 11:19

DrugsBunny wrote:Trojka ima onaj određeni štih satire kao i 1. dio. Posebno su ismijali religiju. Dok je drugi dio bezveze.

Ajde molim vas...kakav štih 1!!?? Kakvo ismijavanje religije!?' Film je predosadno i preloše smeće koje još k tome izgleda prejadno...ono, kao da su efekti rađeni na komodorcu! :roll: :roll:

Dvojka rastura u odnosu na trojku in so many ways!!

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Doom (2005)

Post by DrugsBunny » 06 Feb 2010, 11:47

Dragonrage wrote:
DrugsBunny wrote:Trojka ima onaj određeni štih satire kao i 1. dio. Posebno su ismijali religiju. Dok je drugi dio bezveze.

Ajde molim vas...kakav štih 1!!?? Kakvo ismijavanje religije!?' Film je predosadno i preloše smeće koje još k tome izgleda prejadno...ono, kao da su efekti rađeni na komodorcu! :roll: :roll:

Dvojka rastura u odnosu na trojku in so many ways!!
Štih jedinice u obliku onih reklama, u dvojci to nema, a to je, vjerojatno, najpoznatija stvar iz 1. dijela.
A u trojci sam se ja odvalio smijat tamo na kraju kada bude vijest nešto tipa:
SpoilerShow
Few things are for sure:
A) god is back
B) he is on our side
and C) he wants us to win!
I onak poslije tog se ženska izdere: God is a citizen too!
A dvojka je totalno negledljiva, strašno dosadno i nepotrebno.

EDIT: da, zaboravio sam reći da ja ne mislim da je trojka dobar film, već samo bolji od 2. Da ne bi bilo zabune.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Doom (2005)

Post by Dragonrage » 06 Feb 2010, 12:36

DrugsBunny wrote:
Dragonrage wrote:
DrugsBunny wrote:Trojka ima onaj određeni štih satire kao i 1. dio. Posebno su ismijali religiju. Dok je drugi dio bezveze.

Ajde molim vas...kakav štih 1!!?? Kakvo ismijavanje religije!?' Film je predosadno i preloše smeće koje još k tome izgleda prejadno...ono, kao da su efekti rađeni na komodorcu! :roll: :roll:

Dvojka rastura u odnosu na trojku in so many ways!!
Štih jedinice u obliku onih reklama, u dvojci to nema, a to je, vjerojatno, najpoznatija stvar iz 1. dijela.
A u trojci sam se ja odvalio smijat tamo na kraju kada bude vijest nešto tipa:
SpoilerShow
Few things are for sure:
A) god is back
B) he is on our side
and C) he wants us to win!
I onak poslije tog se ženska izdere: God is a citizen too!
A dvojka je totalno negledljiva, strašno dosadno i nepotrebno.

EDIT: da, zaboravio sam reći da ja ne mislim da je trojka dobar film, već samo bolji od 2. Da ne bi bilo zabune.

Ma fućkaš reklame kad je kompletan film smeće. Badava im to kaj su ga htjeli više približiti originalu kad je sve skupa loše. Krenuvši od režije koja je očajna (Edward Neumeier je možda nekad pisao dobre scenarije, ali režije neka se definitivno ostavi), pa preko akcije koja je još očajnija (ono stavili su kameru na tronožac, stisnuli REC i pustili ekipu da se napucava ispred kamere te tu i tamo koji puta prmjenili kut), pa do smiješne glume i lošeg CGI-a. A da stvar bude bolja imali su veći budžet nego kod drugog filma, "čak" 20 mil.$, imali su "bolje" glumce (Casper Van Dien se vratio a tu je i Jolene Blalock iz "Star Trek: Enterprise"), ali uzalud im to. Priča je glupa, gluma očajna, likovi također (mislim imamo raspjevanog maršala, napižđenu narednicu, poručnicu koja jedva da zna pričati engleski te bogojaznu pipničarku s broda koja non stop melje o vjeri i Bogu i koju bi najrađe opizdio preko nosa). Jedina svijetla točka je nešto malo golotinje, no kako nije riječ o goloj Jolene Blalock ni to nije vrijedno spomena.
Jednom riječju - katastrofa!!!

Sa dvojkom je to posve drugačije. Istina, dvojka je mnogo jefitiniji nastavak, i potpuno drugačiji od originala. Ali treba uzeti u obzir tri stvari kod ovog filma...

