Alien serijal (1979 - 1997)

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HOROR KLASICI 70-IH

Post by Michel » 02 Jun 2014, 19:51

Alien (1979) - Ralje u svemiru. Kao i za Ralje, Alien je jedan od najboljih horor filmova svih vremena. Kao i kod Ralja, na svako novo gledanje se uoči dosta toga. Ovaj put sam se više fokusirao na Ripley iz razloga što je dvije trećine filma sporedni lik što mi je odlično. To je još jedan razlog zašto se izdvaja od ostalih horor filmova. Sadrži i jednu od najšokantijih scena u povijesti filma (chestbuster scena) i jednu od najnapetijih scena u povijesti filma. Završna scena sa Ripley i ALienom ili može komotno završnih 15 minuta uz onu mjuzu i kaos koji vlada. A i jedan je od najsporijih horora što daje posebnu draž atmosferi i klaustrofobiji. Ash je isto vrhunski lik. Tu kod njega je još jedan odličan twist. Kao i Dallas koji ispada da je glavni lik sve dok... :zubifale: a o efektima da ne pričam koliko su bolji od današnjih cgi efeketa. I sad kad gledam, Alien i Ralje su samo još jedan lijep podsjetnik koliko su stariji horori bolji. I današnji najbolji u usporedni s Raljama i Alienom, a i možemo tu komotno ubaciti najbolje horor filmove iz 30-ih, 60-ih, 70-ih i 80-ih i noviji u usporedbi s njima izgledaju jednostavno neranopravni. Bila to fraza ili ne koja se stalno ponavlja, za mene je to činjenica i svaki put kad pogledam neki velik horor iz prijašnjih desetljeća, samo si učvrščujem takvo stajalište.

10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Alien serijal (1979 - 1997)

Post by filmofil » 02 Jun 2014, 20:44

zanimljivo mi je kod aliena što je to jedan od rijetkih filmova gdje nema fokusa na mali broj likova nego je cijeli glumački ansambl savršeno uravnotežen. svaki lik je dobio taman prostora da se razvije i postane prepoznatljiv.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKE HOROR NOĆI

Post by Michel » 24 Dec 2014, 16:13

Aliens (1986) - uvijek dajem ovo filmu priliku u nadi da će mi biti odličan. Zabavan je, nije dosadan, ali precijenjen. Ni blizu originalu. Prava je šteta da ovako dobar film ima dvije vrhunske scene koje zaslužuje odličan film. Ona sa klinkom u vodi kad izlazi Alien iza nje i naravno završna borba. Ripley i dalje odlična, jedan od najboljih filmskih likova, ali ostali osim Bishopa samo radi Lancea su loši. I onaj smiješni Michael Biehn kojeg nažalost mnogi ljudi puše kao nekog badass glumca. Sporedni glumci znatno lošiji nego u originalnu. Alien za mene jednostavno ne funkcionira kao pretjerana akcija. Zato je prvi film jedan od najvećih uopće. Kad vidim onu žensku kao nekakvu neustrašivu :facepalm: ona latino sa crvenom maramom pa sve ostale neke patriotske vojnike. Ne zaslužuju biti u ovakvom filmu, ali Ripley im je pokazala kako se preživljava. Živjela Ripley i prvi Alien.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Alien serijal (1979 - 1997)

Post by filmofil » 25 Dec 2014, 15:35

ma aliens je uz terminator 2 najbolji sequel svih vremena i mogao bih ga gledati kad god da mi ne dosadi. naravno da film ima mana, pogotovo naivan scenarij, ali svaka sekunda je vizualno privlačna i zanimljiva. sa 5god sam prvi put pogledao aliens i od tada mu se redovito vraćam najmanje jednom godišnje.

šteta što se ovakvi SF filmovi više ne rade. CGI bi uništio cijelu alien franšizu da se kojim slučajem s njom počelo u ovo doba.
This is the Zodiac speaking.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Alien serijal (1979 - 1997)

Post by Ash_Williams » 08 Jan 2015, 00:17

meni su glumci u Aliensima svi ravnomjerno sjajni, Paul Reiser kao dvolični sluga korporacije, Bill Paxton kao sirovi Hudson, Michael Biehn koji je badass glumac suprotno očekivanju treba spas itd. osim što stoji kao 1 od najboljih sequela, imao je veliki utjecaj ne samo na filmove nego i gaming kulturu. svaki survival horror hit od Resident Evila pa nadalje sadrži elemente Aliensa.

Post Reply