Halloween serijal

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Halloween serijal

Post by Unreal » 30 May 2007, 09:18

Ne baš da sam neki prevelik fan serijala ali ipak volim slasher filmove. Ovaj sam topic otvorio da ćujem kaj mislite o serijalu.
Evo moje mišljenje :

Halloween - legendaran film . Odlićna režija , glazba ,glumci ,korištenje sjena, kamera, jezivi ubojca .Kaj još možeš tražit od horrora. Ali mi malo dosadan .

Halloween 2- dobar nastavak. Malo više killova i krvi , objašnjava malo više priću o Michaelu Mayersu (ne znam baš za onu priću da mu je ono sestra pa ako je zakaj nije onda otišao u prvom filmu po nju a ne po njene glupe prijateljice kaj je fulao kuću. Još k tome to mi ga ćini nekak manje strašnijim ), glazba , kamera i gluma su mi i dalje super. Ali nije mi strašniji od prvog ni bolji . A kraj gdje mu oći raznese pištoljem je bedast mislim koje su šanse da žena koj a nije pucala iz pištolja pogodi baš lika sa dva metka u oći.

Halloween 3- Makar nema Mayersa(i uopće nema veze s njim) ovo mi je i dalje dobar film. Glazba je fora.
Ima par dobrih scena kad žena prćka po nekom medaljonu i usta joj se sprže ili kad dećko umre pod maskom. Malo mi je prića bedasta ali da se pogledat i zabavan je film.

Halloween 4-Vraćamo se nazad Michaelu. Ok dio makar mi je lošiji od prva dva. Ima par dobrih scena kad naprimjer michael probi ženu puškom ili scena na krovu. Michaelova maska mi se ne sviđa(ćak ni frizura) još se i teleportira u filmu. Killovi su jadni osim onog s puškom koj mi se nekako dopao.
No kraj je nekak bizaran ,nisam mogao vjerovat svojim oćima no bio mi je zakon

Halloween 5 i 6-nisam gledao još no brijem da je sranje s obzirom kaj sam ćuo

Halloween 7- Ovaj film ignorira 4,5,6 dio serijala. Prava trojka. Sviđa mi se prića. I kraj sukob između Michaela i sestre mi je bio malo zabavan . Jedan od boljih djelova u serijalu. Ali treba smanjit malo taj teen ugođaj.

Halloween 8-Ma poćetak mi je super prvih 10 minuta. Kasnije je užasno glupo i iritantni likovi i puno sranja. Dosadno mi je onda bilo sve dok Michael ih ne poćne ubijat. A killovi nisu nešto.
Makar je glup nastavak bar je zabavan . Većinom zbog lika Freddia kojeg je glumio reper Busta Rhymes(mnogima je bio bezvezan no on po meni bar spašava dio filma npr još se sjećam kad je bio u Michaelovom kostimu i vidjeo pravog Michaela a onda ta spika i kraj u kojem michael ode i posluša ga :lol: i dok se na kraju još pošora s njime i razbi ga mislim :lol: )
Ma ovo vam je slićno ko Jason x glupo ali zabavno i malo smješno ali i nepotrebno i nije bolje od Jasona x(ma michel uopće nije bolji od jasona).

Ma šta reći nije mi možda zabavan Ko Nightmare on elm street serijal ili Friday the 13th jer ima po meni nimalo zabavnog ubojcu i killingi su jadni.
No kvaliteta je malo bolja nego ona u Friday the 13th serijalu mislim na glumu,zvuk,malo manje iritantni likovi. No manje kvalitetni killovi i zabava recimo nego Friday the 13th serijal. No ne raspravljam koj je serijal bolji samo me zanima kaj mislite o serijalu budući da remejk dolazi(za koj možda imam malo nade, no jebote ne kužim kaj moraju sve remejkata a da važne su im $$).

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 30 May 2007, 12:02

meni je dobar nista posebno,aj jos vise mi se svidja sto je onaj majkl majers neunistiv sta god da mu uradili,,,odgledao sam serijal,zadnji delovi mi se vise svidjaju,,,glumci prva liga
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 30 May 2007, 12:22

horkolerbus wrote:meni je dobar nista posebno,
pa i meni isto .Ja iskreno mislim možda da i orginal nije baš jako odlićan. Svakako je vrlo dobar no prića mi nije nekaj i malo dosadan treba dugo da nekog ubije a kad ubije ćak i nije nešt osobito ali je dosta jezivo i dobro snimljeno. Meni je Nightmare on elm street bolji slasher.
horkolerbus wrote:aj jos vise mi se svidja sto je onaj majkl majers neunistiv sta god da mu uradili,,,
Pa ja volim michaela no Freddy i Jason su jenostavno puno puno bolji mnogo su zabavniji ,bolje ubijaju i žešće izgledaju. A možeš i Freddy i Jasonu ućinit bilo kaj no oni će se uvjek vratiti ćak bi Michael umro prije njih.
horkolerbus wrote:odgledao sam serijal,zadnji delovi mi se vise svidjaju,
Pa od zadnjih djelova nisam pogledao 5 i 6 . No h20 mi je bio možda najbolji nastavak a Uskrsnuće je bar zabavno.
horkolerbus wrote:glumci prva liga
da gluma je jedna od jaćih strana serijala no ona iz Uskrsnuća mi je bila iskreno loša . No ja ti baš i ne prepoznajem dobru glumu i ne znaći mi puno jedino da ne glume užasno. No michaela izgleda da nije baš nitko bajno odglumio jer uvjek glumi drugi glumac.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 May 2007, 14:17

dobar serijal, ali fredy i jason su mi draži
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Halloween serijal