1. Budžet ovog filma iznosi tek 7 mil. $, što je oko 13 puta manje od budžeta originala koji je iznosio za te godine enormnih 95 mil.$! Ali unatoč tom malom budžetu film uspijeva s vizualne strane izgledati mnogo skuplje...kao da je koštao barem 30-ak mil.$. Jedino što "odaje jeftinoću" je šrotna digitalna kamera Sony HDW-F900 koja cijelom filmu daje jedna ugođaj TV filma/produkcije.
2. Ovaj film je snimljen u roku od samo 26 dana a prvi film nekih 6 mjeseci. Ali opet u tom kratkom vremenu ekipa je uspijela složiti film koji ima i glavu i rep, ali i ok atmosefu. Naime nastavak je mnogo mračniji, brutalniji, krvaviji, gotovo pa SF horror (što u biti i je) i zapravo bi ga se dalo opisati kao svojevrsni jeftini mix "Aliensa" i "Assault on Precinct 13" ili "Dawn of the Dead".
3. Film je režirao Phil Tippett, lik koji je inače bio supervizor za specijalne efekte na filmovima kao što su "Star Wars", "Robocop" te "Jurassic Park" za kojeg je osvojio i Oscara za najbolje efekte, pa je očito da lik zna što radi na tom polju i da zna ekipu koja zna što radi, s toga mogu zaključiti da su CGI efekti u ovom filmu izvrsno odrađeni s obzirom na veličinu budžeta. Čak CGI izgleda bolje nego u nekim skupljim filmovima A produkcije (primjerice Sound of Thunder...blah).
Minus su kao što rekoh kamera, glumci koji su svi redom Tv zvijezde, npr. Kelly Carlson iz "Nip/Tuck", Sandrine Holt iz "24" i "Once a Thief", J.P. Manoux iz "ER" te Richard Burgi iz "Desperate Housewives" (i još neki), pa stoga gluma nije vrhunska. Režija i mnotaža su ok, iako ima par kadrova koji su mogli biti malo bolje snimljeni, ali nema veze, šta je tu je.
Sve u svemu film nije ništa posebno, ali u okvirima B SF horrora funkcionira sasvim ok. Ako ga se uspređuje sa originalom onda je naravno daleko slabiji, ali opet ne i zadnje smeće. Mislim kad usporedim ovo sa primjerice "Lake Placid 2" ili "Skinwalkers" koji je imao i daleko veći budžet i daleko kvalitetnije glumce (milsim na Skinwalkers), ovaj film ispada malo remek - djelo!

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Doom (2005)

Post by DrugsBunny » 06 Feb 2010, 15:00

Meni je 1. dio čista 10 od 10
2. dio 4 od 10
a 3., mrvicu bolji, znači 5 od 10
Nema sada prevelikog smisla raspravljati koji je bolji film od dva koja su i jedan i drugi li-la.
Ali lijepo si sve objasnio.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Doom (2005)

Post by Decadentor » 06 Feb 2010, 23:20

Image

User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Re: Doom (2005)

Post by juriel » 15 Feb 2010, 15:25

DeadDispatcher90 wrote:
Uvjerljivo među 10 najgorih filmova ikad pogledanih (iako nije uspio skinuti Starship Trooperse 3icu koja je besmrtna po negledljivosti i debilizmu)...
POVUCI TO!!! STARSHIP TROOPERS 3 JE ZAKON!!! Dvojka je smeće, trojka je na pragu jedinice i sa većim budžetom bi bila odlična.
Dvojka je naspram trojke masterpiece. Jel smo mi to gledali isti film? SPOILER Gdje se na kraju one glupače mole dok ih napada horda kukaca jer su odjednom našle vjeru pa sa neba dolaze Troopersi u Exoskeletonima i one presretne se zagrle jer ih je vjera spasila SPLOILER Takvu debilanu da netko može napisati a kamoli staviti na film.... mislio sam da je ružan san. Cijeli scenarij treba spaliti zajedno sa kretenom koji se sjetio tih debilana... ja sam naveo samo jednu a cijeli film je bezgranično loš...
[url=http://www.phpbb.com/][img]http://i236.photobucket.com/albums/ff109/zombigrrl/SHEKicksA.gif[/img][/url].

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Doom (2005)

Post by jeba » 23 Dec 2011, 06:55

film kao film nije ništa posebno, ali zato je kraj definitivno super

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6291
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 29 Dec 2011, 23:45

Šteta dobrih beštija i di kojeg zombija...ali jedino šta vrijedi je upravo kraj FPS dio... 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re:

Post by boyko » 30 Dec 2011, 07:19

dr_gonzo wrote:Šteta dobrih beštija i di kojeg zombija...ali jedino šta vrijedi je upravo kraj FPS dio... 8)
slažem se
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Doom (2005)

Post by Ašow » 30 Dec 2011, 07:49

6/10 sam mu dao na imdbu kad sam ga pogledao.
da nema takav kraj, 2 ocjene, možda čak i 3 manje bi dobio. I to pretpostavljam od svih.
--------
Last.fm

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Doom (2005)

Post by Manas » 19 Apr 2016, 19:53

Meni solidan film, na pocetku me podsjecao na Ghosts of Mars ali nema tu kvalitetu, ima dosta akcije, zombiji i cudovista dobro izgledaju, posebno mi se svidja onaj FPS dio, sve u svemu zlatna sredina. :)

Post Reply