Alien serijal (1979 - 1997)

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Alien serijal (1979 - 1997)

Post by jigsaw » 10 Jun 2007, 02:57

Mišljenje???

Moje mišljenje o prvom i drugom dijelu imate na mom blogu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Jun 2007, 08:29

1 - odličan horor, dobro su to izveli da ne prikazu odmah cijeloga aliena, nego onako u skrivenim mjestima. Glavni tvorac tog aliena, koji ima glavu poput kurca, čak nije niti bio zadovoljan njime. :wink: Ali ima zanimljive bolesne kreacije u svojoj knjizi. No, osim izvrsne scene smrti kada ovaj iskoči van, koja je kasnije postala klišej gdje svi alieni ili crvi izlaze iz trbuha. Čitao sam i nekakvu knjigu, i vidim da je izbačena scena u kojoj Ripley nalazi svoje prijatelje u kukuljicama.

2 - e to je već akcija, napetost, dvije kučke, opet ripley, prejeben i jezovit početak filma u snu, prva scena u alienskom gnijezdu kada alien dohvati vojnika koji vrišti i ispali plamen. :prayer: Scena vožnje, ubijanje, alieni, bill paxton, napetost, i finalna završnica. Prejebeno, i prvi horor koji sam gledao kao klinac.

3 - znam da se većini ne dopada, ali meni je baš prejeben. Sviđa mi se ta mračna radnja, dobre scene potjere, krvave scene, završetak, iako ima pomalo dosadnih trenutaka.

4 - ron perlman je cool, a ovi ostali likovi kao winona ryder može proći. Zanimljiv je tu način ubijanja likova, mislio sam da će kapetan preživjeti do kraja filma. Ripley je postala prejebena, za tim spojem alienskog i ljudskog DNK - a. Nasilje je nekako više smiješno kao ono kada iz štrebera izađe alien i zabije se u glavu onom tipu, kao da mu je svršio u glavu. :lol: A tek scena kada se rodi bijeli alien. :rotflmao:
Michel puši karu.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 10 Jun 2007, 11:59

jedinica je klasik
dvica je skoro pa ratni film
a trica mi je najdraža valjda zbog finčera i mračnih dvorana
četvorka mi se sviđa jer sam je pogledao u kinu (sam) tojest nisam ih gledao sa zakašnjenjem od premijere 12-13 godina... ili čak 16 u slučaju sa prvim dijelom
www.lasetta.net :axe:

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 10 Jun 2007, 13:19

Gledao sam samo prvi i drugi.

Prvi je super. Dobra atmosfera,prića i režija
Drugi je još bolji puno više akcije i aliena i atmosfera i sve ovo za prvi isto vrjedi.

A ovaj Alien Vs Predator je takvo razoćaranje jedva da ima ijedan fajt u filmu i sve se vrit oko ljudi. A najgore od svega da se predator skompao s ćovjekom na kraju mislim :evil: . Ajde nadam se da će nastavak biti bolji. Ali najgore film je ubio oba dva serijala jednim udarcem pa sigurno nećemo dugo vrjeme imati Alien 5 i Predator 3

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 10 Jun 2007, 14:27

meni su 1 , 2 i 3 jednako dobri svaki je drugaciji i poseban . trojku dosta ljudi ne voli ali zapravo je film odlican, fincher je u alien 3 totalno isao unistiti aliena i sve likove ako ste skuzili, ( dir cut pogledajte te pod audio komentare) on je htio ubiti ripley ali to se nije svidjelo big shotsima te su ostavili materijala za nastavak ( ono kada alien izade iz njezina trbuha)
1 i 2 isto odlicni
4 tak tak zabavna u svakom slucaju
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

Black Stena
Posts: 86
Joined: 29 Nov 2006, 01:18
Location: Split - Marjan
Contact:

Post by Black Stena » 10 Jun 2007, 14:36

3,2/1,4 tim redom.
Well, I don't know
But I been told
Eskimo pussy
Is mighty cold...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 10 Jun 2007, 14:49

Legendarni filmovi koje stvarno nisam dosta gledao ali mi je trojka uvijek ostala u lijepom uspomenu. Znam da je brdo ljudi sralo po njoj, ali Fincher nemože napraviti loš film...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Jun 2007, 17:22

sva četiri su super...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 10 Jun 2007, 19:58

Svaki je film magičan po sebi, pa i 4 dio....
Ali ne znam za kojeg bih tvrdio da je bolji prvi ili drugi dio, iako je kad sam bio mlađi bio prvi zakon sada mi je nekako draži drugi... Ali dvojba uvijek postoji...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 11 Jun 2007, 00:39

Pogledao trojku...očekivao bolje...ali je svejedno dobra...slabije od prva dva dijela...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 11 Jun 2007, 14:14

A$H wrote:sva četiri su super...
Ovo potpisujem...iako bih uvijek kao najbolji izdvojio drugi...prvi je odlična, dobra atmosfera, napetost i sve toi...ali dvojka je žestica, te mi je original prespor naspram ovoga...
Trojka mračna...sviđa mise...iako nakon dvojke...djeluje mi presmireno i presporo...a četvorka zabava...nekako po akciji, tj. količini akcije najbliži dvojci...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 11 Jun 2007, 21:24

kolko sam ih puta pogledao...joj,mogo bo stalno gledati taj film....3.dio najbolji
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 14 Jun 2007, 18:29

prvi dio je označio novu eru SF-a, nakon njega sve je bilo mračnije i seksualnije.

drugi dio je spojio akciju i klaustrofobiju u, po mom mišljenju, najboljem cameronovom filmu

treći dio je nažalost ispao loše jer su Fincheru ruke bile svezane. s druge strane, mislim da niko ne bi popušio seks između ripley i aliena (Fincherova ideja)

četvrti dio je majstorica u malom, ali je to teško shvatiti; najzgodnija cura je robot (ako je ikome winona zgodna), najjači "čovjek" je žena, najjači muškarac je invalid, crnac je najsmireniji i najpraktičniji lik, najodbojniji lik preživi. Uništavanje stereotipa - super, nastavak - loše (da bar nisu uveli hybrida)

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Jun 2007, 18:31

Deimos wrote: treći dio je nažalost ispao loše jer su Fincheru ruke bile svezane. s druge strane, mislim da niko ne bi popušio seks između ripley i aliena (Fincherova ideja)
pogledaj directors cut ... meni su prvi , drugi i treci svi podjednaki , jedino mi je 4 losija nesto
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Khaos[]
Posts: 159
Joined: 18 May 2007, 20:07
Location: Rijeka
Contact:

Post by Khaos[] » 14 Jun 2007, 19:20

ma svi su jebeni, 2 i 4 najdrazi(ocito je samo meni 4 prejeben)

" they mostly come at night... mostly." :twisted:

Post Reply