Post by Sammy » 06 Jan 2011, 01:31

Halloween (1978) – odlican horror, atmosferican, jeziv s faking odlicnom glazbom, te naravno Michael koji mi je najeziviji ubojica u slasherima. Radnja se lijepo odvija, nije dosadan i lijepo je upakiran u sat i pol vremena. - 10/10

Halloween II (1981) – solidan nastavak, jos uvijek atmosfera, kamera i glazba rasturaju. Michael je kao pojava nesto najbolje u filmu, ali su mi neke gluposti, odnosno nelogičnosti spustile dojam – 6/10

Halloween III: Season of the Witch (1982) – kao Halloween nastavak je fejlo, a ko horror mi je ispodprosječan. Ideja je čudna, sporo se sve odvija i velika je šteta što je tako dobra glazba potrošena na ovakav film. Da se ne deklarira kao Halloween nastavak ocjena bi bila veća. -3/10

Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988) – sjajan povratak Michaela. Ovaj put Michael je jak ko Superman, ima novu masku koja svijetli u mraku i kul zurku. Sasvim ok i jeziv nastavak i kao slasher općenito sa odličnim disturbing krajem. – 6/10

Halloween 5 (1989) – ne nudi nista novo, uglavnom Michael samo ide okolo i ubija. Ima nekih potpuno debilnih situacija i poprilicno je dosadan, odnosno razvucen. – 4/10

Halloween: The Curse of Michael Myers (1995) – a ono, prosjek. Ideja o toj nekoj tajnoj organizaciji mi je poprilično bedasta, ali ostatak priče nije loš. Glazba je taki fejl, ono Michael napada žrtvu, a u pozadini čuješ bubnjeve i električnu gitaru, bljak. Kraj mi se bas svidio, nista pretjerano, a opet tako dobro. – 5/10

Halloween H20: 20 Years Later (1998) – mislim da ovdje Michael ima najbolju frizuru dosad. Ovaj, khm, neloše, kako je kolega Unreal rekao „prava trojka“. Radnja se vraća na Laurie Strode, sto mi se jako sviđa, priča zadovoljavajuća, ubojstva jebena, glazba standard Halloween i napeta završnica, ali dovraga i onaj crnac. – 7/10

Halloween: Resurrection (2002) – a, kako loše. Jedino sto valja je prvih 10 minuta i neka ubojstva. Likovi strašno iritantni, priča previše dosadna, nekoliko takih fejlova da sam moro facepalm nabacit. Ma, nepotrebno u svakom slučaju. – 3/10

Prosječna ocjena serijala – 5.5/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Halloween serijal

Post by HorrorHR » 29 Dec 2015, 10:21

Promjene glede franšize:
Bloody Disgusting is reporting the news that Miramax has parted ways with Dimension Films over the “Halloween” franchise and is now in the market for a new distributor. As you might recall a new sequel was in the works with “Saw” writers Patrick Melton and Marcus Dunstan attached to the project. However, with this breakaway from Dimension it seems like that project may no longer be in the works.

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: Halloween serijal

Post by The Great Duck » 10 Nov 2019, 19:48

Da dignem ovu temu iz mrtvih - je li poznato što je bilo s planiranim antologijskim karakterom serijala od kojeg se na kraju odustalo - tj. onoga da je priča s Michaelom i Laurie završena s dvojkom, nakon čega imamo trojku s onim maskama, a dalje je plan bio da svaki film bude zasebna priča koja se dešava u vrijeme Halloweena...No, kako je trojka loše prošlo te je publika tražila Michaela, od toga se na kraju odustalo te se koncem osamdesetih serijal opet vratio s Michaelom kao glavnim negativcem...Sad, zanima me jesu li poznati kakvi scenariji koji su se vrtili za te filmove, je li možda koji od njih kasnije i ekraniziran pod drugim nazivom...Pročitao sam da je sljedeći nastavak trebao biti nekakva priča o duhovima.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Halloween serijal

Post by maddjuro » 10 Nov 2019, 21:05

Halloween (2018 film) je svojevrsni nastavak prvoga halloweena iz 78' čime se defakto "eliminira" sve iz narednih filmova. (naravno svi cemo ignorirati balegu koju je rob zombie napravio od ovih filmova); planirana su i dva nastavka ovoga najnovijeg halloweena koja ce izaći 2020 i 2021
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply